Księżyc nadal skrywa wiele niewyjaśnionych tajemnic

Kategorie: 

Źródło: własne

To zdumiewające, gdy zdamy sobie sprawę, jak mało poznana jest historia powstania i ewolucji Księżyca. Według obliczeń współczesnych uczonych bardzo wiele parametrów związanych z nim nie pasuje do oficjalnej wersji pochodzenia naszego satelity.

 

Coraz więcej badaczy skłania się do tego, że Księżyc może być sztucznym tworem a na dodatek z dużym prawdopodobieństwem jest pusty w środku. Świadczą o tym chociażby eksperymenty dokonywane przez NASA. Gdy rozbijano o jego powierzchnię kilka sond kosmicznych za każdym razem wykryto, że uderzenie wywołuje rezonans podobny do uderzenia w dzwon.

 

Dziwnym szczegółem związanym z Księżycem jest fakt, że jego pozycja jest tak cudownie zsynchronizowana, że jesteśmy w stanie obserwować zjawisko takiej jak całkowite zaćmienie Słońca. To bardzo rzadkie i niespotykane w kosmosie. Poza tym zadziwiające jest, że nie znajduje się on na eliptycznej, ale raczej okrągłej orbicie.

Gęstość naszego satelity jest szacowana na mniej więcej 60% gęstości Ziemi. Fakt ten ma wspierać teorię, że glob ten jest pusty w środku. Co więcej niektórzy odważają, że może być tworem sztucznym, wielką "gwiazdą śmierci". Biorąc pod uwagę położenie warstw powierzchniowych, Księżyc wygląda jak planeta, uformowała się odwrotnie. Niektórzy twierdza, że celowo zostało to tak zrobione przez twórców naszego satelity.

 

Niewyjaśniona pozostaje też dziwnie niewielka głębokość kraterów księżycowych. Nawet takie, które mają 150 kilometrów średnicy mają najwyżej 4 kilometry głębokości. Według naszej wiedzy impakty meteorytów i asteroid powinny zostawiać głębsze szramy na powierzchni tego globu. Wygląda to tak jakby powierzchnia naszego satelity Ziemi była faktycznie wykonana z jakiegoś bardzo twardego materiału.

 

Księżyc, co miesiąc dokładnie symuluje roczny ruch Słońca. Dlatego w środku zimy, kiedy Słońce świeci najsłabiej i jest nisko nad horyzontem, Księżyc świeci najbardziej jaskrawo i wznosi się wysoko nad horyzontem. Za to w środku lata, gdy Słońce jest najsilniejsze jego jasność maleje.

 

Pozostaje jeszcze kwestia tak zwanej ciemnej strony, a właściwie niewidocznej z Ziemi strony Księżyca. Jest to bardzo wygodne, że cześć srebrnego globu jest niewidoczna z Ziemi. Gdyby ktoś chciał się ukrywać przed ludzkością lepiej nie można było tego wymyślić. Poza tym mimo, że mamy 2013 rok na Księżycu nie znalazła się w ostatnich latach ani jeden łazik. Trzeba to uznać, za zdumiewające, bo wysyłamy podobno takie urządzenia na Marsa, dlaczego nie wysłać łazika na Księżyc? Chyba, że nie robi się tego celowo.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Pawlicki

moim zdaniem dziwne ze

moim zdaniem dziwne ze ksiezyc nieobraca sie i wracajac do hitlera sa pogloski do dzis ze pracowal nad technologia ufo znaleziona dawno temu w roznych miejscach hitler mial bardzo sline wojsko o zaledwie kila lat zdobyl tyle wladzy ze malo brakowalo mu do podboju swiata ale po kilku latach niedbal juz o wojne ineresowalo go cos inego pracowal nad technologia ufo to nie bez powodu hitler przegral bo tak chcial i napewno cos dziwnego dzieje sie na ksiezycu na ciemnej stronie  ciezko wyslac 2 laziki do sprawdzenia tej zagadki czemu do dzis niewiemy co tam sie dzieje z natury czlowiek jest bardzo ciekawy dlatego niema dlanasz granic wszystko chcemy wiedziec to czemu nadal niemamy pojecia co tam jest to tylko wydatek pieniedzy ktore sami sobie wymyslilismy takie ograniczenie tylko niezdziwil bym sie jak pewnego dnia moja teza sprawdzi sie i wtedy sie zdziwimy wydatek jest 10.000.000 usd ml zeby sprawdzic trudno?
 

Portret użytkownika badacz

Internauci rozgryźli ciemną

Internauci rozgryźli ciemną stronę księżyca.Filmiki z analiz są na yt.Dostrzegli oni budynki,ulice,a nawet parkingi.Te formacje nie są z pewnością naturalne.Przypominają skupiska miejskie,a czasem bazy wojskowe.Wszystko jest w logicznym porządku.Księżyc nie jest zbadany do końca.Ciekawe jest to o czym wspomina autor,że nikt się nie kwapi polecieć tam znów.Astronauci,którzy wylądowali na księżycu,po powrocie na ziemie byli bardzo wystraszeni i smutni.Dlaczego?Podejrzewa,że Księżyc to również sztuczny satelita,ale nie nasz,może pełnić funkcję stacji kosmicznej.

Portret użytkownika Herubinek

To co oni o Księżycu piszą

To co oni o Księżycu piszą to, kolejna bzdura naukoFców o powstaniu Księżyca. Napisali kiedyś że Księżyc powstał w wyniku zderzenia czegoś z Ziemią. Po pierwsze, Ziemia po takim zderzeniu nie była by taką prawie regularną kulą jaką jest. Ale może jest dlatego że posiada ruch wirowy i że wtedy była gorąca i miękka!?!? OK W wyniku zderzenia materiał wyrzucony w przestrzeń, powinien zachowywać się podobnie jak pierścienie Saturna a tak nie jest. Jakie więc siły zgromadziły ten materiał w jednym miejscu, czyli na Księżycu. Dlaczego 100% gruzu ziemskiego i coś z czym Ziemia się zderzyła, zbudowało Księżyc?  Kto ten gruz zebrał w jedno miejsce? Dlaczego Księżyc jest regularną bryłą (kulą)? Jeżeli powstał ze zlepków które wyniku zderzenia krążyły na orbicie to powinien wyglądać niekształtnie, ponieważ Księżyc się nie obraca w stosunku do Ziemi. Dlaczego Księżyc nie obraca sie wokół własnej którejkolwiek osi? Księżyc w stosunku do Ziemi zachowuje się jak kamień uwiązany a sznurku. Jeśli tak to siła odśrodkowa powinna ukształtować Ksieżyc coś na kształt łzy, gruszki czy stożka. A tak nie jest. I jeszcze jedno, dlaczego Księżyc jest akurat na takiej orbicie że w czasie zaćmienia słońca całkowicie wpisuje się w średnicę słońca? Przypadek? chyba jednak nie. I jeszcze jedno. Jeżeli wszechświat powstał w wyniku wielkiego wybuchu a wcześniej nie było nic to co wybuchło? Dobra, jeśli to NIC wybuchło przed 14 miliardami lat to w centrum tego wybuchu powinna być pusta kula o średnicy 2 x 14mld lat, a nie jest. I tak ten głupi lud naukoFcy będą bajerowali no bo żyć z czegoś trzeba.  A na koniec jeszcze jedno. Na Ksieżycu ludzie byli, bo się chwalili że byli. Zabrali próbli gruntu bo też sie chwalili, na pewno zbadali a już na pewno grunt zważyli. Wiedzą jak daleko Księżyc znajduje się od Ziemi i  wiedzą jaką średnicę ma Księżyc (to powinni wiedzieć jaką Księżyc ma masę). Wiedzą jaką średnicę i mase ma Ziemia, wiedzą że układ się kręci i jest w równowadze. Czyli wiedzą wszystko a jakoś nie wiedzą czy Ksieżyc jest w środku pusty czy pełny. To równanie, dla maturzystów z przed wakacji to pikuś.  

Portret użytkownika Axx

księżyc obraca się w okół

księżyc obraca się w okół własnej osi - jednen "dzień" księżycowy trwa 28 dni...
 
gdyby księżyc nie wykonywał ruchu okół własnej osi widzieli byśmy podczas jego obiegu wokół ziemi także jego niewidoczną stronę...

Portret użytkownika Herubinek

Owszem, obraca się wokół

Owszem, obraca się wokół własnej osi, ale względem Słońca. A wzgędem Ziemi, jest uwiązany i obraca się jak kamień na sznurku. Pytanie dlaczego właśnie tak jest?, co niewątpliwie jest bardzo wygodne dla "niekoniecznie obcych". Podobny przypadek chyba astronomii nie jest znany. Moim zdaniem, w sprawie Księżyca jest za dużo idealnych rozwiązań, aby mówić o naturalnych zdarzeniach.

Portret użytkownika ss

Nie, refleks światła w

Nie, refleks światła w tandetnych soczewkach w aparaciku.
 
 
Rety ludzie, skąd wy się bierzecie? Chwalić się tandetnej jakości optyką i dorabiać do tego teorie typu Nibiru, księżyc pusty, kosmici i naziści.    Wpierw polecam naukę podstaw fotografii żeby nie robić z siebie pośmiewiska.

