Kontrowersyjny dokument BBC sugeruje, że Jezus był buddystą

Kategorie: 

Źródło: YouTube, Pixabay

Istnieje wiele teorii dotyczących tego, czy historia Jezusa była dokładnie taka, jak przedstawia ją Kościół i Biblia. Niektóre teorie sugerują nawet, że nie ma żadnych dowody na istnienie Jezusa.  Z kolei inni twierdzą, że "zbawiciel" uciekł do Francji po rzekomym zmartwychwstaniu. Teraz pojawiła się teoria, że Jezus był Buddystą !

Co jeśli Jezus po prosty głosił nauki Buddyzmu, które poznał w czasie, który nie jest uwzględniony w Biblii? Na dodatek według tych teorii, po ukrzyżowaniu i "zmartwychwstaniu", Jezus udał się do Kaszmiru w Indiach! Dokument BBC pogłębił tę teorię i wysunął kilka ciekawych pytań. Głównym zagadnieniem dokumentu są narodziny Jezusa, jego zagubione lata, ukrzyżowanie, zmartwychwstanie oraz wydarzenia, które miały miejsce po zmartwychwstaniu.

 

Kim byli Trzej Królowie, którzy odwiedzili zbawiciela po narodzinach? Czy byli to buddyjscy mnisi, którzy byli świadkami reinkarnacji Buddy? Czy zabrali go do Indii w czasie zagubionych lat? Czy zmartwychwstanie Jezusa to było jedynie NDE (near-death experience – doświadczenie śmierci)? W czasach starożytnych ludzie nie wiedzieli o istnieniu tego zjawiska. W końcu – czy Jezus wstąpił do nieba, czy postanowił powędrować w inne rejony? Jedna z teorii głosi, że jest on pochowany właśnie w Kaszmirze.

Budda przekazał swoim uczniom m. in., że powinni miłować swoich bliźnich. Nie jest to tożsame z naukami Judaizmu, za to bliżej temu do nauk buddystów. Ponadto, pewne motywy, takie jak chodzenie po wodzie, czy karmienie głodnych „manną z nieba” przypisuje się Buddzie.

 

W Kaszmirze żyją osoby, które twierdzą, że są potomkami Izraelitów oraz, że Jezus przybył na te ziemie wieki temu, aby przekazywać swoje nauki. Według tej teorii zbawiciel był znany pod imieniem Yuzasaf, co oznacza „uzdrowiciel” lub „pasterz”. Przybył on do Indii w 50 roku n. e., gdzie żył aż do roku 80 n. e.  Jego ciało spoczywa w Rozabal, a krypta jest ozdobiona wizerunkiem stóp ze stygmatami.

 

Teoria ta jest mocno kontrowersyjna, jednak mnogość dowodów wskazuje na duże prawdopodobieństwo takiej wersji wydarzeń. Poniżej przedstawiamy dokument na ten temat.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Meg

Stek bzdur. No cóż, Szatan

Stek bzdur. No cóż, Szatan dwoi się i troi by poważyć w oczach ludzi boskość Jezusa Chrystusa. Czas powrotu Mesjasza jest bliski... Ludzie nawracajce się póki jest czas łaski. Nie chcecie wpaść w ręce Boga Żywego, zapewniam.

Portret użytkownika Agharta

Moim zdaniem Budda i Jezus

Moim zdaniem Budda i Jezus spotkali się razem budda nauczał jezusa swoich nauk poczym jezus nauki buddy przeniusł w rejon sródziemnomorski tak stał sie nauczycielem. Obaj nauczali o miłosci do drugiego człowieka o pokoju na ziemi o miłosierdziu. Tylko ze jeden z nich musiał by byc niesmiertelny zeby mogli sie spotkac razem. 

Portret użytkownika żart

To jasne jak Słońce, proste

To jasne jak Słońce, proste jak łuk.

W mojej bajce,  3 króli to Buddyści, aby wykończyć Cesarstwo rzymskie.

Zrobili dobrą dobrą 'zmianę' (wschód dla zachodu). Filozofia 'porywa masy' do działania, religia 'rządzi'. Potrzebne 'kij i marchewka' - tak się uczy człowieka. Po dobroci 'wszystko' można ośiągnąć, po złości Nic.

Cisi i spokoni osiągną królestwo 'niebieskie' (powiedzonko).

 

Portret użytkownika  Bb

Oczywiście że był

Oczywiście że był

buddyści wiedzą o tym od dawna

odsłuchajcie sobie ojcse nasz po aramejsku

w buddyzmie "bóg" też jest światłością i posiada trzy formy przejawień (adekwatnie do trójcy świętej)

Prawda jest tylko jedna

Ci którzy ją odnajdują - niezależnie od wyznania- są pogodni, łagodni i nie mają ochoty nikogo krzywdzić

To szatan żąda krwi i obelg a nie bóg który jest światłością

Portret użytkownika Madziunia

Światłość, ciemność to tylko

Światłość, ciemność to tylko dzień i noc. I mamy ruch obrotowy Ziemi. Obiegowego nie widzę ze wględu na stały układ gwiazd i Gwiazdę Polarną. No jak to tak puścić w ruch obiegowy cały kosmos?, żeby ciągle była ta Gwiazda Polarna widoczna nocą? Mnie się ten kosmos trochę zatrzymuje. I jak tu lecieć na Księżyc np;?

Zresztą, przy t=66h od orbity do orbity i V=~40000km/h nie da rady dolecieć do Księżyca, po prostu. Za duża droga S.

 

Strony

Skomentuj