Ludzie i dinozaury żyli w tym samym czasie

Kategorie: 

Róg triceratopsa z zachowanym kolagenem - źródło: www.dinosaurc14ages.com

Oficjalna nauka twierdzi, że pierwsi ludzie pojawili się na Ziemi długo po tym, gdy wyginęły wielkie gady. Istnieją jednak dowody wskazujące na to, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu na naszej planecie mogły żyć niedobitki dinozaurów i nasi przodkowie mieli z nimi kontakt.

 

Dowodem w sprawie ma być róg triceratopsa znaleziony w hrabstwie Dawson w stanie Montana. Znalezisko zbadano za pomocą technologii węgla C14 i o dziwo datowano go na 33,5 tysięcy lat.

Triceratops - źródło: wikipedia.org

Oficjalnie triceratopsy wyginęły 65 milionów lat temu, dlatego trudno się dziwić, że ustalenie, iż żyły na terenie dzisiejszej Ameryki Północnej i to stosunkowo niedawno, nie spotkały się z dużym zrozumieniem społeczności naukowej.

Jeden z kamieni z Ica przedstawiający triceratopsa - źródło: Internet

Problematyczny róg ticeratopsa odnaleziono w maju 2012 roku, a obecnie eksponat znajduje się w muzeum w Glendive. Został zbadany w University of Georgia w ośrodku Center for Applied Isotope Studies. Adwersarze stwierdzili, że izotop C14 nie jest skuteczny dla znalezisk o wieku powyżej 55 tysięcy lat, ale tak na prawdę po prostu nikt wcześniej nie próbował badać w ten sposób skamieniałości dinozaurów.

Gdy weźmie się pod uwagę mnogość legend i mitów zawierających odniesienia do wielkich gadów, zwanych smokami, to można się zastanowić czy nie tkwi w tym jakieś ziarnko prawdy. Być może to nie były wytwory wyobraźni naszych przodków, ale strzępy opisów spotkań ludzi i wielkich gadów, do których doszło przed kilkudziesięcioma tysiącami lat.

 

 

 

Zobacz również:

//innemedium.pl/wiadomosc/dinozaury-wymarly-dopiero-40-tysiecy-lat-temu

//innemedium.pl/wiadomosc/ludzie-dinozaury-mogli-istniec-w-tym-samym-czasie

//innemedium.pl/wiadomosc/dinozaury-mogly-przetrwac-czasow-obecnych

//innemedium.pl/wiadomosc/kamienie-ica-genialne-falszerstwo-czy-dowod-istnienie-innych-cywilizacji-ziemi

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika LordGazeta

Może zacytuję człowieka z

Może zacytuję człowieka z pewnego plemienia w Afryce ,kiedy powiedziano mu ,że dinozaury wymarły miliony lat temu : ,,Przepraszam ,nie wiedzieliśmy o tym ,co jakiś czas wynużają się z jeziora ,my wiemy tylko tyle". Więc kto ma rację?
 

Portret użytkownika Shagrath

Moja "teoria" brzmi

Moja "teoria" brzmi następująco:
Sądzę, że dinozaury faktycznie wyginęły na przełomie kredy i paleocenu. Być może w jakichś enklawach przeżyły nawet milion czy 5 mln lat, ale to niczego nie zmienia. Dopuszczam jednak możliwość, że istnieją rzeczywistości alternatywne, w których te zwierzęta żyją nadal. Czasami można przeczytać informacje o ludziach, którzy nagle zniknęli, choćby na pewien czas i pojawili się w świecie alternatywnym. Również do nas inni mogą się przenieść - choćby taki Pokrowskij (ten od "norweskiej strefy okupacyjnej"). Jeżeli w tych historiach istnieje choćby źdźbło prawdy i faktycznie czasami tworzą się jakieś niestabilne "tunele", to okazjonalnie taki dinozaur mógłby przeleźć do naszej rzeczywistości. Powiedzmy raz na tysiąclecie. Jeżeli na dodatek miał możliwość naskładania jaj w jakimś odludnym zakątku, to młode, które wyklułyby się, mogłyby pożyć wystarczająco długo, aby mogły się natknąć na ludzi. Stąd rysunki na czarnych kamieniach z Ica (o ile te akurat nie są fałszywkami) przedstawiające ludzi i dinozaury. Stąd też legendy o smokach niszczących stada zwierząt hodowlanych, gdy grasujący dinozaur był mięsożerny...

