Łazik Perserverence, uwiecznił zagadkowy metal na Marsie

Kategorie: 

Źródło: InneMedium

Nie trzeba było długo czekać, by zdjęcia nadesłane przez łazik Perserverence, wzbudziły zainteresowanie łowców anomalii. Powierzchnia Marsa, po raz kolejny dała nam powód do zastanowienia, a nowy marsjański łazik, uwiecznił zagadkową metalową konstrukcję, którą trudno jest zaklasyfikować jako zwyczajną skałę.

Niemal natychmiast, pojawiły się sugestie, że zdjęcie może uwieczniać osłony cieplne, które pomogły ochronić łazik Perseverance podczas lądowania na powierzchni Marsa. W zasadzie, mogła to być dowolna część wspomagająca lądowanie misji Mars 2020. NASA nie ma jednak pewności co do tego, czym jest dziwaczny metal.

Sprawę, dodatkowo komplikuje  oficjalna mapa dostarczona przez NASA. Pokazuje ona, że osłona termiczna i inne części systemu lądowania, znajdują się znacznie dalej niż metaliczne obiekty, uwiecznione na zdjęciu z łazika Perseverance. Czy zatem odnaleziona metalowa konstrukcja, może być niezwiązana z lądowaniem łazika? Jeśli tak, to czym jest ten zagadkowy obiekt? Być może wkrótce zdołamy się o tym przekonać.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika jaa

Pytanie, czy to pierwsze

Pytanie, czy to pierwsze lądowanie w tamtym regionie? Jeżeli nawet pierwsze to może to część z wcześniejszych lądowań? Przecież podobno było co najmniej kilka nieudanych lądowań. Mogła wtedy jakaś część się oderwać i wylądować w tym miejscu.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj