Łowca potworów z Loch Ness odnotowuje pierwszą obserwację Nessie w 2022 r.

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Jak donosi brytyjski The Mirror, łowca potworów z Loch Ness odnotowali pierwszą w tym roku obserwację Nessie.

<--break->

Eoin O'Faodhagein jest doświadczonym łowcą potwora z Loch Ness, który regularnie rejestruje swoje obserwacje za pomocą kamery internetowej ustawionej na jeziorze. Ostatnio, tj. 23 marca, oglądając nagranie, zauważył coś niewytłumaczalnego. Według mężczyzny były to dwa obiekty poruszające się równolegle do siebie. Sam twierdzi, że widział dowody na istnienie potwora, ale internauci uważają, że obserwator pomylił Nessie z kłodą lub jakimś rodzajem śmieci.

„Bardziej wysunięty na północ obiekt skręcił ostro w lewo, pozostawiając niezwykły ślad. To na pewno nie jest kłoda ani jakiś gruz ”- podsumował Eoin.

Eoin obserwował kamerę od wielu lat i odwiedził jezioro wiele razy i twierdzi, że ma duże doświadczenie w badaniu tego zjawiska. Materiał filmowy O'Faodhagaina w pewnym momencie przypomina słynne „zdjęcie chirurga” stworzenia z 1934 roku. 

Fotografia została opublikowana przez Daily Mail w 1934 roku i przypisana chirurgowi Robertowi Kennethowi Wilsonowi. Jednak 60 lat po opublikowaniu zdjęcia potwierdzono, że była to mistyfikacja, a Christopher Spurling zgłosił się, by przyznać się do swojego zaangażowania w produkcję zdjęcia.

 

Według badań z 2018 roku ludzie od lat próbują znaleźć potwora z Loch Ness , który każdego roku przynosi prawie 41 milionów funtów w towarach i usługach . Łowcy Nessie, a zarazem lokalni turyści są potrzebni aby utrzymywał się swoisty interes na potworze.  Jak podają brytyjskie media, łowca potwora Gary Campbell, który odnotował ponad 1136 rzekomych obserwacji Nessie w ciągu ostatnich 26 lat, powiedział, że mityczny potwór zwykle zaczyna wykazywać oznaki aktywności na wiosnę.

 

Kamerkę internetową Nessie On The Net można oglądać na żywo na  www.lochness.co.uk

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika arnulec

W 2018 r. przebadano DNA

W 2018 r. przebadano DNA zebrane z jeziora i nie było tam śladu gadzich genów. Cały materiał należał do znanych wodnych stworzeń, oczywiście głównie ryb, choć nie dużych, a dominował węgorz, więc może trafiają się tam przerośnięte okazy tego gatunku, bo nie było też śladu choćby suma, czy jesiotra

Skomentuj