Kręgi w lodzie pojawiły się na stawie w okolicach Nowego Jorku

Kategorie: 

Źródło: Youtube

Mimo, że na zboże przyjdzie nam jeszcze poczekać dochodzi do zjawisk, które można klasyfikować w tej samej kategorii, co słynne kręgi widywane na całym świecie. Jednak w tym wypadku, ponieważ trwa zima, doszło do obserwacji kręgów w lodzie.

 

Takie niezwykłe regularne kręgi pojawiają się w taflach lodowych w wielu miejscach na świecie. Część z nich może być wytłumaczona, jako anomalie cieplne występujące czasami w miejscach gdzie może dochodzić do zanieczyszczeń w postaci cieplejszej wody dostarczanej do danego zbiornika.

Powyższe nagranie przedstawia całą serię kręgów, które pojawiły się na lokalnym akwenie wodnym w okolicy Eden stanowiącego przedmieścia Nowego Jorku. Szczególnie intryguje fakt, że kręgów jest wyjątkowo dużo i są tak dokładnie odwzorowane, że aż trudno w to uwierzyć, że są to przypadkowe twory naturalne. Skoro jednak nie jest to coś zwykłego jak to sklasyfikować?

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika WstydliwyJanusz

<ciach> poniżej! Sam na

<ciach> poniżej! Sam na własne oczy obserwowałem takie zjawisko w stawie nieopodal... Przy cienkiej tafli lodu gdy nie ma na nim śniegu jest to niezauważalne, ale śnieg robi dopiero efekt. Dzieje sie tak jak przez mikro szczeliny w lodzie woda przedziera się na wierzch, śnieg wtedy rozmaka i tworzą się kręgi. A że poziom wody (lodu) jest całkiem płaski, woda rozlewa się równomiernie wokół, a nie cieknie np w jakims kierunku. Podniecajcie sie dalej tą inteligenym artykułem.
<ciach>
edit: skasowane
Moderator

Portret użytkownika Echh..

Te Ufoki to jakieś debile są

Te Ufoki to jakieś debile są , kółka i kreski tylko umieją rysować . Rypneliby w zbożu jakiś pejzarzyk lub portret (tylko taki nie z kwadratów jak ten przy radioteleskopie ). Współczuje Ufokowym gamerom dopiero są na etapie Ponga :/

Portret użytkownika Vvojtas

Oglądałem kiedyś program o

Oglądałem kiedyś program o tych wodnych kręgach , podobno powstają gdy dwa nurty spotykają sie i zaczynają sie kręcić w kółko i wtedy jakoś to powstaje już nie pamiętam dokladnie ale w tym programie odzorowali to w jakims pomieszczeniu i isie udało też wyszedł taki okrąg
 

Portret użytkownika mikotir

Po piętnastu żubrach to ja

Po piętnastu żubrach to ja robię takie kręgi i nie na stawie tylko na jeźiorze, lecz nie wykluczone że jest to  lustrzane odbicie dysz pojazdu UFO skanującego dno stawu w poszukiwaniu karpia królewskiego i wpływu na niego plazmy silnikowej !

Strony

Skomentuj