Portret użytkownika Homo sapiens

Jeżeli wszechświat ma 13

Jeżeli wszechświat ma 13 miliardów lat to znaczy że nie ma już żadnego wszechświata powyżej odległości 4 czy 5 miliardów lat bo światło biegło do nas z odległych rejonów wszechświata miliardy lat czyli już tamte słońca dawno się wypaliły ! nie wspominając o tych dalszych niż 5 miliardów lat ! nie ma żadnego wszechświata takiego jaki widzimy bo światło biegło niby miliardy lat ! chybażeby przyjąć inną wersję, a mianowicie że wszechświat nie istnieje od miliardów lat i został stworzony w tajemniczym procesie lub przestrzeń i światło mają inne właściwości na wielkich przestrzeniach a fizyka opisująca ten kosmos jest gdzieś błędna co zresztą wielu naukowców wytyka...
większość tego, co możemy zaobserwować na niebie gołym okiem, jest od nas oddalone mniej niż tysiące lat świetlnych
jak to wszystko wytłumaczyć ? Zgodnie z nauką chrześcijańską człowiek jest "przebudzonym" istotą świadomą wtedy gdy zaczyna poszukiwać prawdy, czyli odpowiedzi, świat skrywa tajemnice a tylko ci którzy naprawdę się zaczynają domagać odpowiedzi poszukują sensu i prawdziwego oglądu rzeczywiostości...
[...]światło gwiazd, które widzimy, prezentuje nam wyraźnie stary Wszechświat: galaktyki, które się zderzyły ze sobą, szczątki po eksplozji gwiazd itp. Zgodnie z teorią dojrzałego stworzenia Bóg z premedytacją wpisał takie fałszywe i niekonieczne znaki wskazujące w obrazie gwiazd na ich ogromny wiek. Idea ta niektórym nie sprawia kłopotu, ale niepokoi bardzo głęboko innych[...]
[...]Inny problem związany z teorią dojrzałego stworzenia polega na tym, że teoria ta nie proponuje żadnego wyjaśnienia innych ważnych zjawisk kosmologicznych, które obserwujemy, takich jak zależność przesunięcia ku czerwieni od odległości czy kosmicznego mikrofalowego promieniowania tła itp[...]
 
[...]sugestia Barry'ego Setterfielda i Trevora Normana z 1986 roku, że prędkość światła c, zaraz po stworzeniu była miliony razy większa niż wynosi jej dzisiejsza wartość. Zgodnie z analizą Setterfielda, zmniejszanie się prędkości światła jest widoczne w historycznych pomiarach dokonanych 300 lat temu i było jeszcze wciąż dostrzegalne kilka dziesiątków lat temu[..]
 
a co na to kosmologowie ?
 
[...]kosmologowie Wielkiego Wybuchu, rzeczywiści eksperci obeznani z matematyką, wyobrażają sobie coś całkiem odmiennego! Zakładają oni, że materia we Wszechświecie nie posiada zarówno granicy, jak i swojego punktu centralnego - ani teraz, ani w przeszłości, ani w przyszłości. Założenie takie, nazywane "zasadą kosmologiczną" lub bardziej świeżo "zasadą kopernikańską"[..]
 
Matematycy i fizycy się głowią nad wszechświatem, lecz jest to tylko myślenie i próba opisu czegoś co ich przerasta, jest to tylko kolejny raz teoria...!
[...]Zgodnie z teorią Wielkiego Wybuchu, nawet gdybyśmy mogli podróżować nieskończenie daleko oraz nieskończenie szybko w dowolnie wybranym kierunku, nigdy nie osiągnęlibyśmy granicy materii, to jest miejsca, poza którym materii już nie ma, a jest jedynie pusta przestrzeń. W "zamkniętej" wersji teorii Wielkiego Wybuchu powróciłbyś ostatecznie do swojego punktu wyjścia[...]
 
W "otwartej" wersji nigdy byśmy nie powrócili. Ale we wszystkich wersjach mówi się, że nigdy nie osiągnęlibyśmy granicy. Byłoby to prawdą nie tylko teraz, ale zawsze, od początku do końca. Z powodu braku granicy Wszechświata żaden z punktów trójwymiarowej przestrzeni nie może być rozpatrywany jako centralny punkt Wszechświata.
czyli przedpotopowa cywilizacja która odkryła inne wymiary dzięki geometrii mogła się przenieść wprost z Ziemi do innego wymiuaru lub kosmosu o czym wspomina Józef Flawiusz odnoście pierwszej cywilizacji ale o tym coś próbowałem pisać tutaj:
http://popotopie.blogspot.co.uk/2013/05/tajemnice-innych-wymiarow.html
 
znaczy to, że każdy punkt naszej trójwymiarowej przestrzeni miałby takie samo znaczenie w otaczającej go materii, niezależnie od kierunku. Ten nieograniczony i pozbawiony centralnego punktu charakter Wielkiego Wybuchu wywodzi się bezpośrednio z początkowego założenia, zasady kopernikańskiej. Ludzie mają sporo trudności z wyobrażeniem sobie, jak kosmos Wielkiego Wybuchu może nie posiadać swojego centrum... czyli że powstał w każdym punkcie przestrzeni odrazu, nie było miejsca i czasu zero...!
 
co na to wszystko mechanicy kwantowi wierzący w obraz przedstawiany w Biblii ?
 