Portret użytkownika Ropzio

Smoki - Urzeczywistniona

Smoki - Urzeczywistniona Fantazja (lektor pl) 1/10 zobacz to na you tube, a następnie wypowiadaj się na tak trudne tematy, a swoją drogą w filmie jest wspomniane o walce dinozaura i smoka ale wypowiedz w tej kwestii jest bardzo asekuracyjna że musiało to być miliony lat temu i staje się to absurdem, tylko dlatego żeby nawiązać do głównego nurtu, naukowych tetryków.
 
 
 

Portret użytkownika N4rk0tyk

Nie zamierzam kwestionować

Nie zamierzam kwestionować samego teoretycznego wspołżycia czy też koegzystencji dinozaurów i gatunku ludzkiego w tym samym czas-okresie. Ale metoda C14 jest efektywna do 5000 lat a nie 55 000. Człowiek który ją opracował stwierdził to sam po jakimś czasie. Notabene wszystkie te "metody" bazują na przypuszczeniach bardziej lub mniej. Ang. "to assume" potocznie znaczy to make ASS out of U and ME. Generalizując, wiemy tylko tyle na ile wygodne i konieczne jest to dla molocha rządzącego obecnym systemem. Niestety lub stety narzędzie ogólnoswiatowego ogłupienia jakim w założeniu był internet, okazało sie mieczem obusiecznym i wraz z dystrybucją materiałów zidiotyczniających ogół, jednostki myślące alternatywnie są w stanie przemycić pewną ilość informacji niewygodnych i niepasujących do naukowych stereotypów, które to z kolei niczym wirus rozprzestrzeniają się po sieci szybciej niż administracja jest w stanie je wykasować. Za przykład może posłużyć ogromna ilość filmów na YT, które mimo natychmiastowej kasacji z jednego kanału, jak grzyby po deszczu lub wielogłowa hydra odradzają się kilka dni później na kilku innych jednocześnie.

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

Nie ma najmniejszej

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że dinozaury były współczesne ludziom.
 dowodów równoległości tych gatunków sa zarówno w starozytnych pismach, rysunkach, rzeźbach oraz w skamielinach. ( nakładające się ślady istot humanoidalnych o budowie stopy współczesnego cżłowieka oraz dinozaurów w skamielinach błotnych)
 Osobiście jako dziecko nie wierzylem w ewolucję i wiek Ziemi oraz okres życia dinozaurów sekwoi itp dyrdymały  podawany przez głupich nauczycieli tej hipotezy.
 I miałem za to "pod górkę"

Portret użytkownika Znawca Tematu

Księgi Kronik i historia o

Księgi Kronik i historia o Danielu podają, że  Daniel został znienawidzony przez Babilończyków za to, że zabił smoka, który żyl w Babilonii, a któremu Babilończycy oddawali cześć.  Od tego czasu kapłani przekonali Nabuchodonozora  aby zgładził Daniela...
Jeśli weźmiemy pod uwagę legendy i mity o smokach - a także biblijiny fakt historyczny z Babilonii - i odkrycia archeologiczne w Północnej Afryce  i Europie -  to najwyraźniej  gatunkiem dinozaura, który najbardziej do tych mitów i legend  pasuje jest Stegozaur - zwany potocznie Smokiem.

Portret użytkownika adzislaw86

ciekawe w jakiej biblii to

ciekawe w jakiej biblii to przeczytałeś... przeczytałem biblie kilka razy całą i nie ma nic na ten temat oczym ty piszesz ale z biblii można wywnioskować że ostatnie dinozaury wygineły w wielkim potopie wraz z nefilimami (wielkie olbrzymy z krzyżówki demonów z kobietami)...

Portret użytkownika Shagrath

Zapewne chodzi o poniższy

Zapewne chodzi o poniższy cytat (opowiadanie o wężu):
Księga Daniela 14, 23-29 http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=766 - przekład Biblia Tysiąclecia
 
"23 Był wielki wąż3 i czcili go Babilończycy. 24 Król zaś powiedział do Daniela: «Nie możesz już powiedzieć, że to nie jest bóg żyjący»; i oddawał mu pokłon. 25 Daniel odpowiedział: «Panu, mojemu Bogu, będę oddawał pokłon, bo On jest Bogiem żywym. Ty zaś, królu, daj mi upoważnienie, a zabiję węża bez pomocy miecza i pałki». 26 I powiedział król: «Daję ci je». 27 Wziął więc Daniel smołę, łój i włosie i ugniótł z nich placki, wrzucając do paszczy węża. Po zjedzeniu ich wąż pękł, on zaś rzekł: «Zobaczcie, co czciliście».
28 Gdy usłyszeli o tym Babilończycy, ogarnęło ich wielkie oburzenie i zgromadzili się przeciw królowi, mówiąc: «Król stał się Żydem. Bela pozwolił rozbić, węża zabić, a kapłanów pomordować». 29 Poszedłszy do króla powiedzieli: «Wydaj nam Daniela, w przeciwnym razie zabijemy ciebie i twoich domowników». 30 Spostrzegł król, że nastają bardzo na niego, i z konieczności wydał im Daniela. 31 Ci zaś wrzucili go do jamy lwów, gdzie przebywał przez sześć dni4."
Wg przypisów Biblii Tysiąclecia:
"Dawniejsze tłumaczenia polskie mówiły o smoku. W każdym razie chodziło o niezwykłego potwora, czczonego jako symbol życia."
 
