Krwawy Księżyc wystraszył Włochów

Kategorie: 

Źródło:

Mieszkańcy regionu Morza Śródziemnego bardzo bali się tego, co wydarzyło się kilka dni temu w nocy. Byli świadkami niesamowitego, a jednocześnie przerażającego fenomenu - Krwawego Księżyca.

 

Krwawy księżyc, zdaniem ekspertów, występuje w przypadku częściowego zaćmienia Księżyca. W tym czasie Ziemia znajdowała się między Słońcem a Księżycem. Atmosfera na naszej planecie powoduje zniszczenie światła słonecznego, nadając księżycowi czerwonawy odcień.

 

Jednak 12 kwietnia nie wystąpiło zaćmienie, ale nie powstrzymało to rumienienia się Księżyca. Innym powodem są pożary lasów. Z powodu ogromnej ilości sadzy i gazów uwalniających się do atmosfery wszystko zmienia kolor na czerwony, ale we Włoszech nie ma pożarów ani wybuchów wulkanów.

 

W Afryce też nic się nie pali. Powstaje zatem logiczne pytanie. Co się naprawdę wydarzyło? Jednocześnie wielu twierdzi, że w najbliższej przyszłości nie należy oczekiwać niczego dobrego, co może być znane.

 

Inną wersją jest to, że księżyc nie odbijał światła słonecznego, lecz promieniowanie jakiegoś innego ciała niebieskiego. Nie jest jasne, dlaczego tak się stało, ale wielu jest przekonanych, że Krwawy Księżyc nie wróży nic dobrego.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Racjonalista

Interesujące jest, że jedynym

Interesujące jest, że jedynym dowodem jest tylko to jedno nieco ponad minutowej długości wideo. Żadnych innych filmów, żadnych wiadomości, nie licząc Inne Medium. Albo ja źle szukałem. Jak ktoś ma tego więcej, chętnie zobaczę. 

Skomentuj