Krąg w zbożu pojawił się w pobliżu Stonehenge

Kategorie: 

www.dailymail.co.uk

To, kto zbudował Stonehenge jest od dawna przedmiotem dyskusji wśród badaczy, ale teraz starożytna zagadka oferuje kolejną - w postaci ogromnych kręgów zbożowych. Ten imponujący 80 metrowy wzór pojawił się wczoraj w zasięgu wzroku zabytku. I jak zawsze zaczęła się debata o to, kto jest za to odpowiedzialny.

 

Niektórzy uważają, że są one zrobione przez człowieka, inni, że są one spowodowane przez pole magnetyczne Ziemi. Są i tacy, którzy są przekonani, że są dziełem istot pozaziemskich

[ibimage==8737==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Antyczny krąg jest powszechnie uważany za najważniejszy zabytek prehistoryczny w Wielkiej Brytanii i okazuje się być szczególnym punktem dla tego typu zjawisk w tym sezonie.Tajemnica tego jak kręgi zbożowe są tworzone nigdy nie została rozwiązana, choć są one powszechnie uważane za fałszerstwa.

 

Cynicy twierdzą, że wzory są dziełem naukowców i komputera a powstają za pomocą zespołu wolontariuszy. Jednak entuzjaści kręgów twierdzą, nie ma wystarczającej liczby godzin ciemności w lecie, aby mogły być stworzone za pomocą ludzi.

 

Wielu ludzi wierzy, że wzorce są wiadomościami od pozaziemskich form życia, a nawet od Boga. Inna teoria mówi, że kolosalne ilości energii zgromadzone są nad ziemią w jonosferze i suną w kierunku ziemi, gdzie tworzy się krąg zbożowy zwykle na glebach o podłożu kredowym w obszarach tradycyjnie znane z "linii energetycznych i z mistyczną historią.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Skomentuj