Lądowanie UFO na Sfinksie zostało uchwycone na starożytnym papirusie?

Kategorie: 

Źródło:

Wiele prac naukowych publikowanych na przestrzeni lat bywa obiektem zainteresowania poszukiwaczy śladów kontaktów pomiędzy obcymi i przedstawicielami pradawnej ludzkiej cywilizacji. Jak się okazuje, kolejna tego typu poszlaka została odnaleziona na liczącym 3 tysiące lat papirusie cytowanym w pracy naukowej na temat bogini Nut.

Biorąc pod uwagę że większość z dziwnych kształtow obserwowanych na papirusach jest interpretowana jako zwyczajna symbolika, jedynie prawdziwi pasjonaci paleokontaktów mogli dostrzec tak drobną nieprawidłowość na scenie oddzielenia bogini nieba Nut od boga ziemi Geba uczynionej przez ich ojca, boga światła Shu.

Zdaniem internautów, lewy dolny róg papirusu przedstawia scenę lądowania pojazdu UFO na grzbiecie Sfinksa. Osobliwy kształt struktury rzeczywiście przypomina lądowanie dziwnej kopuły na starożytnym monumencie, ale czy aby nie jest to nadinterpretacja? Tego typu dziwne obiekty odnajdywane na hieroglifach zazwyczaj jedynie przypominają znane nam obiekty takie jak helikoptery czy komputery, przynajmniej zdaniem egiptologów.


Przyjmując jednak na chwile, że postulowany przez ufologów kształt jest rzeczywistym pojazdem UFO musielibyśmy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Jeśli Obcy rzeczywiście zdecydowaliby się lądować na Ziemi, dlaczego na lądowisko obraliby sobie posąg Sfinksa? Na rysunku, widać wyraźnie, że pojazd jest idealnie dostosowany do jego grzbietu  a domniemane UFO stoi na czymś w rodzaju metalowych haków. Sugerowałoby to więc, że posągi Sfinksów były dostosowane do określonych wymiarów, tak aby stanowić odpowiednie lądowisko. Nie można zresztą wykluczać, że oryginalne lądowiska miały wyglądać inaczej, ale egipscy budowniczy dorobili do nich motywy Sfinksa zachowując określone proporcje.

Z drugiej strony nie powinniśmy odlatywać z naszymi teoriami ponieważ wątek symboliki jest jak najbardziej zasadny. Sfinks był postrzegany w Egipcie jako strażnik świątyń a ułożenie w jego okolicy korony Górnego Egiptu powinno sugerować że pełni właśnie te funkcje. Nie wykluczone że wyjaśnienie dziwnego kształtu z grobowca faraona Djedkhonsuiefankh'a jest bardziej prozaiczne niż mogłoby się wydawać i że jest to poprostu kwiat. Przeszukując sieć nie odnalazłem żadnego z egipskich symboli kwiatów który choćby w najmniejszym stopniu przypominał ten ze wspomnianego papirusa lecz dla czystej uczciwości nie powinniśmy z miejsca wykluczać takiego wyjaśnienia. Kwestię tego czy tajemniczy obiekt przypomina waszym zdaniem UFO, pozostawiam do wolnej interpretacji.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika olik110

Każdy wie że sfinks ma dwa

Każdy wie że sfinks ma dwa ukryte wejścia do wnętrza siebie. Jedno pomiędzy łapami na klatce a drugie gdzieś na grzbiecie/potylicy. Może to właśnie jest uwiecznione ?

Bardziej zastanawiający jest ten zielony ludek z gębą jaszczurki w górnym lewym rogu...

A "egiptologom" i "naukowcom" bardzo dziękuję za ich tezy i pomysły co do znaczenia rysunków ale w ani jedno ich słowo nie wierzę.

Portret użytkownika =D=

To bardziej przypomina

To bardziej przypomina narysowanego drugiego Sfinksa, który znajduje się za tym pierwszym, a jest ustawiony tyłem do nas. Podobnie wygląda to coś zielonego na lewo od widocznego Sfinksa. Przypomina jakby ktoś zaczął rysować Sfinka począwszy od układu "włosów" na głowie, ale niezbyt mu wyszły proporcje.

Skomentuj