Komety zasiewają wirusa wojny i szaleństwa

Kategorie: 

Kometa ISON widziana za pomoca teleskopu Hubble'a

Rok 1910 upłynął pod znakiem komety Halleya. Oczekiwano na bezprecedensowe zjawisko, nasza planeta zgodnie z niezmiennymi prawami mechaniki nieba musiał zmierzyć ogon komety. Astronomowie już wtedy twierdzili, że kolizja z komą nie zagraża nikomu i Ziemia będzie przechodzić przez warkocz komety w niezauważalny sposób. Stężenie substancji miało być tak niewielkie, że było mało prawdopodobne, aby nawet najbardziej precyzyjne instrumenty zdołały uchwycić zmiany składu atmosfery ziemskiej.

 

Ten optymizm nie jest jednak podzielany przez wszystkich naukowców. Wiele osób uważa, że duże komety zapowiadają wojny, zarazy, trzęsienia ziemi i inne katastrofy. Wielu wykształconych ludzi nie wyklucza, że ​​komety mają jednak wpływ na nasze życie. Warkocz komety składa się z rozrzedzonego gazu. Często jest on toksyczny i trujący, a nawet najmniejsze zanieczyszczenia mogą negatywnie wpływać na żywe istoty.

 

Histeria, jaka towarzyszyła przelotowi Ziemi przez warkocz komety Halleya doprowadziła do tego, że popularne stały się specjalne tabletki o nazwie "kometa", których spożywanie miało chronić przed trującymi wyziewami z ciała niebieskiego. Słynny francuski epidemiolog Alexander Lurie stwierdził wtedy, że w 1910 roku, na Ziemi został zasiany wirus wojny światowej. Cztery lata później jego słowa się sprawdziły.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że przed stu laty możliwości detekcji rozmaitych infekcji były znikome w porównaniu do czasów dzisiejszych można zaryzykować twierdzenie, że francuski epidemiolog mógł instynktownie przeczuwać, że stało się coś, czego skutki będą długofalowe. Trudno uwierzyć, że koma komety Halleya zawierała jakieś wirusy, ale z pewnością mogła zawierać priony, białka które mogłyby wywoływać zakażenia organizmu. To tak jakby w ciągu kilku lat wszyscy nagle zaczęli tracić hamulce i zachowywać się w sposób, który trudno nazywać zdroworozsądkowym.

 

Faktem jest, że w ciągu 30 lat po przelocie Ziemi przez warkocz pył komety Halleya wszystko się zmieniło a ludzkość pogrążyła się w szaleństwie wojny, która pochłonęła dziesiątki milionów ofiar. Zauważalne jest też to, że najwięcej konfliktów i wojen było na Półkuli Północnej. Zwolennicy teorii wpływu komet na zachowanie ludzi twierdzą, że to ostateczny dowód na potwierdzenie ich teorii. Ogon komety zderzył się tylko z częścią naszego globu i tam koncentracja czynnika ewentualnie wpływającego na ludzi była największa.

 

Już za kilka miesięcy nastąpi kolejne zdarzenie podobne do tego z 1910 roku. Tym razem Ziemia przeleci przez warkocz komety ISON, wielkiej komety muskającej Słońce, której pojawienie się na nocnym niebie spodziewane jest w listopadzie 2013 roku. Można powiedzieć, że już teraz zaczyna się dziać podobne szaleństwo jak u schyłku XIX wiecznego kapitalizmu. Świadczą o tym kolejne rewolucje na świecie i wysyp przypadków gwałtów w Indiach czy w Egipcie. Coś złego dzieje się z ludźmi i pozostaje trudne do odpowiedzenia pytanie: czy to efekt naszej złej natury czy rzeczywiście jakiegoś czynnika zewnętrznego.

 

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Novy

W 1904 r. Francja świętowała

W 1904 r. Francja świętowała stulecie koronacji Napoleona I na cesarza z 1804 r.
Kiedy cyfry roku 1904 dodamy do tegoż roku;1904+1+9+0+4=daje nam to rok 1918.
Jest to rok upadku Austro-Węgier i austriackich Habsburgów, którzy panowali od 1272 r.,kiedy to Rudolf I Habsburg pobił króla Czech Przemysła Ottokara II na Kosowym Polu i wprowadził do polityki europejskiej nową dynastię Habsburgów,która rządziła 646 lat.Upadło w tym roku też Królestwo Prus i Hohenzollernowie a Polska odzyskała swą niepodległość po zaborach.W tym też roku definitywnie rozprawiono się z carem Rosji Mikołajem II i jego rodziną;zostali rozstrzelani.
Gdy cyfry r. 1918 dodamy do tegoż roku 1+9+1+8 otrzymujemy rok 1937-po Habsburgach przyszedł ostatni rok świetności Austrii, w następnym roku 1938 nastąpił jej Anssluss,czyli włączenie całego państwa do III Rzeszy Niemieckiej przez Hitlera.
Do r. 1937 dodajemy cyfry tegoż roku +1+9+3+7=1957 r.
Następnie tą samą metodą otrzymujemy rok 1979./1957 +1+9+5+7=1979-w tym roku mamy wybuch wojny w Afganistanie.
Następnie do r. 1979 dodajemy cyfry tegoż roku +1+9+7+9 i otrzymujemy r.2005-rok dalszej wojny w Serbii a także przetasowania na europejskiej scenie po poszerzeniu Unii Europejskiej i przyjęcia do niej kolejnych krajów.
Do r. 2005 dodajemy cyfry tegoż roku +2+0+0+5=otrzymujemy rok 2012.To prawie ostatni rok względnego spokoju w Austrii. Bo już w następnym roku znowu odezwała się u nich wielka czerwcowa powódź r. 2013.
W końcówce XVIII w w tym kraju miały miejsce wielkie lodowcowe kataklizmy, aż 19 razy schodziły wielkie masy lądolodu z alpejskich lodowców, rozrywały zaporę Jeziora Mayerling, zatapiały tamtejsze okolice, czyniąc wielkie spustoszenie i wywołując ogromne zniszczenia na skutek powodzi.Adam Mickiewicz ukrywał te katastrofy np. w sonecie "Do M. w Splungen",bo własnie to miasteczko zawsze najbardziej zostawało zniszczone i zatapiane na skutek zejścia wielkich mas lodu.Resztę wód powodziowych wpadało do rzek europejskich i było ściągane do Morza Śródziemnego poprzez ich ujścia.Ale Europa do dziś ponosi szkody na skutek austriackich kataklizmów po zejściu lądolodu z lodowców górskich Alp:Alesch,Gietroz,Junge Frau itd.Dlaczego rzekomy polski wieszcz narodowy tak perfidnie oszukiwał Polaków? W naszym kraju również występują powodzie z tego powodu:2010 r, 2011,2013r. !
Proszę sobie dopowiedzieć resztę.Czyż to państwo nie powinno razem z Ukrainą wypłacać narodom Europy odszkodowań za zniszczenia powodziowe,a Ukraina dodatkowo za skażenie promieniotwórcze od ich reaktorów atomowych dokonywane przez całe dziesięciolecia?

Danuta Ignatiuk
 

Portret użytkownika Novy

330 r. p.n.e. we Włoszech

330 r. p.n.e. we Włoszech wybuchł wulkan Vulcano- w Zatoce Liparyjskiej-upadło imperium perskie Dariusza III, podbite przez Aleksandra Wielkiego Macedońskiego, a wcześniej przez jego ojca Filipa II Macedońskiego.
79 rok naszej ery- za rządów cesarza Tytusa i Bereniki, potomkini po Herodzie Wielkim – nastąpił wielki wybuch Vezuwiusza we Włoszech: / w Zatoce Neapolitańskiej /lawa i popioły z wulkanu zasypały zupełnie miasta Pompeje, Stable i Herkulanum-było 2 000 ofiar śmiertelnych.Do tej pory miał 11 wielkich wybuchów, jest stale czynny i groźny. Ostatni wybuch w 1631=4.000 ofiar,-na niebo przyszła Wielka Kometa.W 1712, zniszczył wiele miejscowości, 1779- wyrzucał popioły i kamienie, 1944- czasy II w. św., bitwa o Monte Cassino, powstanie warszawskie, bitwy partyzantów pod Rąblowem i Siekierno-Rataje partyzantów w Górach Świętokrzyskich pod wodzą pułkownika Mieczysława Moczara.

