Kopuła gabloty meteorytu czelabińskiego wzniosła się bez wyraźnego powodu - eksperci szukają wyjaśnienia anomalii

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Państwowym Muzeum Historycznym Uralu Południowego miało miejsce bardzo dziwne zdarzenie. Kopuła gabloty, pod którą przechowywany jest meteoryt z Czelabińska, zaczęła się sama poruszać. Jak dotąd żaden pracownik muzeum nie jest w stanie wyjaśnić przyczyn tego, co zaszło.

 

Incydent miał miejsce 14 grudnia o 15:25. Anomalia została zarejestrowana przez kamery monitoringu zainstalowane w hali. Niespodziewanie dla wszystkich kopuła zaczęła się poruszać. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że incydent dotyczy największego fragmentu Meteorytu Czelabińskiego, który spadł w 2013 r.

 

Interesujące jest to, że kopuły nie można podnieść bez naciskania specjalnego przycisku na pilocie. Nikt nie mógł przypadkowo aktywować urządzenia. Według jednej z wersji, mogła wystąpić jakaś awaria techniczna.

 

Aiwar Waljejew z działu prasowego muzeum zauważył, że kopułę gabloty poruszają cztery silniki, a ponadto istnieje system alarmowy i specjalne procedury, która polegają na uzyskaniu pozwoleń na ściągnięcie zabezpieczeń.

 

Na załączonym nagraniu dziwaczność zdarzeń zaczyna się w 0:42 minucie filmu. Najpierw struktura wzniosła się na pewną wysokość, a następnie nastąpiło kilka szarpnięć przedmiotu. Niektórzy odwiedzający muzeum uważają, że na pewno jakaś grupa poltergeist musiała być zaangażowana w całą sprawę.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika b@ron

sądząc po zachowaniu ludzi,

sądząc po zachowaniu ludzi, otwarcie gabloty, mogło być elementem wystawy, jako że na chwile przed otwarciem gabloty robi się tłum i nikt zbytnio zdziwiony nie jest, natomiast na moment przed otwarciem pojawia się dwóch pracowników

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika angelus

Jak twierdziłem parę lat temu

Jak twierdziłem parę lat temu "meteoryt" czelanbiński nie był meteorytem a pociskiem, statkiem kosmicznym, itp, który  został zestrzelony przez inny... Antygrawitacyjne mechanizmy sa zawarte w materiale tego obiektu i wywołują spektakularne i niewyjaśnione przez powijaki ziemskiej fizyki zjawiska...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj