Księżyc nadal skrywa wiele niewyjaśnionych tajemnic

Kategorie: 

Źródło: własne

To zdumiewające, gdy zdamy sobie sprawę, jak mało poznana jest historia powstania i ewolucji Księżyca. Według obliczeń współczesnych uczonych bardzo wiele parametrów związanych z nim nie pasuje do oficjalnej wersji pochodzenia naszego satelity.

 

Coraz więcej badaczy skłania się do tego, że Księżyc może być sztucznym tworem a na dodatek z dużym prawdopodobieństwem jest pusty w środku. Świadczą o tym chociażby eksperymenty dokonywane przez NASA. Gdy rozbijano o jego powierzchnię kilka sond kosmicznych za każdym razem wykryto, że uderzenie wywołuje rezonans podobny do uderzenia w dzwon.

 

Dziwnym szczegółem związanym z Księżycem jest fakt, że jego pozycja jest tak cudownie zsynchronizowana, że jesteśmy w stanie obserwować zjawisko takiej jak całkowite zaćmienie Słońca. To bardzo rzadkie i niespotykane w kosmosie. Poza tym zadziwiające jest, że nie znajduje się on na eliptycznej, ale raczej okrągłej orbicie.

[ibimage==18990==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Gęstość naszego satelity jest szacowana na mniej więcej 60% gęstości Ziemi. Fakt ten ma wspierać teorię, że glob ten jest pusty w środku. Co więcej niektórzy odważają, że może być tworem sztucznym, wielką "gwiazdą śmierci". Biorąc pod uwagę położenie warstw powierzchniowych, Księżyc wygląda jak planeta, uformowała się odwrotnie. Niektórzy twierdza, że celowo zostało to tak zrobione przez twórców naszego satelity.

 

Niewyjaśniona pozostaje też dziwnie niewielka głębokość kraterów księżycowych. Nawet takie, które mają 150 kilometrów średnicy mają najwyżej 4 kilometry głębokości. Według naszej wiedzy impakty meteorytów i asteroid powinny zostawiać głębsze szramy na powierzchni tego globu. Wygląda to tak jakby powierzchnia naszego satelity Ziemi była faktycznie wykonana z jakiegoś bardzo twardego materiału.

 

Księżyc, co miesiąc dokładnie symuluje roczny ruch Słońca. Dlatego w środku zimy, kiedy Słońce świeci najsłabiej i jest nisko nad horyzontem, Księżyc świeci najbardziej jaskrawo i wznosi się wysoko nad horyzontem. Za to w środku lata, gdy Słońce jest najsilniejsze jego jasność maleje.

 

Pozostaje jeszcze kwestia tak zwanej ciemnej strony, a właściwie niewidocznej z Ziemi strony Księżyca. Jest to bardzo wygodne, że cześć srebrnego globu jest niewidoczna z Ziemi. Gdyby ktoś chciał się ukrywać przed ludzkością lepiej nie można było tego wymyślić. Poza tym mimo, że mamy 2013 rok na Księżycu nie znalazła się w ostatnich latach ani jeden łazik. Trzeba to uznać, za zdumiewające, bo wysyłamy podobno takie urządzenia na Marsa, dlaczego nie wysłać łazika na Księżyc? Chyba, że nie robi się tego celowo.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Pawlicki

moim zdaniem dziwne ze

moim zdaniem dziwne ze ksiezyc nieobraca sie i wracajac do hitlera sa pogloski do dzis ze pracowal nad technologia ufo znaleziona dawno temu w roznych miejscach hitler mial bardzo sline wojsko o zaledwie kila lat zdobyl tyle wladzy ze malo brakowalo mu do podboju swiata ale po kilku latach niedbal juz o wojne ineresowalo go cos inego pracowal nad technologia ufo to nie bez powodu hitler przegral bo tak chcial i napewno cos dziwnego dzieje sie na ksiezycu na ciemnej stronie  ciezko wyslac 2 laziki do sprawdzenia tej zagadki czemu do dzis niewiemy co tam sie dzieje z natury czlowiek jest bardzo ciekawy dlatego niema dlanasz granic wszystko chcemy wiedziec to czemu nadal niemamy pojecia co tam jest to tylko wydatek pieniedzy ktore sami sobie wymyslilismy takie ograniczenie tylko niezdziwil bym sie jak pewnego dnia moja teza sprawdzi sie i wtedy sie zdziwimy wydatek jest 10.000.000 usd ml zeby sprawdzic trudno?
 

Portret użytkownika badacz

Internauci rozgryźli ciemną

Internauci rozgryźli ciemną stronę księżyca.Filmiki z analiz są na yt.Dostrzegli oni budynki,ulice,a nawet parkingi.Te formacje nie są z pewnością naturalne.Przypominają skupiska miejskie,a czasem bazy wojskowe.Wszystko jest w logicznym porządku.Księżyc nie jest zbadany do końca.Ciekawe jest to o czym wspomina autor,że nikt się nie kwapi polecieć tam znów.Astronauci,którzy wylądowali na księżycu,po powrocie na ziemie byli bardzo wystraszeni i smutni.Dlaczego?Podejrzewa,że Księżyc to również sztuczny satelita,ale nie nasz,może pełnić funkcję stacji kosmicznej.

Portret użytkownika Herubinek

To co oni o Księżycu piszą

To co oni o Księżycu piszą to, kolejna bzdura naukoFców o powstaniu Księżyca. Napisali kiedyś że Księżyc powstał w wyniku zderzenia czegoś z Ziemią. Po pierwsze, Ziemia po takim zderzeniu nie była by taką prawie regularną kulą jaką jest. Ale może jest dlatego że posiada ruch wirowy i że wtedy była gorąca i miękka!?!? OK W wyniku zderzenia materiał wyrzucony w przestrzeń, powinien zachowywać się podobnie jak pierścienie Saturna a tak nie jest. Jakie więc siły zgromadziły ten materiał w jednym miejscu, czyli na Księżycu. Dlaczego 100% gruzu ziemskiego i coś z czym Ziemia się zderzyła, zbudowało Księżyc?  Kto ten gruz zebrał w jedno miejsce? Dlaczego Księżyc jest regularną bryłą (kulą)? Jeżeli powstał ze zlepków które wyniku zderzenia krążyły na orbicie to powinien wyglądać niekształtnie, ponieważ Księżyc się nie obraca w stosunku do Ziemi. Dlaczego Księżyc nie obraca sie wokół własnej którejkolwiek osi? Księżyc w stosunku do Ziemi zachowuje się jak kamień uwiązany a sznurku. Jeśli tak to siła odśrodkowa powinna ukształtować Ksieżyc coś na kształt łzy, gruszki czy stożka. A tak nie jest. I jeszcze jedno, dlaczego Księżyc jest akurat na takiej orbicie że w czasie zaćmienia słońca całkowicie wpisuje się w średnicę słońca? Przypadek? chyba jednak nie. I jeszcze jedno. Jeżeli wszechświat powstał w wyniku wielkiego wybuchu a wcześniej nie było nic to co wybuchło? Dobra, jeśli to NIC wybuchło przed 14 miliardami lat to w centrum tego wybuchu powinna być pusta kula o średnicy 2 x 14mld lat, a nie jest. I tak ten głupi lud naukoFcy będą bajerowali no bo żyć z czegoś trzeba.  A na koniec jeszcze jedno. Na Ksieżycu ludzie byli, bo się chwalili że byli. Zabrali próbli gruntu bo też sie chwalili, na pewno zbadali a już na pewno grunt zważyli. Wiedzą jak daleko Księżyc znajduje się od Ziemi i  wiedzą jaką średnicę ma Księżyc (to powinni wiedzieć jaką Księżyc ma masę). Wiedzą jaką średnicę i mase ma Ziemia, wiedzą że układ się kręci i jest w równowadze. Czyli wiedzą wszystko a jakoś nie wiedzą czy Ksieżyc jest w środku pusty czy pełny. To równanie, dla maturzystów z przed wakacji to pikuś.  

Portret użytkownika Axx

księżyc obraca się w okół

księżyc obraca się w okół własnej osi - jednen "dzień" księżycowy trwa 28 dni...
 
gdyby księżyc nie wykonywał ruchu okół własnej osi widzieli byśmy podczas jego obiegu wokół ziemi także jego niewidoczną stronę...

Portret użytkownika Herubinek

Owszem, obraca się wokół

Owszem, obraca się wokół własnej osi, ale względem Słońca. A wzgędem Ziemi, jest uwiązany i obraca się jak kamień na sznurku. Pytanie dlaczego właśnie tak jest?, co niewątpliwie jest bardzo wygodne dla "niekoniecznie obcych". Podobny przypadek chyba astronomii nie jest znany. Moim zdaniem, w sprawie Księżyca jest za dużo idealnych rozwiązań, aby mówić o naturalnych zdarzeniach.

Strony

Skomentuj