1680 r.Wulkan Santorini zniszczony wielkim wybuchem- na Cykadach na Morzu Egejskim. Obecnie zostały tylko szczątki wulkanu.Na niebie pojawiła się Wielka Kometa r. 1680/fragment komety Cezara.
1586- Kelent na Jawie- wyrzucał potoki mułu z jeziora.
1681- wybuch Karakatu- zniszczył zupełnie stożek wulkaniczny.Do peryhelium zmierzał wielki fragment Komety Cezara z 1680 r.
1792- Unzen-dake na wyspie Ksiusiu- Japonia :wyrzucał wielkie potoki mułu i utworzył wielkie fale morskie=10.452 ofiary śmiertelne.
1792- Fudżi-san w Japonii-zwiastował wybuch Wielkiej Rewolucji Francuskiej i ścięcie na gilotynie ostatnich Bourbonów francuskich.
1815 Wybuch wulkanu Tombro na Wyspach Sundajskich -wielka fala morska i wielkie masy skalne= 56 tysięcy ofiar śmiertelnych .Poprzedził swym wybuchem upadek Napoleona I cesarza Francuzów pod Waterloo.Do peryhelium zmierzały 2 Wielkie Komety:z 1811 r. nazywana Wielką Kometą Napoleona oraz odkryta w 1815r.kometa Olbers.

1883- Karakatu- ,,Milcząca Góra’’ w Cieśninie Sundajskiej-36.417 ofiar śmiertelnych- wysadził dwie trzecie wyspy, zniszczyl 300 wsi, zmytych do wody przez fale, , zostało tylko 10% wyspy- Indonezja/.Na niebie stała Welka Kometa Marcowa z 1882 r,a na niebo południowe przeszła właśnie Wielka Kometa Południowa z 1880 r.
Potem w 1933 r. wybuchł wulkan- narodziny hitleryzmu w Niemczech były poprzedzone jego erupcją.
Nijragongo- w Centralnym Rowie Afrykańskim- czynny od 1899,1900-1920.
1902-i 1929-wybuchła ,, wielka góra ziejąca ogniem’’ – wulkan Mont Pele na Martynice, niedaleko wybrzeży Kuby, ciągle czynny sejsmicznie i niebezpieczny. Może rozerwać wyspę Kubę na strzępy. W 1902 roku podczas wielkiego wybuchu zginęło tu 29 tys. ludzi.W1900 r. odkryto kometę Giaccobbi-Zinnera,która przynosi deszcze meteorytowe.
1909-1908- Santa Eufemia w zatoce wybuchł niebezpieczny wulkan,, ,, chmura pałająca ogniem’’.Na niebo przyszły Wielkie Komety:Morenhause'a z1908 r-kometa jednopojawieniowa.,Daniela z 1907 r. o obiegu co 8740 lat,Wielka Kometa z 1910 r.widoczna w dzień oraz kometa Halleya z 1910r.
1906-Maipo- w Chille.
1908- Mauna Loa na Hawajach.
1909- Piko de Teide- na Wyspach Kanaryjskich.
1910- Meru w Tanganice- Afryka.

1912- Katami na Alasce- utworzył dolinę o długości 52 kilometry i 10 tysięcy dymiących miejsc.
1914- Sakurasima – I wojna światową, wcześniej wybuchł 1779 r.
1922- Kamerun w Kamerunie.
Stromboli na Wyspach Liparyjskich- we Włoszech-stale czynny: ostatni wybuch 1934 r.
Popocatepetl w Meksyku- w 1932 r.
1935- Erebus na Wyspie Rossa/ Ziemia Wiktorii na Antarktydzie/. Tu jest też wulkan Terror.W 1937 r.na 2 lata przed wybuchem II w.św,do peryhelium zmierzała jednopojawieniowa Wielka Kometa Finslera.
1941- Semeru- w Indonezji- na Jawie .
1943- Paricutin- utworzył po 3 miesiącach ponad 300 metrowy stożek-jeden z najmłodszych wulkanów świata.
1945- Kluczewska Sopka na Kurylach wybucha na przemian z wulkanem Szewłucz, poprzedzony wybuch został zrzuceniem bomby atomowej na Hiroshimę i Nagasaki.
Kuryle, to całe pasmo aktywnych wulkanów.
W r.1947 przyszła do peryhelium Wielka Kometa Zaćmieniowa.-
 
Danuta Ignatiuk
 
 

Portret użytkownika Novy

W 2000r.powróciła słynna i

W 2000r.powróciła słynna i niebezpieczna kometa Tempel II,pod jej wpływem umierał papież Jan Paweł II w 2005 r,;kometa ta powraca średnio co 5 lat,jest kometą z rodziny Jowisza,krąży po orbicie koła. Czy wiesz kto to był Jowisz w mitologii? To określenie klasycznego Boga z literatury klasycznej!
W 2000r. ta kometa również miała swe peryhelium.Rok 2001 -to tylko rok później.
 
 

Portret użytkownika b@ron

[email protected]

[email protected]żne stwierdzenie np.
"Drugą wojnę św.poprzedziła ogromna kometa Finslera z 1937 r."
...w ten sposób interpretując to masz racje , bo ta sama kometa poprzedziła np. atak na WTC ...i niewątpliwie komety mają duży wpływ na historię Biggrin

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika barbaradorota1947@wp.pl

Nie tylko kometa Halleya była

Nie tylko kometa Halleya była widoczna na początku XXw.w 1910 r.
 
W 1901r-przyszła Wielka Kometa widoczna w dzień
1907 r. przyszła kometa Daniela o obiegu co 8740 lat.Nastąpne jej peryhelium to 20 czerwca 10.661 r.
1908-była kometa Morenhausea
1910 r-była też Wielka Kometa  widoczna w dzień
a wcześniej Kopffa,Wolf I, Giaccobbi -Zinnera,Encke,Pons-Winnecke,Whipplle-Feddke,Tempel II.
Drugą wojnę św.poprzedziła ogromna kometa Finslera z 1937 r.
Wszystkie one bezpośrednio wpłynęły na bieg historii,wojny i rewolucje.
 
Danuta Ignatiuk
 

Portret użytkownika Zenek

"Komety zasiewają wirusa

"Komety zasiewają wirusa wojny i szaleństwa"
 
- to nie komety zasiewają. To czynią obłakani nazistowską ideologią "talmudyczną" politycy, wojskowi czy kapłani wciąż i wciąż czekający na pojawienie się swojego antychrysta yahwe który, jak im wmówiono, "ozłoci ich za ludobójstwa". To ich paranoi ludzkość zawdzięcza kolejne holokausty czynione w imie demonów zwanych bogami judeocywilizacji. Komety są tylko obserwatorkami waszego upadku. Ale przecież lepiej rozpętać wojnę, dokonać tej miłej "kapłanom sodomizmu" "rzezi niewiernych gojów" i potem wypierająć się swojego zezwierzecenia zwalić winę na "przelatująca kometę", nie? Co złego to ona, nie?
 
A im bliżej grobu tym sumienie bardziej boli. A ktoś kto był łajzą całe życie nawet w obliczu "ostatecznej spowiedzi" będzie kłamał wypierając się własnych grzechów naiwnie licząc iz w ten sposób uniknie kary zakrzykując Boga. Biggrin
 
A Piekło na was czeka, wraz z waszymi wszelkimi "świętymi".Nie będzie Nieba ani żadnego Zbawienia ani 144 tysiecy wybrańców.To wszystko to kłamstwo, iluzja jaka miała pozbawić was sumienia.Ale będzie yahwe podobnie jak wy odbywający dożywotnia kare.W miłym cieplusim, odbajerowanym na wasze przybycie PIEKLE.
 
 
 

Strony

Skomentuj