Legendy o stworzeniu człowieka z gliny mogą być prawdziwe

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Na całym świecie krążą legendy, że bogowie ulepili pierwszego człowieka z gliny. Ale co, jeśli te mity w dziwny sposób odbijają się od rzeczywistości? Helen Hansma, emerytowana biofizyk z Uniwersytetu Kalifornijskiego, twierdzi, że prymitywne komórki mogły powstać w glinie, która w ten sposób stała się „matką” wszelkiego życia.

 

Hipoteza, że ​​pierwotne życie może pochodzić z glinki mikowej, pojawiła się około 16 lat temu. A to tylko jedna z wielu „glinowych” hipotez wyjaśniających pojawienie się żywych komórek na Ziemi. Inne obejmują rozwój prymitywnych organizmów na glinie montmorylonitowej lub glinach bogatych w żelazo. Helen Hansma, honorowy biofizyk z Uniwersytetu Kalifornijskiego (USA), uważa, że ​​cienkie płytki miki utworzyły tak zwane „kotły”. To nowe środowisko zapewniało pewną ochronę przed światem zewnętrznym, jednocześnie umożliwiając penetrację wody i innych substancji niezbędnych do powstania żywych komórek.

 

W rzeczywistości mika działała jako „rusztowanie” i „kotły reakcji” dla cząsteczek organicznych. Jednocześnie, w przeciwieństwie do glinek montmorylonitowych, glinki mikowe są bardziej stabilne dzięki jonom potasu, które spajają warstwy miki, co zapewnia bardziej komfortowe warunki do rodzącego się życia. Ponadto współczesne żywe komórki zawierają dużą ilość jonów potasu, podczas gdy stężenie jonów sodu – głównego „kleju” spajającego warstwy glinki montmorylonitowej – jest w nich znacznie niższe. Wreszcie, innym czynnikiem przemawiającym za glinką mikową jest to, że woda może przepływać między jej warstwami, dostarczając energię do pierwotnych procesów biochemicznych. Z grubsza rzecz biorąc, sama woda popycha cząsteczki, które ze sobą reagują, co może ostatecznie doprowadzić do powstania złożonych białek i kwasów nukleinowych.

 

Istnieją inne argumenty przemawiające za glinkami mikowymi: na przykład jest to jedna z najstarszych glinek na naszej planecie, która istniała w momencie powstania życia. Ponadto nawet dzisiaj między płytkami miki można znaleźć cząsteczki organiczne, a nawet całe żywe komórki. Oczywiście nikt nie może z całą pewnością powiedzieć, co faktycznie wydarzyło się w morzach Ziemi ponad cztery miliardy lat temu, ale hipoteza dr Hansmy z pewnością zasługuje na uwagę. Ale jeszcze ciekawsze jest to, że starożytne legendy i mity coraz częściej stają się rzeczywistością.

 

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Biophysical Journal.  

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Nawiedzeni bibliofantaści

Nawiedzeni bibliofantaści naukowców na stosach palili, ale jak im pasuje to nagle nauka dobra. Anaszpan Jeżuschytrus dwulicowości ich przecież nauczył, nie? Ale w sumie w ich wykonaniu to pseudonauka. Bo tym właśnie jest wrzucanie mądrze brzmiących "naukowych" słówek do swoich bredni, żeby na siłę wcisnąć całą rzeczywistość 1-szego ćwierćwiecza XXI w. do przestarzałych bajek pustynnych kozojebców sprzed 3000 lat i "udowodnić" przez to jakieś "Stworzenie" przez jakiegoś "Boga" (koniecznie plemienne żydowskie boziu Yhywyhy czy tam inne Jahułahu z dawno zapomnianego panteonu ugaryckiego, inni bogowie przecież odpadają). Większe naukowe prawdopodobieństwo jest, że od katowania resztek mózgu biblijom śfintom zamieniają się one w boziową glinę AdaamaEvituuShalom, z której potem cudownie stwarza się napletek jezusowy, czy co tam się uwidywało zamiast komunii jednej z tych ciężko pierdolniętych habiciar od "objawień".

 

Portret użytkownika Janek12

Ty zanim wyskoczysz ze swoimi

Ty zanim wyskoczysz ze swoimi bredniami o wymyslonych jezusach to najpierw poczytaj o  Egipskim bogu Horus.

Twoj wymtslonu jezusek to jest marna kopia Horusa. Koniec w temacie i sie nie kompromituj bo nie masz zadnej wiedzy na te tematy,

Portret użytkownika Homo sapiens

Moim zdaniem wynikającym ze

Moim zdaniem wynikającym ze studiowania tego tematu opracować biblistów jak i rabinów "glina" jest symbolem, który oznacza tajemniczą inną "substancję" z jakiej jest zbudowany człowiek... choć niektórzy rabini piszą, że Adam został zbudowany z "gliny" albo z "ziemi" ale wziętej z różnych części planety żiemia... "glina" albo "błoto" lub "wodnista glina" to oznaczenie albo znak tajemniczej substancji ciała ludzkiego... może to być (alchemiczny) składnik kosmiczny. W tym temacie napisaliśmy chyba 3 teksty.. odsyłam do artykułu, jednego z tych trzech, pt "Inteligencje nieziemskie – wodne – czasami przybywają do świata istot zamieszkujących w glinie i mule – to pewne !" Starożytni kodowali tajemice...!!! Pisali niby zwykłe teksty ale ukrywali w nich, to znaczy Duch Święty Jezusa określone skarby wiedzy, zaginionej pamięci Total Recall !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj