Kurczaki hodowlane mogą w przyszłości żyć w wirtualnej rzeczywistości

Kategorie: 

Źródło: Second Livestock
Zwierzęta hodowlane są zamykane i odcinane od świata zewnętrznego. Często słyszymy o tym, że skoro mają one pójść na ubój to powinny mieć lepsze warunki do życia. W tym właśnie celu powstał projekt specjalnych okularów wirtualnej rzeczywistości, przeznaczonych dla kurczaków.

 

Projekt rozwijany przez profesora Austina Stewarta z Iowa State University nosi nazwę Second Livestock i ma zapewnić kurczakom lepsze warunki i bezstresowe życie poprzez zastosowanie wirtualnej rzeczywistości. Zwierzęta będą w ten sposób myśleć, że przebywają na wolności, choć tak naprawdę znajdowałyby się w małych, zamkniętych pomieszczeniach.
[ibimage==21540==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]
Okulary wirtualnej rzeczywistości są znane najbardziej ze swojego zastosowania w grach wideo. Jeśli omawiany projekt dojdzie w przyszłości do skutku, to kurczaki przeznaczone do uboju będą żyć w innej rzeczywistości a okulary dosłownie wprowadzą je w "kurczakowy matrix".
[ibimage==21542==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Jakkolwiek plany te moga brzmieć niedorzecznie wcale nie wykluczone, że ten żart stanie się rzeczywistością. Już obecnie Unia Europejska zarządziła aby świnie w chlewikach miały swoje zabawki, więc kto wie, czy jakiś urzędnik w Brukseli nie stwierdzi, że wszystkie kurniki muszą się wyposażyć w urządzenia do symulowania wirtualnej rzeczywistości kurczakom. Wszystko jest już możliwe w tym domu wariatów zwanym UE.

 

 

 

Źródło: http://www.secondlivestock.com/index.php

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika riki

Absolutnie się z Panem

Absolutnie się z Panem zgadzam, zreszta w róznych kulturach można spotkać wzmianki wskazujące na wirtualność naszej rzeczywistości stworzona dla potrzeb "chodowców" .... miedzy innymi ludzkie fermy "humaneiros" opisane w ksiązkach Carlosa castanedy - a potem pokazane w hollywoodzkim stylu w "Matrixie".
Pozdrawiam.

Portret użytkownika Ol

Kurczakowy matrix - niezłe.

Kurczakowy matrix - niezłe. Można byłoby jeszcze się z tego śmiać, gdyby to ludzie pierwsi wpadli na pomysł zamykania istot w syntetycznym świecie w celu zwiększenia jakości zbiorów.
Na taki Ziemski kurnik od tysięcy lat nałożona jest duża liczba matryc ograniczająca poznanie. A kurkom, które były poza zasłoną nikt nie wierzy i są wyśmiewane. Bo przecież niemożliwe żeby się to działo, prawda? Smile

Portret użytkownika m65

Ja bym jeszcze dodał, że z

Ja bym jeszcze dodał, że z roku na rok tych matryc nakłada się coraz więcej. Ktoś nie szczędzi sił i środków na to, by utrzymywać dalej ludzkość w "wiekach średnich" i wzmagać separację oraz podziały. Jednak i tak do czasu. Ewolucji się nie zatrzyma, a ewolucją gatunku ludzkiego jest PRZEBUDZENIE i dostrzeżenie własnego OGROMNEGO potencjału. Nie stanie się to zapewne podczas naszego życia, może i życia naszych dzieci, ale stanie się na pewno.

Strony

Skomentuj