Laptop na płaskorzeźbie ze starożytnej Grecji

Kategorie: 

Dziwna płaskorzeźba z Kalifornii

W sieci pojawiło się zdjęcie zdumiewającego artefaktu, który podobno pochodzi ze starożytnej Grecji. Jest to płaskorzeźba datowana na 100 rok przed Chrystusem, która oficjalnie przedstawia kobietę z arystokracji ze swoją niewolnicą w wieku dziecięcym. Najbardziej jednak zdumiewa to co trzyma to dziecko, ponieważ wygląda to jak nowoczesny laptop.

 

Co więcej wygląda na to, że kobieta z płaskorzeźby korzysta z niego dokładnie tak samo jak my w czasach dzisiejszych. Niektórzy sądzą, że używa ona nawet ekranu dotykowego, który upowszechnił się przecież dopiero niedawno.

 

Gdy dopuści się taką interpretację konieczne jest odpowiedzenie na podstawowe pytania. Czy mamy tu do czynienia z dowodem na posiadanie w przeszłości technologii podobnej do naszej? Niektórzy twierdzą, że na domniemanym laptopie widać nawet sloty na jakieś dodatkowe urządzenia.

 

Jest oczywiście kilka możliwości wytłumaczenia tej niezwykłej płaskorzeźby. Najprościej jest po prostu stwierdzić, że to wcale nie powstało 100 lat przed Chrystusem, tylko w czasach współczesnych, ale znajduje się ona w Getty Villa w Kalifornii, a tam znajduje się świetnie wyposażone muzeum dotyczące starożytnej Grecji założone przez J. Paula Getty. Znaczy to, że jeśli to fake to ktoś stracił pieniądze.

 

Są też i tacy, którzy sądzą, że płaskorzeźba jest prawdziwa i dowodzi tylko tego Grecy mieli jakiś kontakt z podróżnikami w czasie, którzy mogli sprowadzić tam znane nam dobrze urządzenia. Znalezisko jest rzeczywiście intrygujące i aż trudno uwierzyć, że dopiero niedawno skojarzono, że to, co tam uwieczniono nie jest czymś typowym dla czasów, w których to dzieło wykonano.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Najstarsze starożytne miasto

Najstarsze starożytne miasto Ameryki Południowej, Caral w Peru, leżące 23 km w głąb lądu od wybrzeży Pacyfiku, zostało odkryte jeszcze w 1948 roku, ale aż do niedawna nie budziło większych zainteresowań uczonych. Dopiero badania peruwiańskiej archeolog Ruth Shady pokazały, jak ciekawe jest to miejsce - na powierzchni 65 hektarów znajduje się tu zespół świątyń, amfiteatr, place i domy mieszkalne.  Znaleziska w Caral, jak i to ostatnie niemieckich archeologów skłaniają zdaniem Ruth Shady do postawienia pytania, co spowodowało, że "cywilizacje na całej naszej planecie powstały mniej więcej w tym samym czasie".
Dla biblijnego chrześcijanina nie ma tu żadnej tajemnicy. Księga Rodzaju informuje, że cywilizacja po Potopie rozproszyła się w krótkim czasie spod wieży Babel po całym globie. Wiele z tych grup przyniosło ze sobą umiejętności budowy rozmaitych budynków, co sprawiło wrażenie, że w wielu częściach świata nagle pojawiły się cywilizacje. Inne grupy nie posiadające tej wiedzy musiały zaczynać od jaskiń i prowizorycznych konstrukcji, co szybko doprowadziło do powstania odmiennych rodzajów społeczeństw. Ewolucjoniści mają teraz problem, jak je wszystkie dopasować do swojego ewolucyjnego schematu.
Shady wcześniej wykazała, że złożone centrum miejskie istniało współcześnie do tych w starożytnej Mezopotamii i Egipcie - jakieś półtora tysiąca lat wcześniej, niż poprzednio sądzono. Niedawne odkrycie niemieckich archeologów, dotyczące tworu wyraźnie zaawansowanego technologicznie, przesuwa o dalsze kilkaset lat istnienie tamtejszej cywilizacji, co wzmacnia wnioski Shady. Uznała ona, że ludzie Nowego Świata (czyli Ameryki) mieli tę samą zdolność tworzenia centrów cywilizacyjnych, co zamieszkujący Stary Świat.

Księga Rodzaju mówi, że wspomnianemu wyżej rozproszeniu, które doprowadziło do "wybuchu cywilizacji", towarzyszyło nagłe pojawienie się różnych grup językowych. Grupy te następnie różnicowały się wewnętrznie, co skutkowało zaistnieniem wielu nowych, ale wzajemnie powiązanych języków. Ale żaden język z jednej grupy nie wykazuje podobieństwa do języków z innej grupy językowej, ponieważ ich wyjściowe języki (np. indoeuropejski) powstały nagle i w nadprzyrodzony sposób. Dlatego biblijnego chrześcijanina nie zdziwi komentarz wygłoszony przez pewnego ewolucjonistycznego autora na temat pochodzenia języków:
"Do największych tajemnic prehistorii należy to, jak ludzie w bardzo odległych miejscach nagle i spontanicznie rozwinęli zdolności językowe z grubsza w tym samym czasie. To tak, jakby ludzie w głowach nosili ten sam genetyczny budzik, który jednocześnie spowodował utworzenie języków w bardzo oddalonych od siebie miejscach na każdym kontynencie".
Wystarczy jednak pozbyć się ewolucyjnych założeń i przyjąć treść Księgi Rodzaju, by wydarzenia takie stały się doskonale zrozumiałe. Więcej tu:
http://popotopie.blogspot.com/2013/05/cywilizacje-popotopowe-czy-przedpotopowe.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Israfel

Gdyby obie postacie były w

Gdyby obie postacie były w jednej płaszczyźnie, to po "wyprostowaniu" ich ciał jedna miałaby wzrost ok. 75% drugiej. Możecie wydrukować i zmierzyc linijką.
Przy wzroście wyższej przykładowo 180 cm, niższa ma około 135 cm. Czyli może być dzieckiem, które coś przyniosło.
Zauważcie też, że niższa osoba stoi bardziej w głębi (stopa siedzącej jest bliżej widza), więc ta proporcja się zmienia i po uwzględnieniu perspektywy różnica wzrostu jest jeszcze mniejsza.
O tym kto jest na pierwszym a kto na drugim planie świadczy też ułożenie ręki sięgającej do tego niby laptopa. Nie widać spodu dłoni a raczej jej bok, czy grzbiet. Sprawdźcie jak to wygląda u was, gdy sięgacie po coś co jest bliżej was niż ręka, a potem po coś co jest dalej niż wasza ręka. Wtedy układa się tak nienaturalnie jak na rzeźbie.
I wybaczcie, ale ja tam nie widzę laptopa.

Portret użytkownika CzarnyBP

Właśnie wielkościa/rozmiarami

Właśnie wielkościa/rozmiarami podkreślano ważno ważnych i wpływowych ludzi. To żadna sensacja. Postać duża, gurująca rozmiarami nad innymi od razu daje sygnał, że była ważniejsza niż pozostałe w gronie.  

Portret użytkownika H.R.

Amerykańska, prywatna

Amerykańska, prywatna kolekcja ? No to można mieć pewność, że zawiera dobrze podrobione falsyfikaty. To jest podobna sytuacja, jak z nowobogackimi w Polsce. Wszyscy mają w swych "kolekcjach" Kossaka i wszyscy tego samego (!). Kossak nawet nie przypuszczał ile obrazów namalował. Jeżeli już mowa o starożytności, to da się zauważyć pewną zbieżność  z obecną technologią. Co wam przypominają egipskie pisma na papirusie? Bo mnie, elastyczny, identycznie jak papirus, rozwijany ekran. Można powiedzieć, że to przypadkowa zbieżność, ale ... . Dla czego Egipcjanie używali właśnie takiej metody sporządzania dokumentów? Dla czego trudzili się ze sklejaniem długich zwojów papirusowych, skoro mogli łatwiej i szybciej produkować ten papier w arkuszach, tak jak później robiono ręcznie papier? Po co robili to w trudniejszy sposób? Może, jak i w innych przypadkach, o których już pisałem, naśladowali coś, czego używali "bogowie"?

Portret użytkownika szarak

A moim zdaniem Steve Jobs

A moim zdaniem Steve Jobs wcale nie zmarł, przeniósł się do przeszłości i napędza tamtejszy rynek oczekując na Adama by udowodnić że pierwszy ugryzł jabłko. A płaskorzeźba jest namacalnym dowodem na zmiany które wywołuje Stevee
 

Portret użytkownika Homo sapiens

Moim zdaniem to jest

Moim zdaniem to jest starożytny kodex-forma książki, czyli książka czytana w pozycji laptopa. Skoro już o starożytności to gdy Izraelici opuścili Egipt nie miał kto pracować i się zaczęło
grabieże, bandytyzm, wrogość, krzywda, zamieszki, terror

 

 • zamęt, chaos, ruina
 • niepewność jutra, smutek, narzekanie, głód, niepłodność wśród kobiet, ludzie życzą sobie śmierci
 • nomy spustoszone, podatki nie wpływają do skarbca
 • niewolnicy sprzeciwiają się swym panom i grabują ich mienie, brak widocznej różnicy pomiędzy ludźmi szlachetnego pochodzenia a tymi z najniższych klas społecznych, biedni stali się bogaczami a dawni bogacze - biedakami
 • plemiona pustyni (barbarzyńcy spoza Egiptu) zapełnili kraj
 • urzędy, świątynie i piramidy są grabione a ich tajemnice stają się powszechnie wiadome
 • spełnienie tego o czym mówili przodkowie
  Poza tym Papirus Ipuwera mówi o wydarzeniach i zjawiskach, które żywo przypominają to, co działo się w Egipcie w czasie kiedy według Biblii Hebrajczycy mieli opuścić ten kraj ich niewoli. Wielu ludzi dostrzegło podobieństwo księgi Exodus do papirusu Ipuwera. Na przykład, profesor Immanuel Velikovsky ("Ages in Chaos". Abacus Publishing, 1978, str. 57-62) opisuje Papirus Ipuwera w odniesieniu do innego znaleziska w el-Arish:
  "Ipuwer jest zapisem jakieś naturalnej katastrofy, po której nastąpiły zamieszki społeczne; w opisie katastrofy rozpoznaliśmy wiele elementów rozruchów, które towarzyszyły Exodusowi według relacji Pism. Inskrypcja (z innego znaleziska) w świątyni w el-Arish zawiera kolejną wersję kataklizmu połączonego z huraganem i 9-cio dniową ciemnością; tam znaleźliśmy także opis marszu faraona i jego armii w kierunku wschodniej granicy jego królestwa, gdzie utonął on w wirze wodnym... Inskrypcja znaleziona w świątyni w el-Arish mówi, że imię owego faraona, który zginął w wirze brzmiało Tom. Ciekawym jest, że Pi-Tom znaczy 'miejsce gdzie przebywa Tom'. Pitom było jednym z dwóch miast zbudowanych przez hebrajskich niewolników dla Faraona Ucisku."
 • http://raseneb.tripod.com/Ipuwer.htm

http://popotopie.blogspot.com/2013/09/kto-obserwuje-ludzkosc.html
grafika przedstawia zapomniany świat, przedpotopowy świat, wielu tzw. teologów wciska nam podejrzliwość, że to wszystko jest tylko metaforą, przenośnią ! To są wilki przebrane w owieczki !!! (oczywiście są przenośnie i metafory, lecz jest też dosłowność)

Papirus Ipuwera mówi też tak:
"...Spójrz, ogień wstąpił na wysokość, i jego palenie idzie naprzód przeciw wrogom kraju. (7:1) ..."
a to znaczy że Anioł szedł przed ludem wyszłym z Egiptu !
 