[...]materia we Wszechświecie posiada brzeg oraz obszar centralny. Co więcej, implikuje ona również, że Ziemia, w kosmicznej skali odległości, znajduje się w pobliżu tego centrum.
...kiedy połączymy tę ideę z ogólną teorią względności Einsteina i uruchomimy obliczenia matematyczne, w rezultacie uzyskamy zupełnie inny rodzaj kosmosu - kosmos, w którym czas biegnie z różną prędkością w różnych miejscach![...]
 
coraz ciekawiej !!! bo hinduskie przekazy mówią o miliardach czy milionach lat istnienia jakichś istot !!!
 
[...]W ten sposób Wszechświat posiadający centrum musi posiadać różną prędkość upływu czasu w różnych miejscach. Jest to nieunikniona konsekwencja całej fizyki, jaką dzisiaj znamy...
 
...możemy nakreślić bardzo rozsądny wniosek na postawie biblijnych i naukowych obserwacji: musiał być taki okres w przeszłości Ziemi, kiedy czas biegł ze znacznie mniejszą prędkością niż zegary w odleglejszych częściach Wszechświata[...]
 
Jak wynika z ogólnej teorii względności Einsteina, procesy fizyczne zachodzące w odległym kosmosie w czasie miliardów lat, mogły wydarzyć się w zwyczajnym jednym ziemskim dniu, cztery dni po stworzeniu świata. Ten potwierdzony eksperymentalnie efekt, zwany jest grawitacyjną dylatacją (wydłużeniem) czasu !
 
Co z tego wszystkiego wynika ? Wynika z tego, że matematycy, fizycy i kosmologowie gdyby chcieli to by łatwo wytłumaczyli prawdziwość przesłania zawartego w Biblii ! Wszechświat może być niejednorodny czasowo, może posiadać rejony w których czas biegnie z innymi prędkościami..., w końcu sama materia nie jest wyłącznym składnikiem tego kosmosu czy wymiaru.
 
Mówienie o przypadku w Kosmosie, który jest tak bardzo złożony w swoich elementach i tak cudownie celowy w swoim [dynamizmie] życia, oznaczałoby rezygnację z poszukiwania wyjaśnienia tego, co w tym świecie dostrzegamy. Byłoby to uznanie skutków bez przyczyny. Byłaby to abdykacja naszej ludzkiej inteligencji, wyrzekającej się poszukiwań i dążenia do rozwiązywania problemów cudu wszechświata ! Cudu życia !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Homo sapiens

Księżyc ma jakieś tajemnicze

Księżyc ma jakieś tajemnicze działanie na nas ludzi, dlatego w starożytności czczono ten element układu Słonecznego, dziś także ma on ogromne znaczenie dla Islamu i jego wiary. Księżyc musi nie tylko być elementem układu Ziemia Księżyc ale także elementem psychiki ludzi, tak jak Słońce daje wielu ludziom psychiczną pociechę światła tak Księżyc z jego fazami działa na podświadomość w jakiś sposób....

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Zenek

Czczenie Księzyca wynika z

Czczenie Księzyca wynika z faktu iż złamali kregosłupsemickiej Bestii jaka 1400 pne próbowała podpalić swoim bestialstwem cały świat. Lunochodzianki ich w tym marszu powstrzymały za co do dziś żydostwo nienawidzi słowiańskich a pochodzących od Amazonek kobiet.

Portret użytkownika Hans

Ogromne znaczenie Księżyca

Ogromne znaczenie Księżyca dla islamu i innych koczowników wynika z prostego faktu że są oni... właśnie koczownikami i obserwacja faz Księżyca jest jedynym sposobem na stworzenie choćby prymitywnego kalendarza.
Stworzenie porządnego kalendarza słonecznego jak np. kalendarz gregoriański wymaga setek lat systematycznej pracy, budowy obserwatorium, kształcenia i utrzymywania pokoleń astronomów itp. czyli leży daleko poza zasięgiem rabusiów i pastuchów.

