Kwitnie biznes na duszach - dusza ludzka na sprzedaż?

Kategorie: 

Źródło: własne

„Sprzedaj swoją duszę”, „Sprzedam duszę za niewielka opłatą”, „Pośrednictwo sprzedaży dusz” – takie reklamy można znaleźć w Internecie (np. http://www.demonical.com/). Czy to jest żart? Czy duszę ludzką można naprawdę sprzedać – kupić? Najczęściej stoi za tym wszystkim banalna chciwość, ponieważ w każdym przypadku opłaca się nabrać „klienta”.

 

Ludzie wierzą, że wcześniej sprzedając duszę diabłu, otrzymają jakieś dobra w życiu. Ale do tego trzeba zwrócić się do „pośrednika”, który rzekomo jest w kontakcie z siłami okultystycznymi , a płaci się tylko za specjalny rytuał.

 

Duszami ludzkimi interesuje się na przykład portal Runet, a konkretnie człowiek przedstawiający się, jako Doktor Werewolf Pan Nadir. Na swojej stronie internetowej udostępnia on masę świetnych opinii od byłych „klientów”. Twierdzą oni, że po sprzedaży duszy w ich życiu przyszły zmiany na lepsze. Ustał ból, przybyło pieniędzy, ustatkowało się życie osobiste ... Sprawdzenie autentyczności tych historii jest raczej niemożliwe.

 

Ci, którzy chcą zawrzeć umowę z siłami ciemności, muszą podpisać specjalny cyrograf, ozdobiony misternym monogramem i gotyckimi malowidłami. Dokument zaczyna się słowami:

„Ja (imię i nazwisko) jestem gotów sprzedać duszę diabłu w zamian za spełnienie pragnień".

Pragnienia omawia się wcześniej w korespondencji z dr Werewolfem, bo są pewne ograniczenia. Nie jest możliwe, aby pragnąć dobra innych. Nie można życzyć dobrobytu i pokoju dla wszystkich. Doktor twierdzi, że nie bierze pieniędzy za duszę. Płaci się tylko za rytuał mediacji. Oto jeden z przykładów negocjacji dotyczący wymiany duszy za dobra doczesne:

„Po pierwsze, poprosił mnie, żeby wysłać zdjęcia, aby ocenić wartość duszy. Wraz z obrazem, należy wymienić swoje pragnienia. Następnie przyszła odpowiedź w „porozumieniu z siłami ciemności”, w którym orzeczono, iż moja dusza ma wartość, a pragnienia zostaną spełnione. Ale ... akt sprzedaży to kolejny rytuał, za który trzeba zapłacić około 8 tys. rubli”.

„Lekarz” zaproponował klientowi zakup rzadkich składników w rodzaju suszu ze skóry płaza z cząstkami myszy lub białego futra kota. Po dokonaniu przelewu, poczta elektroniczną przysyłany jest projekt traktatu z diabłem.

„Kiedy miesiące mijały i nic się nie działo, napisałem do doktora ponownie . Ten szybko odpisał i poprosił o fotografie mieszkania. Potem napisał, że w moim domu jest za dużo „białej siły”, a to koliduje z realizacją pragnień. Poprosił, aby usunąć, wyrzucić wszystko, co jest związane z kościołem. Był to ostatni list, który otrzymałem. Potem kontakt się urwał”.

Ludzie wierzą w cuda. Znacznie łatwiej przeprowadzić, jakiś rytuał i spokojnie czekać na wynik. Po co starać się zmienić swoje życie i popracować nad sobą? I tylko oszuści obiecują szybki „cud”.

Długoterminowy pech okrada ludzi z nadziei, co najmniej na poziomie racjonalnego myślenia. Odwołują się do religii, ale nie widzą poprawy. Pojawiają się więc pomysły, aby „zatrudniać” służby konkurencyjne. Niektórzy idą do magów i mediów, podczas gdy inni trafiają na strony internetowe z opalizującymi opiniami. Po tym wszystkim , magiczne myślenie jest nieodłącznym elementem każdego z nas od najmłodszych lat, a w takich sytuacjach to się nasila.

Jesteśmy gotowi zrobić wszystko, by być szczęśliwymi tu i teraz, a nie w innym królestwie. Dla wielu „samozwańczy lekarze duchowi” są ostatnią nadzieją.

Czasem, szukając przyczyn swoich problemów i sposobów poprawy sytuacji, warto odwołać się do dobrego psychologa, który może i weźmie pieniądze, ale przynajmniej nie świadczy mistycznych usług. I co najważniejsze – nie ma potrzeby pozbywania się własnej duszy.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Dalajlama zapytany o to, co najbardziej zadziwia go w ludzkości odpowiedział: "Człowiek, ponieważ poświęca swoje zdrowie by zarabiać pieniądze. Następnie poświęca swoje pieniądze by odzyskać zdrowie. Oprócz tego jest tak zaniepokojony swoją przyszłości

Portret użytkownika Cr4zy-Iv4n

Kolejna sztuczka sprzedawców

Kolejna sztuczka sprzedawców suplementów diety na zarobienie, poszerzyli swoją ofertę, oprócz obiecywania 10kg w 1 miesiąc masz bogactwo, sławę i kontakt z panem ciemności Smile
Daleko szukać nie trzeba choć by na tym portalu, smiga głównie na rectanglach (300x250px) "schudnij w tydzień" Wink

Portret użytkownika MONSTER

Dusza ludzka nie jest

Dusza ludzka nie jest kawałkiem drewna żeby ją można było sprzedać. Oczywiście zejście na stronę zła przynosi wymierne efekty materialne ale dzieje sie to z przyczyn zachowania i zasad moralnych które pozwalają złemu człowiekowi żerować na innych. Nie mając litości, skrupułów i zahamowań człowiek zbliża się do zła ale dzięki temu może osiągnąć większe profity.

Portret użytkownika b@ron

...czego to ludzie nie

:)...czego to ludzie nie wymyślą dla zysku...to może lepiej dusze wystawić na jakimś portalu aukcyjnym niech licytują kto da więcej ;)...swoją drogą, to naiwność ludzka nie zna granic... kupują szczęście u diabła :)...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj