Ludzie i dinozaury mogli istnieć w tym samym czasie

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Każdy, kto słyszał historię o smokach, obecne w ziemskim folklorze powinien sobie zadać pytanie, czy podobieństwo tych istot do odkrywanych przez naukowców skamieniałości tak zwanych dinozaurów jest tylko przypadkiem. Kluczowa w tym kontekście wydaje się konkluzja, że skoro nasz folklor i mity zawierają informacje o wielkich gadach, to w przeszłości musiało dochodzić do kontaktów między naszymi gatunkami.

 

Nie brakuje dowodów na występowanie skamieniałych śladów ludzkich stóp w tych samych warstwach ziemi gdzie znajd9owane ślady stóp gadów. Oczywiście takie niepasujące do oficjalnej wersji odkrycia są dezawuowane, jako fałszerstwa. To często jedyna broń, jaką maja sceptycy.

 

Niektórzy badacze twierdza, że do dzisiaj są na Ziemi miejsca, w których pozostały jakieś żywe skamieliny. Za taką uważa się przecież warana z Komodo, ale czasami docierają też informacje o widywanych gdzieniegdzie pterodaktylach. Za dinozaura uważany jest słynny potwór Loch Ness, który w opisie przypomina starożytnego plezjozaura. Takich przypadków jest bardzo wiele i wciąż dochodzą nowe.

[ibimage==18659==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Bardzo długo za dowód współistnienia ludzi i dinozaurów uważano tak zwane kamienie z Ica. Dla nauki odkryto je w 1966 roku, kiedy peruwiański lekarz, Javier Cabrera Darquea otrzymał kamień, rzekomo z ery prekolumbijskiej, który zawierał obrazek dawno wymarłej ryby. Cabrera zaczął zbierać te kamienie, a lokalni farmerzy gdzieś znajdowali nowe i mu sprzedawali. W sumie jego kolekcja miała 17 tysięcy kamiennych tablic przedstawiających liczne przykłady koegzystencji ludzi i dinozaurów.

[ibimage==18660==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Na niektórych z kamieni widać było nawet sceny z polowań na wielkie gady. Kamienie z Ica stały się długo oczekiwanym dowodem dla zwolenników teorii kreacjonistycznej. Trudno się dziwić, że zwolennicy teorii Darwina nie mogli zostawić tego w ten sposób, ponieważ rozbijało to całą nowoczesną naukę. I w tym przypadku postarano się, zatem o zdyskredytowanie tych rzekomych artefaktów prekolumbijskich.

[ibimage==18661==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Prawdopodobnie pod groźbą więzienia za nielegalny handel dobrami kultury, farmer Basilio Uschuya oświadczył, że kamienie z Ica to jego fałszerstwo. Świat naukowy odetchnął z ulgą. Trudne pytania nie musza być zadane i można powrócić do codziennych zajęć.

 

Jednak okazuje się, że na terenie drugiej Ameryki również są ślady wskazujące na poprawność teorii zakładającej współistnienie ludzi i dinozaurów. W stanie Utah znajduje się formacja skalna zwana Mostem Kachiny. Znajdują się tam petroglify malowane przez starożytnych mieszkańców tych ziem. Jeden z nich przedstawia coś, co do złudzenia przypomina roślinożernego dinozaura.

[ibimage==18662==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Wielu badaczy oglądając te obrazki stwierdza, że po kształcie zwierzęta można nawet ustalić, że sportretowano jakiś rodzaj diplodoka. W poprzednio odnajdywanych rysunkach skalnych często odtwarzano sceny polowań na jelenie czy niedźwiedzie, ale nie dinozaury.

 

Ogólnie uznawana nauka nie wypowiada się na temat tego znaleziska, ignorując jego doniosłość. Nie pojawiły się też do tej pory dowody podważające oryginalność malowideł z okolic Kachina Bridge w stanie Utah. Z pewnością jednak tam gdzie kończą się zdolności udzielania odpowiedzi na oczywiste w tej sytuacji pytania zaczyna się chęć wyparcia dowodów i schowania ich, jako niewygodnych i zagrażających ogólnie pojmowanemu status quo.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Ktoś

To że podręcznik mówi tak a

To że podręcznik mówi tak a nie inaczej nie znaczy że to jest prawda od roku 1980 ..60% I formacji w podręcznikach uległo zmianą a inne były dopracowane brak wiedzy o pewnych sprawach skłania ludzi do naciagania innych twórca datowania węglem c14 już wypowiedział się na ten temat i obalił sam tą metodę swoją wypowiedzią...... 

Portret użytkownika legendy

legendy o smokach mogly

legendy o smokach mogly powstać w bardzo prosty sposób - otóż Król Iwan mający pod sobą kilku księciuniów i pare tysięcy chlopów , postanowił wybudować zamek - chłopi wykopali wielką szczenę groźnego smocyska i tak poprzez przekaz ustny i ledwo piśmienny możemy teraz czytać bajki dzieciom o skoku który żył pod zamkiem i pożeral łowieczki .
 
inaczej spraawy się mają , jeśli przyjmiemy, że kosmos nie isnieje od kilku iluś tam milionów lat i kiedy tu natura poszła w kierunku gigantyzmu gadzich , gdzieś na innej planecie ssaki główkowały jak zmontować ajfona - oczywiście na innej planecie gady montowały już rakiedy a kiedy jedni i drudzy i inni tu dotarli zrobił sie burdel , gady przegrały i zaczął się experyment wielkiego przymierza i dlatego człowiek jets teraz troche rybą, troche gadem , troche robakiem, troche ptakiem i oczywiście ssakiem
robakiem ? - no cóż , miasta wyglądają jak mrowiska
gadem ? no niestety też choćby błony pławne płodu
tak samo jak skrzela w jego pierwszych fazach
 
to oczywiście też bajka - jest tak  - jak myślimy , że jest Wink
a moze jest tak, że to co jest wcale nie jest a jeśli już to jest to tylko fałsz ?
 
Ziemia to ciekawe miejsce , energia, wibracja ale po co to jest ?
 

Portret użytkownika mistrz

admin nie postarales

admin nie postarales sie
rzekome odbicie ludzkiej stopy? mi to bardziej przypomina dloń a raczej chwytna stope malpy (taka co potrafi zlapac sie noga galezi)
poskrobane kamyki to przeciez sciema w celu wszystkim znanym - zyskanie slawy
smoki wystepuja w legendach calego swiata ale ja nie laczylbym ich z dinozaurami wg. mnie to  osobny gatunek albo gatunek dinozaura ktory przetrwal i ewoluowal
no i nie przedstawil Pan tutaj najwazniejszego dowodu tego ktory mnie (sceptyka) przekonal ze uwierzylem w istnienie smokow - kilka lat temu na national bylo omawiane znalezisko w karpatach w rumunii

Portret użytkownika Ktoś

Brak wiedzy nadrabiasz

Brak wiedzy nadrabiasz głupotą stopa małpy ma inną budowę powierzchniową z kciukiem przeciwstawnym i nawet nie zadałeś sobie trudu i nie sprawdziłeś opinii znawców którzy są zgodni że to stopa człowieka poza tym to nie jedyna skamielina tego typu inne są tagrze jako stopa dinozaura i człowieka ale tym razem w sandalach poszukaj pomyśl.... 

Portret użytkownika ja ja

Widziałeś kiedyś stopę albo

Widziałeś kiedyś stopę albo dłoń małpy? Wiesz co odróżnia kończyny małp od innych zwierząt? Przeciwstawne kciuki pozwalające chwytać rzeczy. Chwytna stopa małpy jest chwytna bo ma przeciwstawny kciuk, ludzka stopa tak nie ma. A na zdjęciu jak umiem liczyć widzę 5 palców koło siebie co wyklucza małpę.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nie ulega watpliwości, że

Nie ulega watpliwości, że ludzie i dinozaury żyły w jednej i tej samej epoce. W skamielinie kostnej sprzed
6 000 lat  dinozaurów i hominidów wykryto pewne substancje mikroorganiczne wspólne dla tego okresu...
( z rozmów nieoficjalnych z profesorem, archeologiem U.W.)
( w sprawozdaniach do kości dinozaurów dodano dwa zera... - zawsze mozna sie pomylic nie?)
 

Strony

Skomentuj