Portret użytkownika taght

Czym jest księżyc, czym jest

Czym jest księżyc, czym jest słońce, czym jest ziemia? Czy to kawałek skały czy żywy organizm z poziomem świadomości wykraczaqjącym poza nasze możliwości postrzxegania, czy każde żywe stwoerzenie ma dusze? Jeżeli tak to czy każda komórka naszego ciała ma swoją własną duszę? Czy świat się kiedyś zaczął? Jest tyle pytań na które nie ma odpowiedzi, po co my tu jesteśmy? By żyć? Czy istnieje nauka która odpowie chociaż na jedno pytanie? A może poprostu lepiej celebrować każdą chwilę, sprawiać by inni mogli cieszyć się z życia, dawać radosć która oczyści umysł ze smutku i pozwoli spojrzeć na świat okiem radym. Czy wogóle istnieje rzeczywistość? Kocham was

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Brawo "naukoffcy"... Wy

Brawo "naukoffcy"... Wy dochodzicie kroczek po kroczku do tego co ja wiem za jednym skokiem umysłu..
 Księżyc nie jest żadnym "sztucznym tworem" gamonie, tylko jest od urodzenia pusty, jak puste sa w środku zgodnie z prawem entropii wszystkie ciała niebieskie. Gwiazdy i planety..
 Meteoryty to odłamki czasz rozbitych planet... jakoś durnie nigdy nie wykryto " stałych jąder" po rozbitych planetach... Za co wy ku**wa bieżecie kase z publicznych środków?,,,

Portret użytkownika Fanka1

Ziemia jest pusta w środku i

Ziemia jest pusta w środku i prawdopodobnie ma coś na kształt wewnętrznego słońca. A kto nie wierzy, to są na YouTube:
NASA PROVES HOLLOW EARTH THEORY ... PROOF EVIDE ...
Hollow Earth Nasa Image!flv
Pan Szczytyński na swoim kanale YT podaje, że naukowcy radzieccy na zlecenie tzw. służb wywiercili otwór, wpuścili ładunek wybuchowy na dużą głębokość i badali echo przyrządami. Wyszło im podobno, że tylko ok. 43 km wynosi grubość skorupy ziemskiej - dalej jest pustka.
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Fanka1... dokładnie tak

Fanka1... dokładnie tak jest.. Tyle, że średnia grubość czaszy zie,mskiej wynosi ok. 130 km.. Ale jest różna, z uwagi na to, że nastapiły wielkie przemieszczenia podczas jej spękania ok. 5000 lat temu...

Portret użytkownika Fanka1

Na kołach podbiegunowych jest

Na kołach podbiegunowych jest bardzo zimno, naromiast tam, gdzie są otwory - jest ciepło. Z dostępnych w internecie informacji wynika bowiem, że w czasie srogiej zimy ptaki i zwierzątka na okres mrozów migrują jak najbliżej tych miejsc. Ze środka Ziemi leci ciepło. Było też zdjęcie częściowo wynurzonej łodzi podwodnej, a wokół niej CIENKA pokrywa lodu i obok przyglądające się jej białe niedźwiedzie. Myślę, że to było zdjęcie prawdziwe, bo kto by robił taki falsyfikat i po co.

Portret użytkownika baca

Kratery na Ziemi też nie mają

Kratery na Ziemi też nie mają większej głębokości niż kilka kilometrów - wcale nie zdziwiłbym się gdyby ktoś kiedyś zrobił eksperyment żeby się w końcu przekonać że Ziemia też jest w środku pusta.
tymczasem gdzieś na Ziemi...
W środku nocy idzie ulicą dwóch napitych kolesiów
Jeden patrzy w górę i mówi:
- O kuźwa jaki ten księżyc jest dziś czerwony?
- Wcale nie jest czerwony! Jest zielony.
- Jest czerwony.
- A właśnie że nie, zielony! Czerwony to był wczoraj...
Kolesie głośno kłócą się aż podchodzi do nich policjant.
- Panie władzo czy księżyc jest czerwony czy zielony? - pytają go.
- Który? Ten z lewej czy ten z prawej?

Portret użytkownika יהוה

Jakie to śmieszne. Już kiedyś

Jakie to śmieszne. Już kiedyś dyskutowałeś na temat powstawania planet, i tego czy są puste w środku. Za każdym razem przegrywałeś tą dyskusję, ale dalej brniesz w zapartę.

Księżyc może posiadać puste przestrzenie, komory które uformowały się podczas stygnięcia. Materiał ostygł, a stygnąć większość materiałów zmniejsza swoją objętość, dlatego księżyc może posiadać puste przestrzenie, jest zbyt lekki, aby się dobrze sprasować wewnątrz, ale nie ma potwierdzenia tej hipotezy.
 
Co do Ziemi, to wytłumacz jeszcze raz tylko, czemu nawet prostym sonarem geologicznym można łatwo stwierdzić że Ziemia nie jest pusta?
 