Wg edycji Biblistów Polskich (Towarzystwo św. Pawła), imprimatur ST 2008 r., rozdział ten nazwany jest "Fałszywy kult smoka" i wprost tekst mówi o "wielkim smoku".
Z przypisów wynika, że jest to "satyra na kult pogański, skierowana przeciwko kultowi żywego węża lub smoka, którego Babilończycy czcili jako bóstwo"

Portret użytkownika Shagrath

Do dwóch chichotków, które

Do dwóch chichotków, które mnie zminusowały.
 
Chichotki, daliście mi minusy, więc pewnie przytoczone cytaty są błędne.
 
No, może nie zgadzacie się z ich przesłaniem, może taki cytat nie istnieje, a być może 14 rozdział księgi Daniela nie jest dla Was wystarczająco "święty". Może to dla Was apokryf.
 
Śmieszki, chciałbym wiedzieć, KIM jesteście.

Portret użytkownika Homo sapiens

Dodatkowo skoro jest prawdą

Dodatkowo skoro jest prawdą że dinozaury  żyły zaledwie kilka tysięcy lat temu, jak udowodnił to w tym filmie znany naukowiec:
Miękka tkanka dinozaurów ! Dinosaur Soft Tissue Discovered by Mark Armitage
https://www.youtube.com/watch?v=jt8FRTdyTCg
 
to można by założyć, z tego względu i z powodu tych dowodów, że Biblia mówi prawdę, a skoro tak to można przeprowadzić analizy matematyczne Tekstu Świętego i odkryć niezwykłe rzeczy, potwierdzające inne nietypowe cechy nadprzyrodzonego kontaktu na putyni !
[...]Kontynuujmy kalkulację według tej zasady od cyfry 4 aż do 24. Według prawa przypadku: dla 24 cech, aby ukazały się w jednym rozdziale przypadkowo, istnieje tylko jedna szansa na 191 581 231 380 566 414 401 — tylko jedna szansa na 191 kwintylionów 581 kwadrylionów 231 trylionów 380 bilionów 566 milionów 414 tysięcy czterysta jeden.
Wiele rozdziałów Pisma Świętego zawiera aż siedemdziesiąt, sto i więcej cech liczbowych w swoim tekście. Jeżeli jest tylko jedna szansa w liczbie kwintylionów, że 24 cechy mogą się ukazać jednocześnie i przypadkowo, to jakie prawdopodobieństwo przypadku istnieje dla stu cech?
Kiedy mamy w perspektywie jedną szansę na setki tysięcy, że coś się wydarzy (np. trafienia numerów w loterii), zdajemy sobie sprawę jak mało jest to prawdopodobne. Tu mówimy o prawdopodobieństwie nie w proporcji milionów, ale bilionów, trylionów, kwadrylionów i więcej. To jest wystarczająco przekonywujący argument! Jeśli posiadamy wyobraźnię, zgodzimy się, że doktryna przypadkowości musi być tutaj bezwzględnie wyeliminowana. Odpowiedź na pytanie, które postawiliśmy wcześniej jest tylko jedna: ten niezwykły układ matematyczny został wykreowany, zaaranżowany świadomie.[...]
http://www.eczytelnia.pl/index.php?op=0&kat=TT&odc=2

Nad klasztorem Sanktuarium Giovanni in Rotondo zapadła głęboka noc. Którejś nocy współbracia ojca Pio usłyszeli dochodzący z jego celi straszliwy hałas. Ktoś ciskał o ściany meblami, łamał krzesła, tłukł w podłogę. To diabły napadły na świętego zakonnika i nie mogąc go już ani nastraszyć, ani odciągnąć z drogi, którą kroczył, w bezsilnej wściekłości zaczęły go bić i niszczyć wszystko, co go otaczało.
....Na podłodze leżał ojciec Pio, zbolały, ale pogodny, ze swym nieodłącznym różańcem. Pod jego głową znajdowała się poduszka. Ta mała poduszka była tak ogromnym przeciwieństwem panującego wszędzie spustoszenia i bezładu, że współbracia przystanęli zdumieni.
- Skąd ona? – zapytali.
A ojciec Pio wyszeptał słabym głosem:
- Matka Najświętsza.
Maryja nie opuściła go, była z nim w tej godzinie. To Ona wsunęła mu pod głowę poduszkę, jak matka, by ulżyć choć trochę w cierpieniu swego dziecka. Bo, jak powiadał sam kapucyn-stygmatyk, „..Ona przychodzi, ilekroć Jej pomocy potrzebuję..”.
http://popotopie.blogspot.com/2014/08/tajemne-zamiary-boga-stworcy-wobec.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika ŚZwiT:EX...?

19.44...(Nie,nie dobierałem

19.44...(Nie,nie dobierałem specjalnie!Znów postanawiam rozwiać wam wątpliwości:KTO NIBY TAJEMNIE...mnie! napedza,inspiruje itd a tu TAaaaaKI CZASSuper! 19=Alfa i omega,19 płdnik tnie RnaPół(polskę!) no i 19.12...ur.się moja matka i teściowa! 19.12 co może kodować ? ANO...POLSKA i ON...w CZASIE FINAUuuuuu!!!Koniec ŚWItdeUMMM!).
 Wg.zał.linku do knigi Tomali macie jak na dłoni,że BIBLIA jest majstersztykiem ...KOMBInaTO?RYK Inf.! No i gdzie 7-emka brylanci max! Jak wam zapodawałem jest ona i moją ŻYCIOWĄ...LICZBĄ  znakująca mnie gdzie się tylko daje !
Tak...NIE JESTEM SROCOOGoDNIASTY! Jak wam juz sugerowałem: ON...mnie WYBRAŁ do...czego ?
 Ano:
      Ks.Izajasza rozdz.1 PATRZ!
3 Wół rozpoznaje swego pana
i osioł żłób swego właściciela,
Izrael na niczym się nie zna,
lud mój niczego nie rozumie».
Alfa to symboliczna a jak brzmi Omega?
 30 Bo będziecie jak terebint
ze zwiędłym listowiem
i jak ogród, w którym nie ma wody.
31 I stanie się mocarz podpałką,
a dzieło jego iskrą.
Zapłoną razem oboje,
a nikt nie ugasi.
 
Jaki to ZNAK zbożowy powstał w BŁYSKU ŚWI...o 2.44...10.7.2004 r ?
Ano...30 kółeczek z...pałeczką(1-berło,różdżka...czy jak kto widzi: penis...bo wszak WÓDZ ...SIEDZI !)
 MO...CA4:RZ...eczpospoliTEY SKAŁY ? Ano TEY z PASA PLANETOID!
 

Portret użytkownika ŚZwiT:EX...?

22.48...???Czy ja wam nie

22.48...???Czy ja wam nie MÓWIŁEM...że ON=MISTRZ,BÓG,WIELKI DUCH etc. nie działa w CZASIE RZECZYWISTYM ?
 Oto postanawiam dokonać wpisu(bo HOMO...mnie n-ty X POZYTYWNIE zaskoczył !) a tu: SU(123!)P-RAJ(?)SIC:
22.48 !!!
             Czyli co ? Ano...nawiązanie do IZRAELA i Wylatowa!1-szy powstał w 48 r...no a 1-szy ZNAK zbożowy na polu T.Filipczaka : 22.7(TA...MOJA!!!7-EMKA!)...2000r ...SMOKA!
   Tekst z LICZBOWYMI CUDAMI(KODA-MI !STRZA...) biblijnymi pochodzi z 2003 r...no a ja właśnie w tymże i roku jestem w Wylatowie 1-raz gdzie na polu r.Zarywskich(i ...Małysza!) powstaje ZNAK:
   kodowany 3xliczbą 77 a sam kodujący: 28 !
  Że zacytuję:
    Wspominaliśmy poprzednio, że dokładnie 77 słów zostało użyte w temacie narodzenia Chrystusa, Księga Mateusza, rozdział I, wiersze 18-25. Czytelnik znajdzie, że wartość liczbowa liter w tych 77 słowach dzieli się bez reszty przez 7, jest to 51247 lub 7321 x 7. Również było wspomniane, że anioł mówiąc do Józefa użył dokładnie 28 słów z tych 77. Wartość numeryczna słów anioła to 21042 lub 3006 x 7. W drugim rozdziale Księgi Mateusza, w temacie dzieciństwa Chrystusa, użyto dokładnie 161 słów. Ich wartość liczbowa to 123529 lub 17647 x 7. Moglibyśmy w ten sposób podawać przykład za przykładem, wiersz za wierszem. Niestety, objętość niniejszego opracowania znacznie to ogranicza.
    Wylatowo jestmiejscem WYBRANYM (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)...na NEW JARUZALEM i im prędzej to uznacie za FAKT...tym mniej BÓLU I CIERPIENIA !
 Stawką jest:
                         BYĆ ALBO NIE BYĆ...:
 III-cia WAR....TO TO ?lot:KOWAĆĆĆ ?
Ps:
     I sp:OKO z tymi ...RZydkami ! Czyż nie macie w Biblii JAK BYK:
  "Izrael na niczym się nie zna !"...
  KAK ET?A4 diełaTb...wsKA...RZu IM...???TypeksSS...pod(KA?4-1-7x7!) Gnie(WWW?)ZNA...ŚZ LI ?PY NieTb!
23.05=?55!!!
  

