Kościół spłonął doszczętnie, ale ogień nie tknął obrazu Jezusa Chrystusa

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W ostatni wtorek 23 października 2018 roku spłonął doszczętnie kościół baptystów w Wakefield w stanie Massachusetts. Do zdarzenia doszło wieczorem. Kościół został zbudowany 150 lat temu i był historycznym symbolem miasta. Był to również jeden z najstarszych kościołów w Stanach Zjednoczonych. Według naocznych świadków, ogień powstał z powodu uderzenia pioruna podczas silnej burzy. Powstały pożar całkowicie zniszczył dach, ściany działowe i całe wnętrze świątyni.

 

Jedyne, co przetrwało katastrofę, to obraz Jezusa Chrystusa. Jezus jest przedstawiony w białej szacie i wyciąga ręce do wiernych ze śladami stygmatów. Przez mistyczny zbieg okoliczności ogień wcale go nie dotknął, a on w szczególności nie ucierpiała wcale z powodu wysokich temperatur, ognia, piany i wody. Obraz wisiał na ścianie obok drzwi wejściowych, a gdy znaleziono go pod zwęglonymi belkami stropów, ludzie nie mogli długo wierzyć w to, co ujrzeli. Nawet drewniana rama obrazu nie została uszkodzona!

 

Teraz parafianie nazywają ten obraz znakiem nadziei na przyszłość. Pozostałości wypalonego kościoła zostaną zburzone, a na jego miejsce zostanie zbudowany nowy. Gdy strażacy przybyli na wezwanie o godzinie 19 czasu lokalnego, pożarowi przypisano poziom 7 w skali zagrożenia. Dach był już całkowicie otoczony płomieniami. Pomimo relacji naocznych świadków o uderzeniu pioruna, oficjalna przyczyna pożaru nie została jeszcze podana.

 

„Ten obraz jest znakiem, że Jezus jest zawsze z nami" - mówi jeden z parafian. „Mimo że nie ma już budynku kościelnego, kościół i Bóg wciąż tu są”.

Nie wiadomo, kto jest autorem tego dzieła i kiedy pojawiło się w kościele. Wkrótce zostanie zdeponowane u miejscowego pastora.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Engram

efekt byłby taki sam, gdyby

efekt byłby taki sam, gdyby to była czysta papierowa chusteczka, do której ludzie by się modlili i uznawali ją za świętą - ale oczywiście wszyscy ślepi i głusi na fakt, że to jedynie żywi mają w sobie moc czynienia cudownych rzeczy, a nie żadne obrazki i figurki

Portret użytkownika NoProblemJest

Preparat ogniochronny.

Preparat ogniochronny. Stosuje się go obowiązkowo w miejscach publicznych. Np. kurtyna w teatrze jest właśnie w ten sposób zabezpieczona żeby była niepalna. Naturalnie odmówienie kilku zdrowasiek też nie zaszkodzi.

Portret użytkownika lit

"Jesli zmienicie jezyk-znaki

"Jesli zmienicie jezyk-znaki-symbole i zachowania ludzi w kosciele katolickim, to co pozostnie? bla, bla, bla" - Zmien to w kazdej religii i co pozostanie? Z New Age wlacznie. Religia to opium dla ludu. Bo ludzie nie ksztalca wlasnej duchowosci/ezoteryki lecz biora to, co im sie podaje gotowe na tacy. Nie trzeba wtedy myslec, gdy wszystko juz jest ustalone.

Strony

Skomentuj