Kratery Ziemskie nie posiadają kilkuset km głębokości, ponieważ energia potrzebna do zrobienia takiego krateru sprawiła by, że byś dziś o tym nie myślał jako organizm żywy. Jeśli wiesz co mam na myśli.
 
Poza tym najgłębszy odwiert to 12km, i dane pokazują że jest tam już dosyć ciepło. Ciepło pochodzi od jądra, które jest z żelaza i innych ciężkich pierwiastków. Koncentracja ciężkich pierwiastków wzrasta wraz z głębokością, co również potwierdza że Ziemia jest pełna. Pusta planeta by się tak nie zachowywała, koncentracja była by wszędzie taka sama, ponieważ grawitacja zachowywała by się zupełnie inaczej.
 
Dodatkowo proces formowania się planet nie pozwala na to aby były jedynie skorupkami. Ostatnio zrobiono kilka fotek formujących się planet. Jak widzimy powstają poprzez zasysanie materii z dysku protoplanetarnego, więc małą kulkę oblepia się z zewnątrz materią, i rośnie poprzez nakładanie nowych warstw materii, więc nie może być pusta.
 
http://kopalniawiedzy.pl/media/lib/164/twhydrae-5757faa109d55c3dd5a890b3e6754f00.jpg
 
http://scitechdaily.com/images/image-of-the-protoplanetary-disk-around-PDS-70.jpg
 
http://www.spacetelescope.org/static/archives/images/screen/opo0113a.jpg
 
https://almascience.nrao.edu/images/science04.jpg
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Rozbawiłeś mnie "duchu"

Rozbawiłeś mnie "duchu" juszki.. Rozumiem, że chcesz sobie podbudować liche ego, ale sądząc po punktacji dostawałeś tęgie lanie..  Jestś z gromady półgłówków, do których nie dociera smutna prawda o sobie...

Portret użytkownika יהוה

angelusie. Nie jestem żadną

angelusie. Nie jestem żadną juszką. Przeglądam ten portal od jakiegoś czasu i widzę jakie głupoty wypisujesz. 
 
NIck jechowa wziąłem sobię bo bawi mnie nienawiść Bacy do żydów. Hitler też ich nie lubił, a sam był z pochodzenia żydem. Dostrzegam analogię w wypowiedzi i awatarze.
 
A co do punktacji. Chcesz mogę porobić tak że będziesz miał ją dużo gorszą odemnie, kwestia czasu którego mam nadto, radził bym się nie sugerować czymś co łatwo spreparować.
 
Wyraziłem swoją wiedzę. Teraz proszę o jakieś fakty potwierdzające pustość planet, ponieważ ja przedstawiłem cokolwiek. Na wiarę tylko głupi zmieni poglądy.

Portret użytkownika sceptyyk

Juszka,mówisz i masz.

Juszka,mówisz i masz.  

"Uważa się, że wewnętrzne jądro składa się głównie z ciekłego żelaza a jądro wewnętrzne z żelaza litego. Rozumowanie w sprawie takiego poglądu jest następujące. Istnieją dwa główne typy fal sejsmicznych. Fale typu P (fale południkowe) i fale typu S (fale poprzeczne). Fale P mogą podróżować przez litą skałę, ciecze i gazy, podczas gdy fale S mogą rozchodzić się tylko w ośrodkach litych (ciał stałych). Fale sejsmiczne powstałe na skutek trzęsień ziemi nie docierają do pewnych obszarów na przeciwległej stronie globu. Fale typu P rozchodzą się tylko do 103 stopnia kątowego (około 11,500 km) od epicentrum, a powyżej 103 stopnia zanikają i nie są rejestrowane przez sejsmografy. Przy wartości kąta 142 stopni (około 15,500 km) od epicentrum fale te pojawiają się ponownie na wykresach. Region, w którym fale zanikają nazywany jest "Strefą Cienia". Uważa się, że fale typu P zanikają w "strefie cienia", z uwagi na to, że są załamywane przez jądro planety.

W przypadku fal typu S, "strefa cienia" jest dużo większa niż w przypadku fal P. Fale S nie są rejestrowane nigdzie indziej poza 103 stopniem kątowym od epicentrum trzęsienia ziemi. Oznacza to, że fale S nie potrafią przejść przez środek Ziemi, dlatego założono, że zewnętrzny obszar jądra jest ciekły, a przynajmniej zachowuje się jak ciecz - przez którą fale S nie potrafią przenikać. Z kolei fale P załamujące się w centrum planety mają świadczyć o istnieniu wewnętrznego litego żelaznego jądra.

 
Dołączona grafika

Strefy rozchodzenia się fal P i S (oznaczono również "S                                                

Czy teoria pustej Ziemi może być prawdziwa?