"...A Pan szedł przed nimi w dzień w słupie obłoku, by ich prowadzić w drodze, a w nocy w słupie ognia, aby im świecić, żeby mogli iść dniem i nocą. Nie ustępował sprzed ludu słup obłoku w dzień ani słup ognia w nocy..." (13:21-22)
http://popotopie.blogspot.com/2013/09/kto-sie-opiekuje-polska-deby-mamre-i.html
Ktoś nas atakuje, żebyśmy nie wierzyli w niezwykłość świata ! Świat jest sam w sobie niezwykły, Ktoś go powołał  do istnienia ! Musimy poddtrzymywać wiarę w prawdę o niezwykłości Ziemi, o jej niezwykłej historii, o świecie przedpotopowym bo inaczej ewolucyjni materialiści od demonów zniszczą nas, nasze wspaniałe duchowe i dosłowne podejście do tych niezwykłych spraw !
http://popotopie.blogspot.com/2013/09/jestesmy-stworzeni.html
I chociaż ufo jest natury demonicznej to trzeba udowadniać że istnieje i działa w jakiś podejrzany sposób, bo materialiści chcą byśmy wierzyli w ślepą materię ! Że niby ufo to gazy bagienne lub pomyłki interpretacyjne. Świat ufo jest tym o którym mamy nic nie wiedzieć byśmy się nie uratowali !

http://popotopie.blogspot.com/2013/09/zakazana-historia-megalityczna.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika baca

znowu wszystko pokręciłeś

znowu wszystko pokręciłeś Homo Kamienna Głowo
cyt "grabieże, bandytyzm, wrogość, krzywda, zamieszki, terror... zamęt, haos, ruina, niepłodność wśrod kobiet..." zaczęły się owszem ale kiedy Izraelici opuscili nie jakiś Egipt tylko niemieckie obozy koncentracyjne...

Portret użytkownika Jacoo

jakaś katastrofa

jakaś katastrofa nienaturalna, a raczej ingerencja z zewnątrz zaistniała w tamtych czasach, szacuje że było to 1600-1500 lat p.n.e. .. ciekawe że eksodus izraelitów z Egiptu, plagi egipskie, dziwne zjawiska atmosferyczne, trzęsienia, ciemności wtedy wystąpiły... i było to zbieżne również z upadkiem cywilizacji minojskiej i pewnie nietylko. byłem tam niedawno.. z opowieści i tego jak to wyglądało po katastrofie wynika że przeszło przez wyspę tsunami, efekt jak po potopie, gruba warstwa ziemi nad wszystkimi budowlami

Portret użytkownika Q...

Zdobądź i przeczytaj "Ocaleni

Zdobądź i przeczytaj "Ocaleni z Atlantydy - wpływ ocalonych po zagładzie na kulturę i naukę świata" Franka Joseph'a. Innym też, ponownie,  polecam.   Jest w tej książce zebranych wiele faktów wskazujących na wspólne źródło kultur Mezoameryki i Ameryki Południowej oraz, w dużej mierze, europejskiej i większości krajów basenu Morza Śródziemnego. To co widzimy po obu stronach Atlantyku to wariacje na ten sam temat, zrozumiałe z racji separacji spowodowanej oceanami wody i czasu. Platon nie bujał w obłokach. Opisał tak jak potrafił najprawdziwsze wydarzenia. Oczywiście nie wszystko jest u Josepha'a  doprowadzone do końca. Np. motyw Etruski ("Eto Ruski") jest tam jedynie elementem pobocznym, bez, a jakże, nawiązywania do ich słowiańskości i zatrzymuje się na rejonie Morza Śródziemnego ale i tak potężny kawał ludzkiej przeszłości nabiera sensu!. I to  w większości w oparciu o  fakty archeologiczne których oczywiście współcześni luminarze nie chcą połączyć w całość. Jak się chyba wszyscy domyślają ze zrozumiałych (dla nich, nie dla nas) względów. W każdym razie to czego uczy się ludzi na studiach historycznych i archeologicznych (i w wielu innych dziedzinach) to tylko kłamstwa i półprawdy oplecione domysłami i teoriami wysysanymi często z brudnego, umazanego w ziemi palca.  

