"Kosmici są między nami" twierdzi były szef izraelskiego programu kosmicznego

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Czy istnieją kosmici? To pytanie, które nurtuje ludzi od wieków, wciąż pozostaje bez jednoznacznej odpowiedzi. Jednak dla Haima Esheda, byłego szefa izraelskich służb bezpieczeństwa kosmicznego, odpowiedź jest jasna: kosmici istnieją, a my nie jesteśmy jeszcze gotowi, aby to zaakceptować.

 

Według Esheda, na Ziemi od dawna dochodzą do skutku kontakty z przedstawicielami pozaziemskiej cywilizacji, jednak informacje te są ukrywane przed społeczeństwem. Twierdzi on, że istnieje tzw. "Federacja Galaktyczna", złożona z przedstawicieli różnych cywilizacji, która utrzymuje kontakty z Ziemią i wspomaga nasz rozwój. Problemem jest, zdaniem Esheda, to, że ludzkość nie jest jeszcze na to gotowa - społeczeństwo musi być odpowiednio przygotowane na tak rewolucyjne odkrycie.

 

Eshed nie jest pierwszym, kto przedstawia takie twierdzenia. W 2017 roku Edgar Mitchell, były astronauta, oświadczył, że na Ziemi od dawna dochodzi do kontaktów z kosmitami, jednak rządy świata ukrywają tę informację przed opinią publiczną.

Z drugiej strony, wielu naukowców jest sceptycznie nastawionych do takich rewelacji. Uważają one za fantazje osób, które pragną wierzyć w istnienie kosmitów. Nie brakuje jednak tych, którzy otwarcie podejmują dyskusję na ten temat. Profesor Christopher Conti z Uniwersytetu Arizony uważa, że istnieje możliwość życia pozaziemskiego w galaktyce. Twierdzi, że ludzkość jest już na tyle rozwinięta, że powinna przygotować się na kontakt z kosmitami.

 

Kwestia istnienia kosmitów pozostaje otwarta. Na pewno jednak jedno jest pewne - musimy być gotowi na ewentualny kontakt z nimi i nie przestawać badać kosmosu. To dalsze poszukiwanie i odkrywanie tajemnic wszechświata pozwoli nam na pełniejsze zrozumienie naszej pozycji w kosmicznym porządku rzeczy.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj