Liczne obserwacje UFO podczas Airshow na Słowacji

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Podczas pokazów lotniczych w słowackiej miejscowości Dubova, które odbyły się 27 maja 2017 roku doszło do wielu obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających, które towarzyszyły na niebie samolotom wykonującym rozmaite ewolucje.

 

Widzowie pokazów mogli oglądać nie tylko akrobacje lotnicze, ale także dziesiątki jasnych, świecących przedmiotów o różnych kształtach i rozmiarach, które przelatywały w okolicy samolotów. Oczywiście w dzisiejszych czasach pierwsze wyjaśnienie tego fenomenu to, że są to drony. Ale w takim razie z pewnością znalazły się tam nielegalnie, ponieważ te bezzałogowe maszyny latające mogły spowodować wielkie zagrożenie dla pilotów wykonujących akrobacje. 

Poza tym gdy patrzy się na te obiekty towarzyszące samolotom, można odnieść wrażenie, że poruszają się one z bardzo dużą prędkością, niedostępną dla dzisiejszych dronów. Operują też na znacznym pułapie. Skoro to zatem mogą nie być drony to z czym mamy tu do czynienia?

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika drink or die

Warto douczyć się z

Warto douczyć się z podstawowych praw optyki.Trzy czynniki wpływają na głębię ostrości: fizyczna wielkość matrycy, ogniskowa obiektywu i wielkość przysłony. Żeby dobrze przeanalizować zdjęcie trzeba by wiedzieć jakim aparatem i z jaką ogniskową i przysłoną zostało zrobione. Głębia ostrości sięga na ogół poza obiekt na który ustawiona jest ostrość. Ogólnie rzecz biorąc, to obiekty będące dalej niż fotografowany samolot powinny być ostre a będące znacznie bliżej nieostre, więc na tym zdjęciu Zibi to faktycznie może być owad, bo jest nieostry, chociaż wg mnie powinien być ciemny. Dla porównania powiem że raz zrobiłem zdjęcie Canonem 50D na ogniskowej 28mm, wyostrzyłem na chmurę, jedyną chyba na błękitnym niebie. Później oglądając zdjęcie na monitorze znalazłem kilka białych kropek wielkości kilku pikseli w różnych miejscach. Były ostre i z pewnością nie były owadami, ani defektami matrycy. Niestety ponieważ nie widziałem gołym okiem niczego ciekawego nie zrobiłem wtedy zdjęcia z dłuższą ogniskową.Zawsze robię takie zdjęcia po dwa lub trzy, aparat nastawiony na serię i w formacie raw. Głębia ostrości jest tym większa im mniejsze są fizyczne rozmiary matrycy, czyli odpowiednika filmu. Niestety idzie to w parze ze spadkiem jakości czyli ze wzrostem szumów. Osobiscie do polowań na ufo używam dwóch aparatów jednocześnie, canona sx50hs i wspomnianego canona 50D z obiektywami od 28mm do 400mm,

Skomentuj