Portret użytkownika Sajgoniarz

Nie wiem o co kaman. Jezus

Nie wiem o co kaman. Jezus wisiał na Krzyżu w kształcie litery T, Pierwsi Chrześcijanie rysowali ryby, jako znak przynależności i z tego co wiem to się chyba nie żegnali krzyżem, więc skąd do cholery wziął się ten krzyż?

Portret użytkownika dragon

ok . załozono że jest to

ok . załozono że jest to niewolnica ,ok  że jest to dziecko.  jeżeli przypatrzeć sie siedzacej kobiecie i jej rozmiarom w stosunku do dziecka. to dziecko -niewolnica ( zakładajac wiek niewolnic od min 9 10 - 15 lat ) musiała być karłem, lub w wieku 6-7 lat .Jeżeli nie karłem To  siedząca kobieta  musiała by być około 2m wzrostu. Ci co maja dzieci moga sobie to sprawdzic. Wyglada wie że siedząca kobieta należała do rodziny Bogów . Awedłóg opisów to własnie oni charakteryzowali sie wysokim wzrostem Ciekawe ile takich artefaktów pogineło tylko dlatego aby ludzie nie zadawali zbyt wscipskich pytań i komu tak naprawdę zależy na ich ukryciu .

Portret użytkownika Q...

Wszyscy popełniamy błąd

Wszyscy popełniamy błąd skojarzeń. Każdy z nas ma w głowie zakodowaną jakąś ideę której trzyma się jak pijany płotu. Książka?. Wtedy używano głównie zwojów do zapisywania tekstu. Owa służka... tak, przedstawiono tu dziecko. Nie karła. Proporcje są prawidłowe. Osoba na płaskorzeźbie to dorosła kobieta. W porównaniu z dzieckiem jest "gigantem" ale PROPORCJONALNYM!. Co mogła kobiecie, jak wynika ze zobrazowanej sytuacji, zamożnej, podawać służka ( a może córka?)?. Oczywiście LUSTRO!.   Podobne, składane lusterka można jeszcze dziś znaleźć w antykwariatach, z tym że są one wykonane ze szkła z napylonym srebrem.  Wtedy używano płyt ze srebra które ma tą właściwość że czernieje pokrywając się warstwą siarczku srebra i musi być systematycznie polerowane. Zamknięte w pudełku (możliwe że z cedrowego drewna) wolniej pokrywało się nalotem.Nie szukajmy sensacji tam gdzie jej nie ma.

Portret użytkownika Q...

Odbieram to jako zabawę w

Odbieram to jako zabawę w skojarzenia. Nic więcej. Ostatnio kupiłem Notebook'a. Taką nazwę na okładce nosił zwykły zeszyt w kratkę. I taka jest etymologia tego słowa. Teoria o "laptoku" jest tak samo prawdziwa jak to że wizerunek kosmonauty na katedrze w Salamace powstał w średniowieczu a nie w czasie renowacji, chyba w latach '60 czy '70 XX wieku: http://www.youtube.com/watch?v=Q6TnvQraRMU 

Portret użytkownika sternick

No proszę Was. Laptop jest

No proszę Was. Laptop jest formą przejsciowa. To luźna inerpretacja.
To taka sama bomba jak to że obce rasy będą sie znami komunikowac po angielsku i to w dialekcie amerykańskim.
Prawda jest bardziej banalna.
Po prostu małoletnia niewolnica nie umiala czytac i ksiązke ( lub jakis periodyk) podała poziomo.
Albo,  może owa arystokratka chciala sobie rozkladówkę pooglądać ?

Portret użytkownika apophis

Sęk w tym, ze w tamtych

Sęk w tym, ze w tamtych czasach książek w naszym pojęciu tak rozkładanych nie było. Książki były w postaci zwijanych rulonów nazywano je zwojami i przechowywano tak jak w dzisiejch bibliotekach. Ale porównanie do laptopa to chyba lekka przesada Smile

Strony

Skomentuj