Tak i co najciekawsze, teorię tą można dostosować do obecnego modelu sejsmicznego. Dodatkową zaletą modelu pustej Ziemi byłaby także pełna zgodność z obecnymi badaniami geologicznymi.

Model sejsmologiczny i jego dopasowanie do teorii pustej Ziemi znakomicie zobrazował Jan Lamprecht. W modelu tym, zarówno fale typu P i typu S będą rozchodzić się tak samo jak w obecnym modelu litym.

Dołączona grafika

W powyższym modelu gęstość, ciśnienie i temperatura wzrasta tylko do pewnej głębokości, aby po jej przekroczeniu spadać. Model ten zakłada istnienie ogromnej pustej przestrzeni wewnątrz planety. Sposób zmian gęstości i ciśnienia ma bezpośredni wpływ na rozchodzenie się fal sejsmicznych, które w tym modelu zachowują się tak samo jak w modelu obecnym, a pomijamy całkowicie fakt istnienia jądra ciekłego lub litego."                                  Czyli nic do końca nie jest jasne i wyjasnione.  źródła:
David PrattMysteries of the Inner Earth, maj 2001;

Alan BellowsThe Deepest Hole, marzec 2007..

Portret użytkownika pako1205

 @sceptyyk   ""Uważa się, że

 @sceptyyk   ""Uważa się, że wewnętrzne jądro składa się głównie z ciekłego żelaza a jądro wewnętrzne z żelaza litego." Oczywiście,jeżeli ten schemat wydaje się być wiarygodny,należy myślę powiązać jądro z żelaza litego,jako "zewnętrzne". Si ?

Portret użytkownika sceptyyk

Pako,widze że czytasz

Pako,widze że czytasz uwaznie.Sorki za błąd,powinno być:       " Uważa się, że zewnętrzne jądro składa się głównie z ciekłego żelaza a jądro wewnętrzne z żelaza litego."  Zwróć uwage na "UWAŻA SIĘ" tzn nic nie jest pewne... Fale sejsmiczne i ich własciwości,dużo nam mówią co się dzieje do głebokosci  2900km a reszta to domniemania...    Tu masz fajną grafikę z obecnie obowiązującym modelem budowy planety,w tabelce jest opis warstw,grubości i składu.  Pozdrówka.

Portret użytkownika sceptyyk

Tak mówią pomiary.Dla mnie

Tak mówią pomiary.Dla mnie obecny model ma sens.Koronny dowód to udowodniona w praktyce masa planety.Podana masa (z założeniem żelaza w jądrze) tzn  5,97219×1024 kg podstawiona do wzoru dla uzyskania prędkości kosmicznych jest prawidłowa-latamy w kosmos.            Chyba że,część stała jadra zbudowana jest z pierwiastka cięższego niż żelazo,to wtedy mamy zagadkę z czego zbudowane  jest jądro zewnętrzne? Pozdrówka.                     

Portret użytkownika Nabuchodonozor

Ciekawe czy wiesz skąd się

Ciekawe czy wiesz skąd się wzieła legenda o pustej Ziemi, tak dla przypomnienia:
http://joemonster.org/art/20349  warto przeczytać naprawdę ciekawe.
A teraz wróćmy do tego co napisałeś, też przez długi okres byłem fanem tej teorii do czasu gdy trafiłem na studiach na bardzo inteligentną osobę która uczyła nas o chemi skał i zawsze jako ciekawostki podawała informacje związane z Ziemią. Jedną z nich były sposoby badania skał i wnętrza Ziemi nie posiadając fizycznie próbek. Sposób rozchodzenia się fa sejsmicznych był pierwszym jaki stosowano ale lat 80 do badania wnetrza Ziemi stosuje się nadajniki fal elektromagnetycznych jak i radiowych, a na początku XXI wieku wprowadzono badanie za pomocą neutrin i ta metoda dała fantastyczne wyniki(tutaj możesz poczytać o teleskopie IceCube-4.800 nie chcę się rozpisywać więcej info w necie). No i najnowsze dzieło naukowców ID24 z instytutu ESRF, wyniki częściowe dały już np. odpowiedź że wnętrze jest cieplejsze i o większym minimalnie ciśnieniu niż sądzono teoretycznie.
Chemia jest piekna ale to matematyka jest królową nauk.

Portret użytkownika sceptyyk

Kolego,w moim poscie nie

Kolego,w moim poscie nie pisałem o legendach.Przedstawiłem wyniki badań ktore mówia o nieścisłosciach w obowiazującej teorii,dajac pole do popisu teoriom alternatywnym.kolego,do dzisiaj glówną metodą do badania calkowitego wnetrza ziemi jest śledzenie rozchodzenia się fal sejsmicznych. Fale sejsmiczne zmieniają szybkość i kierunek rozchodzenia się w zależności od temperatury, ciśnienia, stanu skupienia i gęstości materii.Inne metody jak liczenie neutrin przez IceCube-4.800 sa jeszcze w powijakach.Jesli chodzi o nauki Twojej pani na studiach to opisane przez  Ciebie metody pomagaja w analizie skal i innych ale w warstwie powierzchniowej.Ja osobiście  jestem zwolennikiem tylko tego co  zostalo gruntownie udowodnione,a w tym temacie  jeszcze nam do tego daleko...Pozdrówka.

Portret użytkownika Nabuchodonozor

Sceptyk już wiem skąd ten

Sceptyk już wiem skąd ten nick Smile skoro wszystko musisz mieć gruntownie udowodnione. 
Zarty żartami ale jak odpowiesz na pytanie czy masz mózg czy rzeczywiście to ty myślisz? Aby gruntownie udowodnić że to ty musielibyśmy otworzyć Ci czaszkę :).
Wracając do tematu masz rację jest w pewnych przypadkach doza niepewności ale będę stał na stanowisku Ziemi posiadającej wnętrze zgodne z modelem standardowym bo mamy za duzo dowodów by było inaczej. Nie będę pisał o jakimś astronomicznym powstawaniu planet bo się na tym nie znam (dla mnie to jakieś hasło) ale coś liznołem chemii i tu mogę troszke podyskutować. 
Metody które opisałem wyżej to takie ciekawostki które tylko potwierdzają jak wygląda Ziemia wewnątrz i co mnie cieszy nawet jak są to metody w powijakach to co dwa dowody to nie jeden.
Coś takiego w internecie też znalazłem: "Metody badania wnętrza Ziemi a) Sejsmiczne metody (fale sejsmiczne P, S, Rayleigha, metoda refleksyjna, refrakcyjna, tomografia sejsmiczna, zastosowanie). b) Grawimetryczne metody (właściwości pola grawitacyjnego, geoida, anomalie, zjawisko izostazji). c) Metody magnetyczne i elektromagnetyczne (właściwości pola skorupowego, metoda elektrooporowa, magnetotelluryczna, zastosowanie). d) Metody izotopowe (określanie wieku, na przykładzie metody C14 i metody argon-potas, badanie zmian klimatycznych, monitorowanie skażeń"
oraz taką grafikę: http://www.womkat.edu.pl/files/standaryzacja/grupa70/budowa_ziemi/sejsmiczne_metody_badania_wntrza_ziemi.html
Pzdrówka dzięki za wymianę zdań na tym chyba możemy zakończyć.

Portret użytkownika sceptyyk

"... jak odpowiesz na pytanie

"... jak odpowiesz na pytanie czy masz mózg czy rzeczywiście to ty myślisz? Aby gruntownie udowodnić że to ty musielibyśmy otworzyć Ci czaszkę "     Kolego,czy Twoi rodzice i wykładowcy nauczyli Cię takiego "poziomu" ?        

Portret użytkownika taurus

Zgadzam się z Toba w

Zgadzam się z Toba w zupełności...bawi mnie to że wiele osób wierzy w pustą ziemię..słońce..cha cha no no ..po pierwsze skoro planety i gwiazdy miały by byc puste to ich wzajemne odziaływanie grawitacyjne nie było by takim jakie jest faktycznie....dziwne....reptiljańskie poglądy..oni sa wśród nas...:)) razem z ich wodzem ...pasterzem owiec....

Portret użytkownika jarogrzyb

No właśnie juszka idziesz na

No właśnie juszka idziesz na proscizne ograniczając temat do ochlapow nauki którymi karmią pospolitych deblingow. Już pierwszy rzut oka na ludzkość I to co po niej pozostało zanim hebrajskie bóstwo zapragnelo monopolu na ziemi I stwierdziło amnezja bez poznania własnych korzeni to dobry stan dla goi, pokazuje że nauka bez głębszej refleksji prowadzi do bezmyslnego owczego przeklejania linkow w miejscach gdzie ludzie chcieli by odpocząć od innych owiec I ich karmy. Kuma?

Portret użytkownika b@ron

a tak się juszka zarzekałeś

a tak się juszka zarzekałeś że już tu nigdy nie zajrzysz Biggrin ...powołując się na naukę idziesz na łatwiznę...bo liczysz na to że każdy ci przyzna rację skoro "nauka tak twierdzi" ...ale pamiętaj ...nauka nie mówi prawdy zwykłym ludziom...a dlaczego??? ano dlatego że nie chce im się książek przepisywać bez przerwy a niewielu jest dociekliwych którzy mówią o podejrzeniach że ziemia jest pusta i dlatego otwarte umysły jak AMR naprzykład, zawsze będą ponad tobą .

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj