Księżyc może być sztucznie stworzonym ciałem niebieskim

Kategorie: 

Źródło: własne

Ziemski Księżyc, nazywany naturalnym satelitą, może być sztuczny. Świadczy o tym wiele jego intrygujących właściwości. Naukowcy nie wiedzą jak powstał ten glob, a spekulacje odnośnie sposobu jego powstania były dotychczas nieweryfikowalne.

 

Jedna z hipotez odnośnie srebrnego globu zakłada, że ciało to jest puste w środku. Istnieją precedensy astronomiczne takie jak w przypadku innego tajemniczego księżyca, Fobosa, które wskazują na to, że wnętrze takich obiektów może być częściowo puste. W przypadku Fobosa wskazują na to analizy dokonane dzięki bliskiemu przelotowi w jego okolicy europejskiej sondy kosmicznej Mars Express. Jeśli chodzi o nasz księżyc kluczowe w tym kontekście są eksperymenty amerykańskie przeprowadzone przy okazji misji księżycowych.

 

Astronauci biorący udział w misji kosmicznej Apollo 12 już w 1969 roku dokonali pierwszego z serii uderzeń w powierzchnię Księżyca niepotrzebnym już lądownikiem. Wcześniej rozmieszczono na jego powierzchni sejsmografy. Celem było oczywiście poszerzenie stanu wiedzy na temat geologii naszego satelity. Jakież było zaskoczenie naukowców, gdy dane wskazały na to, że mała fala sejsmiczna stopniowo nabierała tempa a wibracje trwały przez godzinę. To zupełnie niespotykane, bo Księżyc zachował się jak dzwon.

 

Niektórzy specjaliści próbują to tłumaczyć brakiem wilgoci na powierzchni srebrnego globu. Poza tym wskazuje się na to, że nie jest możliwe, aby Księżyc był pusty, ponieważ biorąc pod uwagę jego wielkość nie byłby wystarczająco gęsty, aby zapewnić, odpowiednią wielkość grawitacji, której wpływ na naszą planetę obserwujemy.

 

Włoski fizyk Lorenzo Iorio już w 2011 roku opublikował artykuł poświęcony "anomalnemu zachowaniu" orbity Księżyca. Według niego, małych trwałych zmian w orbicie księżycowej nie można wyjaśnić w ramach istniejącego paradygmatu astrofizycznego.  Mimośród (miara odchylenia orbity od idealnego okręgu) orbity księżycowej wciąż rośnie.  Wnioski z publikacji Iorio wskazują na to, że konieczne jest znalezienie zadowalającego wyjaśnienia dla anomalnego zachowania ekscentryczności orbity Księżyca.

 

Ale nie tylko to wskazuje na to, że Księżyc skrywa jakąś tajemnicę. Nauka nie potrafi wyjaśnić, dlaczego niektóre księżycowe kratery są wypukłe. Ich powierzchnia jest zakrzywiona na zewnątrz, a nie wklęsła, czego należałoby się spodziewać po impaktach. Według niektórych badaczy oznacza to, że pod warstwą pyłu i gleby księżycowej może się znajdować sztuczna powłoka. Specjaliści głównego nurtu nauki oczywiście i na to znajdują rozwiązanie sugerując, że wypukłe kratery to w istocie pozostałości po aktywności wulkanicznej. Jest to jednak hipoteza, na którą nie ma żadnych dowodów.

Poza tymi faktami przytoczonymi powyżej warto wspomnieć o tym, jaką funkcję pełni Księżyc dla stabilizacji naszej planety. Przede wszystkim dzięki naszemu satelicie stabilizuje się zjawisko kołysania się naszej planety. Dzieje się tak dzięki dodatkowemu oporowi, jaki stawiają pływy oceaniczne. Ma to zbawienny wpływ na stabilizację rotacji Ziemi. Wpływa to też na jej delikatne spowolnienie, co z kolei nieznacznie zwiększa długość dnia. Można by było założyć, że glob ten został umieszczony intencjonalnie, aby wywoływać takie efekty.

 

Ostatnim szczegółem są pozostałe parametry Księżyca. Gdy popatrzymy na cały układ Ziemi, Słońca i naszego satelity okazuje się, że średnica naszej gwiazdy wynosi 400 razy więcej od średnicy Księżyca ( odpowiednio  1 391 000 km i 3400 km). Poza tym nasz satelita znajduje się 400 razy bliżej Ziemi niż Słońce (odpowiednio 360 000 km i 149 600 000 km).  Reasumując są to dziwactwa i przypadek na przypadku, albo dowody na czyjeś intencjonalne działanie. Czy powyższe fakty wskazują na to, że nasz rzekomo naturalny satelita jest sztucznym tworem? Niech każdy sam to oceni.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika duj w chupie

Amerykanie nigdy nie byli na

Amerykanie nigdy nie byli na księżycu, zatem cały ten artykuł jest stratą czasu. W roku 1969 wylądowali na księżycu, a w roku 2015 nie potrafią bez pomocy Rosjan dostarczyć zaopatrzenia na swoją stację kosmiczną? To jakiś żart - nie róbcie z nas balonów!

Portret użytkownika Juszka

Co wy byście napisali na

Co wy byście napisali na temat artykułu chyba nic skoro 90% postów jest skierowanych do mnie, cóż ale moja popularność aż mnie onieśmiela (oczywiście joke), nawet pastuch baranów musi się ode mnie uczyć.

Portret użytkownika Juszka

Królem to on chyba z siebie

Królem to on chyba z siebie zrobił "barana", ale zauważ jak ciężko tutaj ludziom ogarnąć dobrą ironię i szyderę, wszystko biorą do siebie. No cóż chyba trzeba pisać prostacko wtedy wszyscy zrozumieją.

Portret użytkownika Obserwator 2

Nie przejmuj się Juszka. Na

Nie przejmuj się Juszka. Na pocieszenie załączam Tobie i wszystkim innym kilka zań do przemyśleń. Jest to mały fragment teksu z 1692 r. pt.
 
      „ DESIDERATA „
Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu, pamiętaj jaki pokój może być w ciszy. Tak dalece jak to możliwe, nie wyrzekając się siebie,
bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi. Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swą opowieść. jeśli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny i zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie. ...

Portret użytkownika ing

Pejsata teoria juszki oparta

Pejsata teoria juszki oparta na teori prętowej zakłada inność rezonansu od tej stosowanej np w muzyce. Wg teori prętowo pejsowej bębny powinny być pełne zamiast puste , no i może tak też panowie z koralikami przy spodniach budują swoje bębny ale reszta świata woli puste pudła rezonansowe w gitarach , skrzypcach itp. Oczywiście juszkopejs zaneguje to tym że przecież gitara elektryczna temu przeczy bo brak jej pudła rezonansowego a napierdziela najgłośniej. Oczywiście że nie dorastam juszcze do pejsów to zaraz zawali mnie masą merytorycznych argumentów zrozumiałych jedynie dla wybrańców wyższych nacji

Portret użytkownika Alexiej Narombajew

Prędzej uwierzę że Księżyc

Prędzej uwierzę że Księżyc jest pusty, niż w to że Amerykanie kiedykolwiek stąpali po jego powierzchni - buahahahahahaha:) Podobno ci debile zainstalowali tam jakiś laserowy miernik odległości czy coś, tak jakby sonda tego zrobić nie mogła, ale dobra. Co ty tu @Juszka oszołomie/oszołomko z Jewnited States of Israhell pie...olisz, że prędkość oddalania się Moona maleje o 1 mm na 20 000 lat? No cóż, nie mamy wyjścia i musimy uwierzyć w te niezwykle dokładne i wiarygodne pomiary naukowców z Jewnited States of Israhell, tylko co będzie jak tam jakiś pył się przemieści, albo meteoryt spadnie? to czy wtedy ci naukowcy z Jewnited States of Israhell nie powiedzą, że Moon się np. przybliża o 4 mm rocznie, buahahahaha)

Tyle warta jest nauka płynąca z Jewnited States of Israhell Smile

Portret użytkownika Obserwator 2

Zamiast obrażać innych, może

Zamiast obrażać innych,
może warto przypomnieć sobie starą prawdę, że udowadnianie swoich racji to pułapka matrixa, a potrzeba posiadania racji świadczy o niskim poczuciu własnej wartości i chęci dominacji nad innymi.
O2

Portret użytkownika simon

jeżei myślicie że pieprzeni

jeżei myślicie że pieprzeni amerykanie wam powiedzą prawdę, to się grubo mylicie, dobrze że chiny tam poleciały, ci ludzie jeżeli coś odkryją powiedzom to swoim, ci zadecydują co z tym zronbić i może nawet nas tym raczą oświecić. usa to najabrdziej zakłamany, rozkopany, zarozumiały imperialny szatanistyczny ścierwojad wojenny jakiego nosiła ta planeta. czyrak na powierzchni planety gaja !!

Portret użytkownika Juszka

 Wiedziałem że przyjeżdzając

 Wiedziałem że przyjeżdzając po 2 tygodniach wakacji świąteczno-sylwestrowych Innemedium zapewni mi sporo rozrywki :D. 
Czytając tematy typu krzyże mordujące zarazki czy karczak zwany czupakabrą wiem że Polska jest 100 lat za murzynami, ale jak zobaczyłem temat o sztuczności księżyca to dopiero ten temat pokazał dlaczego Polska staje się bananową republiką. 
Nie dziwię się adminowi choć mógł by mieć trochę przyzwoitości i zaznaczyć że tekst przeznaczony dla osób dorosłych. A forumowicze, no cóż jakby zorganizować igrzyska w teoriach spiskowych to pierwsze miejsce grwarantowane, od was MONSANTO mogło by uczyć się jak ogłupiać ludzi, gdyby was zatrudnili to po miesiącu rodzice srali by zamiast do kibla to na tależ i podawali swoim dzieciom kupę jako "naturalną czekoladę".
Nie dziwię się że osobniki kryjące się pod nickami baron, baca, amry i inni spiskowcy szukają poklasku w swoim świecie skoro nawet sylwetrową noc spędzili przed komputerem, jakim trzeba być nieudacznikiem, sierotą losu by tak zniszczyć sobie życie?
A co do tematu księżyca to jakoś rok temu był podobny temat i wtedy też szukaliście na siłę sensacji, nawet z pewnej małpie tłumaczyłem że libracja to nie ruch księżyca, a taki osobnik nie mający podstaw chce dyskutować o fizyce czy astronomi :), śmieszne. A najbardziej śmieszy mnie porównywanie księżyca do dzwonu i opieranie swoich bajek jakoby był on pusty na tej teorii. Otóż drogie dzieci neo i nieukończonych podstawówek, ciało pełne mocniej rezonansuje jak puste, prosty przykład to weźcie sobie rurkę oraz pręt i uderzcie nimi o stalowy przedmiot a przekonacie się że rurka "wyda" głośniejszy dźwiek a pręt bedzie dłużej rezonował-będzie dłużej oddawał energię. Tak tu chodzi o uwolnienie energi a nie rezonans, a kształt dzwonu tylko poprawia tą właściwość. Następnie wiadomo nie od dziś że księzyc posiada puste komory które powstały w czasie stygnięcia, ale to normalne i każdy hutnik może to potwierdzić, dlatego przy wyrobie dużych gabarytowo elementów stalowych elementy ochładza się od "środka" tak by gazy oraz pustki po ochłodzeniu nie zostały zamknięte wewnątrz elementu. Rezonans księżyca spowodowany jest dlatego że nie posiada on płynnych frakcji.
Do obserwatora i amr łatą i niwelatorem to możecie zmierzyć pustkę "międzyuszu", nic więcej tym przedmiotem nie dacie rady zmierzyć. obserwator ty chyba nigdy nie miałeś w ręku niwelatora kto ci naopowiadał bajek o kalibracji do kilkuset metrów, chłopczyku Leica czy TopCon dają gwarancję pomiaru na najlepsze niwelatory do 130-160 metrów.
Brednie tego włoskiego fizyka są zadziwiające a napisanie przez admina zdania" ekscentryczne zachowanie orbity księżyca" zakrawa na pomstę do nieba, piekła i chłostę przez nauczycieli z podstrawówki itd... 
Następny akapit dlaczego niektóre kratery są wypukłe, a to co autor tego tekstu nie wie że księżyc dosyć niedawno w czasie geologicznym zamarzł?? Przypuszcza się ze było to około 
No popatrzcie że ktoś zauważył proporcje wielkości i odległości, niesamowite bo już słowianie biegający na bosaka po lasach za dzikami to zauważyli, ale tutaj autor przypisuje tą właściwość tylko naszemu księżycowi a okazuje się ze jeden z satelitów Jowisza i Urana mają takie same proporcje... o jakie ździwienie czyżby one też były sztuczne? A może te satelity które posiadają zsynchronizowany okres obrotu też są sztuczne?
Nie ma zadnych dowodów na sztuczność a jest aż nadto że jest on naturalny, pytanie pozostaje otwarte na ile teoria poswtania która jest podparta wieloma już dowodami zgadza się z rzeczywistością.
Jestem ciekaw czy przejdzie moderację post, a jak przejdzie ilu znajdzie się frustratów dających minusy (3 wiem od kogo dostane ale oni nic nie mają poza netem) nie podejmując rzetelnej rozmowy.
 

Portret użytkownika Spartan

 najbardziej mnie rozbawiło

 najbardziej mnie rozbawiło to  "wiadomo nie od dziś że księzyc posiada puste komory które powstały w czasie stygnięcia,każdy hutnik może to potwierdzić" hehehe,bo hutnicy masowo latają na Księżyc,a jak już wytykasz nieuctwo to"tależ" piszemy przez "rz"

Portret użytkownika cogito 9

Juszka ,znowu obrazasz ludzi

Juszka ,znowu obrazasz ludzi nazywajac ich osobnikami ,ktorzy ogłupiają ludzi swoimi teoriami.A to wlaśnie ty zustales oglupiony i to tak skutecznie,że nie uznajesz innych poglądow i teorii za prawdziwe lub chocby prawdopodobne.Nawey nie dopuszczasz myśli ,że możesz się mylić.Udajesz eksperta w wielu dziedzinach.Szczególnie fizyka,astronomia i energia jądrowa to twoje "mocne strony",a są to właśnie dziedziny,w ktorych nasza wiedza jest najskromniejsza.                                                                                           Piszesz ,że nie ma żadnych dowodow na sztuczne pochodzenie księżyca i że jest ich aż nadto na jego naturalne pochodzenie.Skąd wiesz które są prawdziwe?Dlaczego jedne uznajesz za pewnik a drugie od razu odrzucasz?Tak naprawdę nie ma żadnego stuprocentowego dowodu na prawdziwość  jakiejkolwiek teorii.Ty wierzysz tylko w to w co chcesz wierzyc.                                                                                                                    Wyśmiewasz autora artykułu. ze nie wie dlaczego niektóre księżycowe kratery są wypukłe , a za chwilę sam piszesz mże przypuszcza się ,że księżyc zamarzł dość niedawno.Nagle wierzysz w przypuszczenia ?Sam sobie zaprzeczasz skoro na wszystko posiadasz dowody.                                                                                            Gdyby ludzie byli zawsze tak zamknięci na nowe terie,choćby w danej epoce wydawały się niedorzeczne, to nadal wierzylibyśmy ,że Ziemia jest płaska i że jest centrum wszechświata.Gdybyś żył w epoce inkwizycji zapewne skazywalbyś ludzi na stos za inne poglądy .Co powiesz Panie Nieomylny jeśli ktoraś z teorii, które teraz wyśmiewasz z takim uporem okaże się prawdziwa? Czy przyznasz się do tego tutaj?Z twoich wypowiedzi przebija pycha i pogarda dla inaczej myślących.Język twojej wypowiedzi też pozostawia wiele do życzenia.Użycie słowa "sranie" i porównanie kupy do naturalnej czekolady nie przystoi chyba "lepszemu i mądrzejszemu od innych".Nazywasz ludzi nieudacznikami twierdzisz że zniszczyli sobie życie spędzając noc sylwestrową przed komputerem.Chcesz też pouczać ludzi jak mają spędzać tę noc?                                                 Sadzę ,że w realnym świecie cierpisz na kompleks niższości i  brak akceptacji i dlatego tutaj udajesz wszechwiedzącego i nieomylnego.Na nastepne wakacje proponuje ci udać sie do Fukushimy.To idealne miejsce dla zwolennika "bezpiecznej i czystej" energii atomowej , której jestes takim zwolennikiem.                                                                                                                                         

