Łazik Perseverance odkrył coś, co na Marsie wygląda jak spaghetti

Kategorie: 

Źródło: NASA

Eksperci NASA pokazali właśnie nowe zdjęcie z Marsa, które zostało wykonane przez Perseverance. I wydaje się, że albo na Czerwonej Planecie są włoskie restauracje, albo rośnie tam coś żywego.

Zdjęcie wykonane przez Perseverance pokazuje dziwny obiekt bardzo podobny do spaghetti. Niestety nie jest. I to nie jest też jakieś stworzenie morskie ani trawa. Najprawdopodobniej nie jest to nawet „oryginalna” rasa marsjańska. Naukowcy uważają, że są to szczątki, które powstały podczas pracy łazika. 

 

Zdjęcie zostało zrobione przez jedną z przednich kamer łazika, które monitorują krajobraz. Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem tego nagromadzenia materiału są pozostałości po misji. Perseverance uchwycił pozostałości jego ekwipunku zarówno z bliska, jak iz daleka. Nawiasem mówiąc, w czerwcu łazik zrobił zdjęcie małego kawałka koca termicznego, który utknął w skale.

Czy roboty już zanieczyściły Marsa? Niestety nie działa to bez konsekwencji. Na przykład, kiedy Perseverance zszedł na powierzchnię Marsa, jego etap opadania odleciał i rozbił się w innym regionie planety. Dlatego fragmenty sprzętu mogą być rozrzucone na dużym obszarze

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj