Kongres Meksykański organizuje drugie przesłuchanie w sprawie odkrycia mumii obcych

Kategorie: 

Źródło: innemedium

W ostatnich dniach, w meksykańskim Kongresie, odbyło się przesłuchanie panelu naukowców, którzy przedstawili wyniki swoich badań nad zaskakującymi odkryciami trójpalczastych mumii z Peru. Te odkrycia mogą potencjalnie przewrócić do góry nogami nasze zrozumienie historii życia na Ziemi. Badacze, prowadząc dokładne analizy, doszli do wniosku, że znalezione ciała są autentyczne i nie zostały zmodyfikowane ani wytworzone przez człowieka.

 

Odkryte w podziemnej jaskini blisko słynnych linii Nazca, mumie te od razu wzbudziły kontrowersje i pytania. Zespół naukowców z Uniwersytetu San Luis Gonzaga w Peru zdecydowanie stwierdził, że ciała te są prawdziwe i nie były przedmiotem manipulacji. Potwierdzenie ich naturalnego pochodzenia wprowadza nowe pytania o ich ewolucyjne korzenie i miejsce w drzewie życia.

 

Wywołujące sensację badania, choć ograniczone przez różne wyzwania takie jak pandemia, brak środków oraz ograniczenia infrastrukturalne, pokazały, że mogliśmy mieć do czynienia z dwoma oddzielnymi gatunkami - jednym zawierającym zarówno ludzkie, jak i nieludzkie DNA, a drugim całkowicie różnym od ludzkiego. Naukowcy ostrożnie unikali określenia tych istot jako "pozaziemskich", preferując bardziej neutralne terminy takie jak "gatunek inny niż człowiek".

 

David Willy Ruiz Vela, były prezes Medical Legal Association of Peru i obecny członek American Academy of Medicine of New York, podkreślił trudności związane z badaniem tak delikatnych próbek, które mogły schnąć przez tysiące lat. Wskazał na jaja znalezione w jamie brzusznej mumii, które są na różnych etapach rozwoju, jako dodatkowy dowód na ich autentyczność.

 

W trakcie przesłuchania przedstawiono także analizy fizyczne mumii, takie jak przekrój szyi pokazujący kręgi i inne charakterystyczne cechy. Znaleziono również metalowe płytki, zawierające niemal czyste srebro, co sugeruje możliwość, że istoty te mogły mieć dostęp do zaawansowanych technologii lub metod pozyskiwania tego metalu.

 

Dodatkowo, struktura czaszki mumii jest o około 30% większa niż u współczesnych ludzi, a kąt żuchwy i wysunięcie szczęki znacznie przekracza nasze współczesne parametry.

 

Choć to przesłuchanie dostarczyło wielu fascynujących informacji, naukowcy podkreślają konieczność dalszych badań, które mogłyby potwierdzić lub obalić ich wnioski. Tymczasem, odkrycia z Nazca pozostają jedną z wielkich zagadek współczesnej archeologii i antropologii, rzucając nowe światło na potencjalną różnorodność życia na naszej planecie, która wciąż czeka na odkrycie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Kilka mumi było fałszywkami,

Kilka mumi było fałszywkami, sklejonymi z różnych części zwierząt... ale tylko kilka, większość jest prawdziwa..., potwierdza to co od lat Innemedium pisze o zakazanej archeologii..., UFO istoty są i mieszały się z ludzmi, robiąc hybrydy. Jak to potwierdzają religie tej planety... w tym Biblia ! Zresztą robią to dalej..., ufo inteligencje, przynajmniej część... z tych ufo istot.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj