Logos nakazał byśmy mieli Matkę ! Zaawansowana symbolika Świętej Nauki

Kategorie: 

Źródło: popotopie.blogspot.com

Ostrożnie się oblicza, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych znajduje się ponad 10 tys. zawodowych uczonych (większość z nich nie jest oficjalnie powiązana z organizacjami kreacjonistycznymi), którzy wierzą w biblijne stworzenie ! Co to oznacza ? Ano to, że cały Wszechświat jest dziełem Projektanta Logosu, że człowiek nie pochodzi od małpy. Zostaliśmy skonstruowani przez potężną wszechmocną rozumną Istotę - Ducha - "Bóg jest duchem; trzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie" (J 4, 24)

Pogląd o tym że Wszechmogący duchowy Byt stworzył i zaplanował wszystko co istnieje, a także przewidział to co ma się wydarzyć jest dla wielu zbyt ekstremalnym. Podobnie jest w przypadku mało poznanych zdarzeń sprzed globalnej katastrofy, są one nie tylko wysoce zagadkowe, ale w wersji biblijnej dla wielu nie do przyjęcia. Zgodnie ze starożytną duchową koncepcją, prawdziwy wierny to ten, kto wielbi Boga, kontemplując architekturę kosmicznej świątyni ("Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo" Ew. św. Jana 2:19), lub czyni to w skromniejszej przestrzeni swego pokoju i spotyka Go w swej świadomości, która w końcu staje się autentyczną świątynią, w której przebywa Bóg. (Logos "...kazał im usiąść..." by kontemplować, [a może coś innego jeszcze, ale o tym za chwilkę] ?)

U świętego Jana „Duch i prawda” są powiązane ze sobą do tego stopnia, że stają się synonimami. „Duch” jest komunikowaniem się Boga, które znajduje swój doskonały wyraz w Chrystusie, a „prawda” jest słowem Bożym, które sam Chrystus głosi. W tej perspektywie sytuują się też słowa św. Pawła: „Pan zaś – to Duch, a gdzie jest Duch Pański – tam wolność” (2 Kor 3, 17). Dlatego "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.  Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało" Ewangelia wg św. Jana 1:1

"Na początku było Słowo – Słowo, czyli w oryginale Logos (Λόγοϛ), to w greckim świecie w czasach Chrystusa znacznie więcej niż tylko artykułowanie swoich myśli poprzez dźwięki. Logos to Rozum, to Idea całego świata w Boskim umyśle, to narzędzie stworzenia świata, to w końcu coś, co podtrzymuje świat w istnieniu, to siedlisko i źródło cnót w człowieku, to światło umożliwiające poznanie człowiekowi i pośrednik między Bogiem a człowiekiem. O tym Logosie Ewangelista pisze, że stał się ciałem, że stał się człowiekiem, że się wcielił. Dlatego właśnie w tamtych czasach było to coś tak bardzo nie do pojęcia (i nadal jest). Logos Boży, Idea stworzenia tożsama z samym Bogiem staje się zwykłym człowiekiem, zwykłym niemowlęciem, kruchym i słabym." (Zdjęcie z filmu "Odyseja 2001", gdzie główny bohater został wzięty i zamieniony w Ponadświatowy Intelekt")

Jezus – Logos wcielając się w cielesną powłokę, przychodząc na ten świat, do tego wymiaru, przynosi ze sobą łaskę, daje nam chrześcijanom moc i klucze do skarbca symboli, dzięki którym możemy stać się tak jak On dziećmi Bożymi, a po przejściu do innego wymiaru przemienionymi Ponadświatowymi Intelektami. Mamy jednak mieć jeszcze tu, wcześniej, w tym wymiarze, w kwantowej jaskini - Matkę ! Tak nakazuje Logos ! Czy jesteście drodzy czytelnicy portalu Innemedium gotowi na wielką tajemnicę, wartą miliony dolarów/euro/bezcenną ?!

"Gdy Jezus zobaczył Matkę i stojącego obok ucznia, którego miłował, zwrócił się do Matki: „Kobieto, oto Twój syn”. Następnie rzekł do ucznia: „Oto twoja Matka”. I od tej godziny uczeń przyjął Ją do siebie." Ewangelia wg św. Jana 19:27 Do swojej świątyni ?! Proszę sobie przypomnieć artykuł pt.: "Hipoteza rzadkiej Ziemi – Paradoks Fermiego", to tam omawialiśmy starożytną tajemnicę "przyjmowania do siebie" !

Nakaz Logosu całkowicie odrzucają protestanci ! Nie wiemy czy jest to obowiązkowy "nakaz", czy może rada, by się uratować ? Jednak protestanci nie chcą słyszeć słów Jezusa Logosu ! Nazywają chrześcijan, uznających Matkę Boską, heretykami, sekciarzami, opętańcami, a przecież, jak o tym pisaliśmy w tekście "Marzulli, Stearman i Braun, co ich łączy ?" "Do tej pory nie natrafiliśmy na jakieś protestanckie wyjaśnienie, jakiekolwiek ich wyjaśnienie, czy to symboliczne, alegoryczne czy może dosłowne, mega ważnego wersetu z Ew. Jana 19:26, ze strony protestanckiej jest w tej sprawie totalna cisza !" 

Ktoś może zarzucić nam, iż chodzi tu o "zabranie Matki Jezusa do swojego pomieszczenia, by się nią opiekować". Oczywiście kontekst historyczny jest ważny, ale przecież Bibliaa nie jest prostym tekstem dla każdego lepszego, albo dla "świń"(Mateusza 7,6), pamiętamy o słowach Logosu: „bez przypowieści nic im nie mówił” !!! - ilu protestantów chce czytać Biblię jako historyczną powieść przygodową ? Nie bądzmy żydami, którzy słowa Chrystusa o świątyni "rozumieli" dosłownie, czyli niewłaściwie, materialnie ! "Powiedzieli do Niego Żydzi: «Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?» On zaś mówił o świątyni swego ciała" Ewangelia wg św. Jana 2:20

Cisza protestantów w kwestii słów Boga Logosu o Maryi zatrważa ! Oni się często nabijają z nas uczniów Świętej Nauki, którzy staramy się wykonywać polecenia Zbawiciela - Słowa Logosu, by przyjąć ją do siebie - staramy się ją przyjąć do własnej świątyni, przyjmujemy Ją ! "Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście." 1 Kor 3,16-17

 

Wielka nierządnica czyli loża ufonautyczna masonerii iluminatow NWO

https://vimeo.com/358574647

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

iLUMINACI sięwściekli i

iLUMINACI się wściekli i usunęli wideo o "Wielkiej nierządnicy czyli loży ufonautycznej masonerii iluminatow NWO" ! To pokazuje że to jest prawda i się boją prawdy o ufo loży nowych hitlerowców NWO !!! konto chyba też zamknęli !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika angelus

To, że Wszechświat powstał z

To, że Wszechświat powstał z inteligentnej myśli, tylko idiota może twierdzić inaczej. Lecz ani Biblia, ani inne judaistyczne podróby religijne nie wskazują Stwórcy, tylko jego Demony. Jestem wrogiem wszelkich religii i dogmatów religijnych, bo to wszystko jest kłamstwem. Natomiast istnienie Inteligentnego Projektanta (Boga) jest dla mnie nie wiarą, lecz oczywistością. Tak jestem kreacjonistą...

Portret użytkownika Chmielu

Jak czytam Twoje teksty to

Jak czytam Twoje teksty to już nawet mi się nie chce rzygać. To moim rzygom chce się rzygać.

Wszystko brzmi jakbyś próbował prać mózgi na spotkaniu swojej sekty. Wcale bym się nie zdziwił jakbyś jakąś prowadził. Cieżko zrozumieć ten bełkot, jednozdaniowe cytaty, które pasują do aktualnego opisu, ale całkowicie wyciągnięte z kontekstu. Te obrazki wrzucone tylko po to, żeby były nie mające nic wspólnego z pisanym tekstem, a są jedynie reklamą do innych Twoich wypocin na blogu.

Ja już sobie daję spokój z tym badziewiem,  o żenada tych tekstów mnie przerasta.

Portret użytkownika Znawca

Na drugą kadencję Wielkiego

Na drugą kadencję Wielkiego Mistrza obediencji Wielkiego Wschodu Francji (GODF) został wybrany Jean-Philippe Hubsch. W przemówieniu inauguracyjnym mówił o laickości i bliskości z Żydami.Jego zdaniem laickość powinna być centrum retoryki zarówno masonerii jak i Republiki. – Laickość jest bardziej niż kiedykolwiek zagrożona, w sferze publicznej, w firmach, klubach sportowych i stowarzyszeniach. Naszą rolą i celem, dla nas, masonów Wielkiego Wschodu Francji,  jest osiągnięcie konstytucjonalizacji dwóch pierwszych artykułów ustawy z 1905 roku oraz zapisu, że prawo to jest stosowane na całym terytorium Republiki, bez żadnych wyjątków. Wpisanie zasady laickości do konstytucji da jej znaczną siłę prawną, która ochroni laickość przed próbami zredukowania jej do zera – przekonywał Wielki Mistrz.Następnie zwrócił się do wspólnoty żydowskiej chcąc załagodzić napięcie jakie powstało ostatnio między GODF i Radą Reprezentacyjną Instytucji Żydowskich we Francji (CRIF). Zapowiedział zorganizowanie masońskiego wyjazdu do Oświęcimia w marcu lub w kwietniu przyszłego roku – w 75. rocznicę wyzwolenia obozu.– W czasach odnawiającego się antysemityzmu, antymasonizmu i narastania wszelkich form rasizmu uważam, że jest czymś bardzo ważnym dla nas, masonów Wielkiego Wschodu Francji, udać się na te miejsca gdzie cierpienie naszych przodków jest nadal odczuwalne, by się tam zebrać, przypomnieć o tym, by nigdy nie zapomnieć – deklarował Bubsch.

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Skomentuj