Kosmici mogą komunikować się za pomocą światła gwiazd

Kategorie: 

Źródło: Własne

Migotanie gwiazd, może być formą komunikacji ze strony kosmitów. Taką, tezę, wygłosił niedawno fizyk kwantowy z Imperial College London. Naukowiec uważa, że ​​kosmici wykorzystują fotony z różnych gwiazd, aby przekazywać sobie wiadomości. Badacz argumentuje, że jest to idealny sposób komunikacji, ponieważ przypadkowy obserwator, uzna to za przypadkowe mrugnięcie.

W niedawno opublikowanym pre-princie badania, fizyk kwantowy Terry Rudolph, stwierdził, że  kosmici mogą wysyłać sobie wiadomości poprzez splątanie fotonów w poszczególnych gwiazdach. Ta metoda, zmieniałaby światło emitowane przez jedną gwiazdę, zakłócając działanie innej. Odbiorca mógłby następnie „odczytać” swoją wiadomość, obserwując drugą gwiazdę za pomocą optyki liniowej.

Rudolph uważa, że ​​ta metoda będzie szczególnie atrakcyjna dla gatunków, które nie chcą zostać odkryte przez inne cywilizacje. Odróżnienie takiego sygnału od konwencjonalnych sygnatur termicznych, byłoby prawie niemożliwe. Zgodnie ze słowami badacza:

„Kiedy patrzymy na gwiazdy i widzimy tylko promieniowanie cieplne, zwykle dochodzimy do wniosku, że wszechświat jest pusty. Być może z powodu korelacji tego promieniowania, wszechświat jest w rzeczywistości skąpany w obcej paplaninie i innych formach rozproszonego przetwarzania informacji kwantowej.”

Podsumowując, uważa, że ​​ludzie jako gatunek nie stworzyli jeszcze własnej międzygwiezdnej sieci komunikacyjnej. Naukowiec sugeruje, że kimkolwiek byliby ci potencjalni obcy, po prostu wyewoluowali inaczej i wykorzystują wykorzystać fizykę kwantową w nieznany dla nas sposób. To nowe badanie, otwiera kolejne drogi do komunikacji z takimi zagadkowymi cywilizacjami.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj