Kręgi zbożowe kosztują rolników tysiące funtów utraconych dochodów

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Angielskie zjawisko „crop circles” czyli kręgów w zbożui jest niewytłumaczalne i dziwne, teraz władze postanowiły poważniej zająć się tym procederem, który powoduje ogromne szkody dla rolników i ci domagają się działania władz z powodu gwałtownego wzrostu światowych cen zbóż

 

Od 2018 r. kręgi wpłynęły na terytorium Anglii ponad 40 polach. Rolnicy  oszacowali, że stracili z powodu ich pojawienia się około 30 000 funtów dochodu w latach 2018-2022 w wyniku 92 kręgów o różnej wielkości. Utrata pszenicy i jęczmienia w tym okresie mogła dać 300 000 bochenków chleba i 600 litrów oleju rzepakowego z wyległego rzepaku.

 

Kręgi zbożowe były w tym roku przedmiotem szczególnej uwagi ze względu na ich niepożądane szkody w uprawach rolników podczas światowego kryzysu żywnościowego. Ceny zbóż gwałtownie wzrosły. Cena za tonę pszenicy na londyńskich rynkach terminowych wzrosła o 30% od 2021 r., a cena jęczmienia wzrosła o prawie 40%, co sprawia, że ​​kręgi zbożowe są znacznie bardziej szkodliwe dla portfeli rolników.

Jeden krąg to zniszczenia pszenicy, nawet około trzech lub czterech ton. Tak twierdzi jeden z rolników z North Dorset, George Hosford. 18 lipca 2021 r. Hosford stwierdził, że w nocy na jednym z jego pól utworzył się okrąg o średnicy 70 metrów z siedmioma symetrycznymi punktami. Zdaniem rolnika  był w bardzo odległym miejscu. Nie można go było obserwować znikąd, z wyjątkiem małego kawałka ziemi jego sąsiada i to on mu go wskazał. Hosford oszacował, że z powodu kręgów zbożowych stracił około 1000 funtów dochodu. Wydał już prawie 200 funtów na nawóz, nasiona i inne koszty utrzymania uszkodzonego miejsca.

 

Po pojawieniu się kręgów zbożowych pędzą tam tłumy ludzi, co często pogłębia zniszczenia, wjeżdżają na pole i depczą nietknięte tereny. Chociaż „twórcy kręgów” zwykle nie niszczą ziaren, miażdżąc je, zbiory z dotkniętych obszarów stają się prawie niemożliwe. Hosford wyjaśnił, że kombajny nie mogą ciąć poniżej 15 centymetrów nad ziemią. W przeciwnym razie będziesz drapał ziemię, zbierał kamienie i niszczył kombajn.

 

Rolnicy dotknięci kręgami zbożowymi mają niewiele środków zaradczych. Hosford powiedział, że nie zgłosił kręgu zbożowego policji w lipcu, ponieważ miał wrażenie, że nie zostałby potraktowany poważnie. Podczas gdy 15 kręgów zbożowych obejmowało około 55 000 metrów kwadratowych upraw w Wiltshire w latach 2021-2022, policja na tym obszarze otrzymała tylko trzy doniesienia o szkodach wyrządzonych przez przestępstwa związane z tymi incydentami, zgodnie z danymi uzyskanymi w ramach wniosków o wolność informacji. Kręgi zbożowe nieproporcjonalnie wpływają na rolników w Wiltshire, a 63% wszystkich zgłoszonych incydentów od 2018 r. miało miejsce w hrabstwie.

Wiltshire było epicentrum udokumentowanych kręgów zbożowych przez ostatnie 40 lat. Wiele kręgów zbożowych znajduje się w pobliżu kamiennego kręgu Avebury, Stonehenge i Glastonbury. Prawie wszystkie zostały udokumentowane. Sąsiednie hrabstwo Hampshire jest również popularnym miejscem kręgów zbożowych, a od 2018 r. zarejestrowano tutaj 27% wszystkich kręgów zbożowych w Anglii. Pozostałe 10% incydentów rozprzestrzeniło się między Dorset, Gloucestershire, Oxfordshire, Somerset, Surrey i Warwickshire.

 

Oczywiście w mediach często można przeczytać stwierdzenia, że ​​wszystkie te kręgi to dzieło ludzi „z kijami i linami”, ale nie wszystko jest takie proste. Mimo wszelkich wysiłków rolników nie udało się złapać ani jednej osoby „na miejscu zbrodni”, a kręgi zbożowe pojawiają się dosłownie z dnia na dzień. Być może władze zwrócą uwagę na skargi rolników, ale czy to pomoże powstrzymać powstawanie nowych kręgów zbożowych? Jak dotąd ani patrole, ani instalacja kamer monitorujących, ani inne środki podejmowane przez rolników nie doprowadziły do ​​schwytania „intruzów”.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

To te Pedalianie, co cipują

To te Pedalianie, co cipują ludzi wespół z Jaściulami z Nieba? Jak w tej czeskiej sekcie reklamowali? A Jezus to w sumie którym według nich jest: Pedalianinem, Reptylologiem czy tym obojniakiem Aśtrachanem Serutanem, co go zawsze na ulotkach z Dżizusem malowali...?

 

Portret użytkownika anioly-nieba.pl

kiedyś ludzie przyniesieni na

kiedyś ludzie przyniesieni na ziemię przez bogów kosmitów pozaziemską cywilizację byli wyposażeni przez prymitywną technologię budowlę różnych Ziemskich Cywilizacji są dziełem kosmitów a teraz rządy z różnymi kosmitami tymi dobrymi i tymi złymi dogaduję się i pochodzi wszelka każda technologia

Skomentuj