Portret użytkownika Juszka

wypisałęś się wypisałeś to

wypisałęś się wypisałeś to przekonaj mnie że księżyc jest sztuczny, a zwłaszcza  że jest pusty.
Realizm połączony z merytoryką jest silnikiem naędowym nauk (wszystkich) a nie bajeczki. Ani jedna osoba nie podjeła merytorycznej rozmowy bo sami dobrze wiecie że pisze to co każdy myśli, tyle że na tej stronie to jest "passe" 
ps jakoś nie wpisałem okresu kiedy "podobno"wygasł ksieżyc całkowicie, ale niemniej ustalono że jeszcze około 80-100mln lat temu wewnątrz niego tlił się ogień. 
wulka tycho:
Szczyt krateru Tycho.       Fot. NASA /materiały prasowe

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

... mówisz "tlił się

... mówisz "tlił się ogień"?... Czyżby tam jacyś koczownicy krzesali iskry krzesiwem na hubkę?
 Oświeć mnie jak to zostało obliczone, te 80 do 100 mln lat temu...
 buhahahhaaaa...
 

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika b@ron

widzisz juszku

widzisz juszku ...niezarejestrowany :D... ja znowuż wiedziałem ,że jak wrócisz z dwutygodniowych wakacji sylwestrowo-świątecznych , to tu na InneMedium zrobi się wesoło...i się nie pomyliłem ...jakże trzeba mieć zrytą psychę ,żeby po powrocie z feri u babci we wspomnianym przez ciebie zapiździałkowie , pierwsze co ,to sprawdzić co robił [email protected], baca i AMR w noc sylwestrową ...no człowieku ...tak się nie robi...zepsujesz sobie resztki feri...babcia napewno podarowała ci jakiegoś misia ,to się nim zajmij ,bedziesz mial wrażenia zanim wrócisz do szkoły...
ale do rzeczy ...w kwesti księżyca ...twoje doświadczenie z prętem i rurką jest może i dobre ...ale niestety bzdury piszesz ...porównując rezonans rurki i pręta do rezonansu kuli lub czaszy...kula nigdy nie rezonuje ...twoje doświadczenie cię zmyliło zrób go jeszcze raz ...weż rurkę i pręta i ...pier....ij się w łeb ,najpierw prętem ...potem rurką...w obydwu przypadkach nastąpi rezonans...ale niestety ani rurka ani pręt w tym przypadku nie zarezonuje tak wyrażnie jak twój łeb...dając 100% pewności że jest pusty w środku ...jak księżyc...zrozumiałeś zjawisko rezonansu???...ja wiem że ty jesteś osobą wykształconą...zapewne niektóre klasy robiłeś nawet po dwa razy ;)...ale nawet tacy naukofce, mogą się mylić...a mylisz się nie tylko w tej kwesti...nie powinieneś się martwić czy post przejdzie przez moderację...jako że zostałeś noworocznie ułaskawiony przez admina...NIE MASZ BANA Biggrin

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika b@ron

przyznaję juszka że

przyznaję juszka że przeczytałem twój post tym jak już napisałem mojego posta...ale zauważ że wyraźnie napisałem "twój eksperyment z rurką i prętem" tak że bezdyskusyjnie przyznaję ci racje, że nobla za ten eksperyment powinieneś dostać ty ,i żadnych praw do pomysłu rościł nie bede...jako że to nie ja przeprowadzałem eksperyment.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka

no i przerywnik.... się

no i przerywnik.... się pojawił.... ciekawe ale musiałeś wszystkie posty...poczytać.... by coś wymyslic......
ale do rzeczy..... trollowico ....... sylwester z komputerem .......to musi być cos niezapomnianego.....do końca .....życia,...... będziesz chwalił sie.... na wszystkich forach....... jak to spędziłęś sylwka..... 
Nie masz nic ciekawego do powiedzenia...... bo ...jesteś trollem opłacanym...... 

Portret użytkownika cogito 9

 Nie rozumiem dlaczego

 Nie rozumiem dlaczego marnujesz swoj cenny czas i "wybitny intelekt" na nieudolnych probach przekonania tych wszystkich ,w twoim mniemaniu , "nieudaczników i nieukow" do swoich poglądów .Mogłbyś założyć swoj portal zwany na przyklad JUSZKOPEDIA gdzie natychmiast udzielisz jedynej "poprawnej " odpowiedzi na każde pytanie a swoją odpowiedz zakończysz słowami TAKO RZECZE ZARATUSTRA  .... o przepraszam TAKO RZECZE JUSZKA.Pamiętaj ,że są na tym świecie rzeczy o których filozofom się nie śniło a już na pewno nie tobie.

Portret użytkownika Juszka

Już od przeszło 10 lat jestem

Już od przeszło 10 lat jestem współwłąścicielem jednego z bardziej znanych i poczytnych portali astronomicznych w Polsce, tak więc twoja troska o to bym założył jest troszkę spóźniona.
Dziwisz się ze zabieram tutaj od czasu do czasu głos, otóż oprócz dorosłych osób zaglądają tutaj dzieci któe czytając takie bajeczki i borąc je do siebie mogą narazić się na śmieszność i pożałowanie. Głos rozsądku wszędzie jest potrzebny nawet tutaj gdzie niepodzielnie rządzą ze 4-6 osób i to właśnie o nich piszę jako frustratach, dzieciach neo.

Portret użytkownika cogito 9

  No to jużwiemy z kim mamy

  No to jużwiemy z kim mamy do czynienia ,z PARAastronomem.Skoro jesteś biegły w tej dziedzinie to oświeć  nas wszystkich i wytłumacz dlaczego asronomowie odkrywając nowe egzoplanety dziwią się ich istnieniu ,ponieważ zgodnie z obecnym stanem wiedzy nie powinno ich być w danym miejscu ze względu na ich wielkośc lub odległość od macierzystej gwiazdy.I co powinni zrobić w takim wypadku? Zataić odkrycie bo nie potrafią udowonić ,że jednak ich istnienie jest możliwe ? A może stwierdzić ,że teleskop ma halucynacje? To miłe ,że odwiedzając ten portal masz na względzie dobro nieletnich ale swoją postawą czynisz więcej szkody niż pożytku bo usiłujesz zniechęcić ludzi do zadawania" niewygodnych "pytań dla ciebie i tobie podobnych .A stawianie takich pytan prowadzi właśnie do wielu różnych odkryć i do poznania prawdy.Nie na nic gorszego niż przekonanie ,że wszystko ,o czym myślimy ,że jest prawdą jest nia w istocie.

