Kręgi w zbożu znalezione w stanie Santa Catarina w Brazylii

Kategorie: 

Kręgi w zbożu zlokalizowane w Brazylii

Świat ufologiczny analizuje obecnie piktogramy pojawiające się w brazylijskim stanie Santa Catarina. Lokalni specjaliści od zjawisk paranormalnych ufundowali nagrodę 20 tysięcy dolarów dla każdego, kto może udowodnić, że są one fałszerstwem.

 

Wydaje się, że wielu ekspertów od zjawisk paranormalnych w Brazylii, jest przekonanych, że najnowsze kręgi w zbożu pojawiające się w stanie Santa Catarina. Formacje pojawiły się 2 listopada 2013 roku między 6:00 i 7:00 rano czasu lokalnego.

[ibimage==19536==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Chwilę po tym, gdy odnaleziono pierwszy wzór znajdujący się w okolicy miasta Ipuaçu, dwa kilometry dalej zlokalizowano kolejny 20 metrowy piktogram. Profesor Antonio Kurowski z Instytutu Kryminologii Parana stwierdził, że czegoś takiego ni mogli stworzyć ludzie.

[ibimage==19537==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

To właśnie ze względu na opinię naukową profesora Kurowskiego ogłoszono, że funduje się nagrodę dla każdego, kto udowodni, że kręgi w zbożu, które pojawiły się tam to wytwór człowieka. Jak na razie nikt się po nią nie zgłosił.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Isabella

biedne ufoludki mecza i mecza

biedne ufoludki mecza i mecza ,zeby nam pomoc i alarmowac o nadchodzacej katastrofie a becwaly zamiast odczytac to twierdza ,ze to falszerstwo 
nadchodzi kataklizm i moze spelni sie nawet
Przepowiednia Nostradamusa o kamieniu ,ktory spadnie na ziemi wielkosci 14 stadionow x 192 metry- miara grecka= 2688 metrow 

Portret użytkownika UFO_entuzjasta

Nie jestem sceptykiem co do

Nie jestem sceptykiem co do kręgów zbożowych, przepraszam byłem sadząc, że skoro są ślady po ciągniku wykonującym zabiegi agrotechniczne to można bez śladów wejść i wydeptać, wygnieść krąg.
Jednak oglądając niektóre, gdzie niesamowita  złożoność i pracochłonność w żadnym ale to w żadnym wypadku nie jest dziełem człowieka, przynajmniej w zakresie ogólnie dostępnej technologii.
Przez większą część życia zajmowałem się normowaniem czasu pracy i wiem doskonale ile
czasu trzeba by było, żeby wykonać niektóre w sposób niezauważalny dla otoczenia.
Te natomiast kręgi to chyba czysta prowokacja,  żeby obalić  zagadnienie.
Przecież są one dziecinnie proste do wykonania, wystarczy odwijać z pionowego bębna linę na końcu której jest przyczepiony walec i doskonale wykonamy szybko tę spiralę
Nie rozumiem języka z załączonego filmu ale podejrzewam, że chodzi o falowe układanie sie kłosów.
A jak mogły się układać skoro zboże jest zasiane siewnikiem w stosunkowo dużych i równych odstępach.
Dlaczego tego rodzaju zapytanie i nagroda nie padły w przypadku kręgów naprawdę skomplikowanych, które twierdzę prosty człowiek nie był w stanie wykonać.
Niektóre z galerii kręgów prezentowanych w internecie albo są dziełem obcej cywilizacji albo bardzo zaawansowanej ziemskiej technologii.
Należy tylko ubolewać nad fachowością wspomnianego profesora albo podejrzewać
zaplanowany kiks na wyciągnięcie pieniędzy z państwowej kasy, wspólnie z wykonawcami. 
 
 

Portret użytkownika Basketo1

Najłatwiej obala się coś, co

Najłatwiej obala się coś, co trzeba brać na Wiarę !! Piszecie wiele słów każdy krzyczy moja racja, kolejny moja racja i każdy chce mieć swoją rację. Ale spójrzmy na fakty. Wiele kręgów w zbożu na pewno jest fałszerstwem nie ma co do tego wątpliwości. Ale interesuję się trochę tym tematem i jest potwierdzone kilkanaście przypadków kręgów w zbożu, których stworzenie w tym czasie, miejscu i przy użyciu klasycznego sprzętu jest niemożliwe przez człowieka. Zresztą sam obszar zostaje napromieniowany, zachodzą zmiany genetyczne w kłosach które znajdowały się w obszarze piktogramu. Oczywiście każdy znajdzie to co chce, zwolennicy swoje racje, a przeciwnicy swoje. Pojawia się kolejna kwestia, dlaczego w zbożu ? Dla mnie to oczywiste, bo w okół tej rośliny nasze życie kręci się od wielu tys. lat. Ona pozwalała rozwijać się cywilizacja jak i przez nią inne upadały  ( z jej niedostatku). A co ciekawe jeżeli coś zagraża naszym plonom to też o tym szybko się dowiadujemy. A poza tym łatwo ją modelować. Najbardziej nie rozumiem wypowiadających się ludzi w stylu: Jak możesz wieżyc w coś takiego, to bajki dla dzieci, albo jesteście poje...i . A prawda jest taka, że ci co to piszą są biedni bo nie potrafią otworzyć się na coś czego nie dostali od systemu. Są ograniczeni bezlitośnie swoim ego, no i  że to oni wiedzą wszystko. Najtrudniej jest tym co chcą znać prawdę i szukają jej wszędzie w każdym miejscu w każdej możliwej teorii i przypuszczeniu. Nie mówię że są  prawdziwe, ale pokazują że masz otwarty Umysł i dopuszczasz każdą wersję, a nie tą narzuconą przez kogoś. Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań prawdy !!

Portret użytkownika c

hmm rzeczywiscie cos z tym

hmm rzeczywiscie cos z tym ciagnikiem jest na rzeczy ... az z ciekawosci zaczelem przegladac jakies kregi w zbozu czy znajde wersje bez sladow ciagnika i niestety poszukiwania spalily na panewce....
 
chociaz znalazlem na fotce ponizej dwa okragle kregi w zbozu , niestety z tylu widac ze tez chyba ciagnik przejezdzal
 
[ibimage==19540==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

Strony

Skomentuj