Portret użytkownika Bart niezalogowany

pokręciłes liczby bo

pokręciłes liczby
bo stopniowanie tysiącami odbywa sie tak : milion miliard, bilion. biliard, trylion - tryliard.
głupi przykład z lat 90 tych : miliard w srode miliard w sobote - dla nieobeznanych w matematyce

Portret użytkownika sio

W Argentynie podobno

W Argentynie podobno znaleziono kość dinozaura nie do końca skamieniałą.
I co gorsze są napromieniowane.Szukano uranu a znaleziono kości.
Ja myślę, że stały się komuś niewygodne i zostały eksterminowane nieznaną bronią.
To nie jest tak, że człowiek tu był zawsze, ale podobne istoty tak.
Obecny człowiek to taka atrapa ze swoimi ograniczonymi zdolnościami.
Poza tym niegdyś dysponowano techniką, którą można było stworzyć nowego zwierzaka zgodnie z wyobraźnią ot tak dla zabawy jak dziś wirusa ebola albo aids w laboratorium a potem wszczepia się je w małpy albo nietoperze i epidemia gotowa.
Kiedyś to robiono z jajkami i z kury powstał tyrranozaurus rex,który zjadał ludzi, dlatego dziś ludzie zjadają ptaki zgodnie z prawem karmy.
Ja jestem świętym wegetarianinem i poczekam aż was padlinożerców gady zaczną zjadać jak duchy wasze dusze. he, he

Portret użytkownika pasjonat

Skamienialy te organizmy

Skamienialy te organizmy ktore zostaly przykryte warstwa pylow, jesli dino najpierw padl i zostal zasypany ziemia albo padl w jaskimi to czy mial prawo skamienieć czy poprostu zgnil i zostały suche gnaty ?
 

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika sio

No cóż intelektualnym

No cóż intelektualnym wymoczkiem jesteś doktormózg - tzn w cudzysłowiu nawet
Żadne strutury nie przetrwają miliony lat, nawet atom zmienia się - cząsteczka.
Oczywiście naukowcy mają wgląd na to jak materia się zachowuje bo żyją tu milony lat ha, ha.
I znają wszystkie procesy od początku wszechświata, którego nie było zresztą.
Jaka to różnica pomiędzy- osobliwością a stanem obecnym? Odpowiedź: żadna
 

Portret użytkownika Pszemson

"dowody wskazujące na to, że

"dowody wskazujące na to, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu na naszej planecie mogły żyć niedobitki dinozaurów" - jakiś chiński translator wam to tłumaczy czy jak? @Admin: konsultowałeś temat z prof. Maciejem Giertychem?

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Co tu dużo mówić, UFO i

Co tu dużo mówić, UFO i ufoludki były na Ziemi i pokazywały prymitywnym ludziom obrazki dino, stąd te historie. Nie wierzę w jakieś pseudonaukowe rozważania w życie w jednym czasie homosapiens i dino.

Portret użytkownika pasjonat

Z dynamiki gruntów wiadomo ze

Z dynamiki gruntów wiadomo ze od miejsca impaktu do miniecia polowy obwodu ziemi , nadal dzialaly passaty i inne typy wiatrów, wlaczajac mechanizmy aerodynamiki ziemi. Po przeciwnej stronie walniecia na 90 % istnialo zycie. Udowadniaja to modele, jednak zadna z analiz nie obala tego badania. Dlatego piłka nad wylotem odkurzacza, balansuje, bo tak stanowia plywy powietrza. i strefa zaleznosci wysoki/niskie cisnienie. Musialo cos ocalec, kwestia co zylo w Azji.  ( impakt- mysle o zatoce meksykanskiej)

Myślę, więc jestem...

Skomentuj