Portret użytkownika Juszka

Troszkę nietrafnie postawiłeś

Troszkę nietrafnie postawiłeś pytania, ale mniejsza z tym.
Po pierwsze tak jestem paraastronomem, amatorem i nie mam czego się wstydzić. 
Po drugie astronomowie dziwią się ze wokół gwiazd które powinny posiadać planety nie moga ich odkryć i to wysuwają kilka ciekawych teorii od takich które do mnie najbardziej przemawiają tzn jeszcze ich nie odkryto a są tam, po tak ciekawe jak zbyt mała prędkoś dysku akreacyjnego czy tworzące się planety powstają w takiej odległości że soczewkowanie nie wykrywa ich albo ilość "gruzu" kosmicznego zdolnego stworzyc planetę była za mała.
Wracając do twoich pytań to powidz mi nad którymi to planetami tak astronomowie dyskutowali jakoby ich wielkość czy odległośc nie pozwalała im zaistniec.  Z tego co się orientuję to nie ma jakiś ram w których muszą zawierać się te wielkości. 
No może chodziło ci o egzoplanety samotne - takie bez gwiazdy, choć na aktualny stan wiedzy nikt nie moze wykluczyć że sa to gwiazdy (karły), obserwacje nadal trwają i jest coraz więcej danych które świadczą ze mogą to być planety "uciekinierzy" gwiazd. poczekamy zobaczymy.
Stawianie niewygodnych pytań to znaczy jakich? Rozumiem tworzenie nowych teorii ale powielanie kłamstwa o pustym księzycu czy jego sztuczności jest jak pytanie i twierdzenie że teoria geocentryczna z Ziemią w centrum Wszechswiata jest prawdziwa.
Kapi?

Portret użytkownika cogito 9

 Oczywiście ,że nie masz

 Oczywiście ,że nie masz czego się wstydzić ,że jesteś astronomem amatorem .Przeciez odkrywają oni kom ety i asteroidy i kto wie czy pewnego dnia nie dokonają jakiegoś przełomowego odkrycia.                                Pytanie postawione było trafnie.(uanews.org/story/ua-astronomers-discover-planet-that-should-t-be-there).Jeśli nie znasz angielskiego jest też tekst po polsku.Szukaj informacji z dnia 12.12 2013.W artykule znajdziesz informacje ,że według obecnej teorii takie ramy istnieją.Mimo wszystko życzę ci dokonania jakiegoś przełomowego odkrycia,tylko pamiętaj,żeby je udowodnić w sposób niepodważalny.I jeszcze jedna sprawa-nie sil się na dowcip,że jesteś zadowolony z popularności ,którą się tu cieszysz,chyba,że wyznajesz maksymę "lepiej żeby o tobie mówiono zle niż nie mówiono wcale

Portret użytkownika baca

pojęcie "współwłaściciel" ma

pojęcie "współwłaściciel" ma odrobinkę inne znaczenie w osraelu Benet niż w Polsce
z nią było tak że hasbara i tym samym mossad na samym początku zatrudnił ja na umowę zlecenie aby doprowadziła do bana mnie i takich jak ja judeosceptyków a skoro jej się to udało uzyskać tylko tak... heh... połowicznie - poprzez auto holokaustycznego samobana - to została wynagrodzona  w hasbarze bardzo koszerną i gorącą zachętą do założenia własnej działalności gospodarczej i otrzymała propozcję nie do odrzucenia aby nie dość żeby sama sobie płaciła pensję to jeszcze partycypowała w kosztach krzesła w które pierdzi ta "nasza" pierdziuszka - tak że tak naprawdę jest ona współwłaścicielką śmierdzacego krzesełka w śmierdzącym środowisku....
no chyba że baca się totalnie myli i podjuszka poda namiary na ten "portal"... ale to raczej nikła szansa tak nikła jak jej dobre wrażenia z Autostopu Po Zimbabwe który chyba już przebił swym rozgłosem sukces Podjuszkiwaczek Zaginionej Arki...

Portret użytkownika Juszka

podaj swoje imie i nazwisko,

podaj swoje imie i nazwisko, miejsce zamieszkania araz nr. tel to podam namiary strony, skoro chcesz wiedzieć kim jestem to ty pierwszy to zrób.
A jako ekspert historii, kultury i gospodarki żydów to musimy uwierzyć ci na słowo co znaczy "współwłaściciel" w Izraelu. Ekspertów nie wypada poprawiać, niech żyją w nieświadomości.

Strony

Skomentuj