Kosmici mogą przenosić planety systemów gwiezdnych

Kategorie: 

Źródło: Innemedium.pl

Planetolog Matthew Clement z Laboratorium Ziemi i Planetarnych Instytutu Carnegie wraz ze współpracownikami twierdzi, że kosmici mogą sygnalizować nam swoją obecność, przesuwając planety.

 

Eksperci twierdzą, że obca cywilizacja może organizować całe układy słoneczne. Mogą również bombardować księżyce i planety asteroidami, aby zmienić ich orbity i zaznaczyć swoją obecność, twierdzą planetolodzy.

 

Według astronoma Matthew Clementa, ta masowa zmiana planetarna będzie okazją dla istot pozaziemskich do ogłoszenia nam swojej obecności. W niedawnym artykule w Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, Clement i jego współpracownicy sugerują, że wystarczająco potężna i zmotywowana obca cywilizacja mogłaby stworzyć całe układy słoneczne z planetami.

Planetolodzy uważają, że można to zrobić za pomocą obiektu wielkości asteroidy. Aby to zrobić, wystarczy skierować go na właściwy kurs, aby oddziaływać grawitacyjnie na inne planety, stopniowo przenosząc je na inne orbity.

„To się naprawdę dzieje” — mówi Clement - „Jesteśmy przekonani, że gigantyczne planety Układu Słonecznego poruszały się znacznie od czasu ich powstania, ponieważ wielokrotnie zderzały się z gruzem i obiektami takimi jak Pluton”.

Naukowcy uważają, że nie jest to pomysł całkowicie z dziedziny science fiction. Clement mówi, że istnieją już silne spekulacje na temat wykorzystania wstrząsów grawitacyjnych z innego małego obiektu do skierowania asteroidy na bliższą orbitę. I już używamy tej samej zasady - asysty grawitacyjnej - aby wystrzelić statki kosmiczne na bardziej odległe orbity lub wysłać je poza Układ Słoneczny.

 

Przesunięcie planety tak daleko zajęłoby miliony lat, a to o rząd wielkości dłużej niż istnieje nasz gatunek. Ale jeśli jesteś bardziej zaawansowaną cywilizacją, możesz myśleć w kategoriach milionów lat. Zaawansowana technologicznie kultura obcych może znaleźć sposób na zastosowanie grawitacji na całej planecie, aby zmienić jej orbitę.

 

Chociaż trudno nam sobie wyobrazić, jak to zrobić,  jeśli chodzi o potrzeby czystej energii, każda cywilizacja wystarczająco zaawansowana technologicznie, aby wykorzystać większość lub całość energii swojej gwiazdy, mogłaby to zrobić w ciągu nieco ponad dwóch ziemskich lat.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj