Ludzie koncentrują się na negatywnych emocjach i zapominają, że myśli mają moc sprawczą

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego ciągle nic mi się nie udaje, dlaczego wciąż w życiu mam jak po grudzie? Zapewne nie jeden z nas zadawał sobie takie pytanie. Odpowiedzi nasuwają się same i zwykle prowadzą do jeszcze większego zdołowania i samonakręcającej się spirali niepowodzeń. Aż trudno w to uwierzyć, że ludzie nie zdają sobie zupełnie sprawy, że sami są kowalem swojego losu.

 

Gdy kupujesz los na Lotto i czujesz, że nie wygrasz, to po prostu nie wygrasz. Gdy tego nie wiesz masz szanse. Nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo nasze myśli rzutują na nasze życie. Niektórzy na przykład nie umieją myśleć pozytywnie i cały czas burz ą pozytywną wibrację wokół siebie, co prowadzi do zaburzeń różnego typu a w skrajnych wypadkach może prowadzić do depresji.

 

Wygląda to tak jakby sprawcza siła myśli była zupełnie ignorowana. Co prawda fizycy kwantowi domyślili się, że fakt obserwacji determinuje zdarzenia wyrywając je z tak zwanego splątania kwantowego, a rozmaite religie propagują medytacje i modlitwy to nikt wprost ludziom nie powiedział, że ich myśli powodują konkretne akcje. Wygląda to tak jakby cały wszechświat tylko czekał na to, aby spełnić nasze potrzeby. Gdy nasze myśli biegają wokół spraw negatywnych trudno się dziwić, że zdarzają się jakieś przykre sytuacje.

 

Wiedza na temat sprawczej siły myśli jest obecna w niektórych środowiskach czy sektach. Zwykle jednak tylko nieliczne osoby rozumieją, że istnieje jakiś mechanizm, nad którym powinniśmy mieć kontrolę. W przeciwnym wypadku można całe życie przeżyć niczego nieświadomym. Zastanawiające jest to, czy ci wszyscy ludzie są tego świadomi, że ktoś ich manipuluje i ukrywa przed nimi tak oczywiste prawidło natury jak zdolność sprawcza myśli.

 

To dlatego, że myśli mają wielką moc sprawczą funkcjonuje coś takiego jak efekt placebo. Dany człowiek tak mocno wierzy w to, że coś mu pomoże, że po prostu mu pomaga. Nagłe wyzdrowienia z rzekomo śmiertelnych chorób to tez manifestacja tego samego zjawiska.

 

Gdy ktoś ma wbite do głowy, że ma zarabiać 2000 zł i jeździć 20 letnim autem, bo to jest jego poziom, to nigdy nie sięgnie nawet myślami po coś więcej a gdy sięgnie to wewnętrzny głos implementowany mu od dzieciństwa sprowadzi go na ziemie stwierdzając, że to się nie stanie, bo on nie jest z tych, co dobrze zarabiają. Naturalnie prowadzi to też do przelewania swoich frustracji na różnych „onych”, co prowadzi  do kolejnej kumulacji negatywnych uczuć. Dopóki ktoś taki nie wyzwoli się z samoograniczającego myślenia jego życie będzie tylko jałowym i bezcelowym kroczeniem do przodu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika ArDoR

ZUS Kradnie i nie odda!...

ZUS Kradnie i nie odda!... tak krótko można podsumować to co wyprawia ta zbankrutowana instutucja nakładająca na nas kolejny podatek który ma czelność nazywać UBEZPIECZENIEM!!
Wątek poszedł faktycznie w takim dość negatywnie nacechowanym emocjami kierunku... ale może skanalizowanie tej energi w jakiś sposób odblokuje adwersarzy na wyższe i bardziej optymistyczne energie.
Proponuje przeczytać ten artykuł, każdy kto płaci ZUS (a płacić muszą wszyscy) będzie żywotnie zainteresowany tym co mu się gwarantuje za te chorendalne stawki "ubezpieczenia"...
http://zus.pox.pl/zus/sad-najwyzszy-skladki-zus-nie-sa-nasza-wlasnoscia.htm
Dla mnie to jest kpina!... jeśli dodać do tego ozusowanie każdej oddzielnej formy działalności, czyli pracujesz na 3ch etatach - płacisz 3x zus (zdrowotne) a na końcu okaże się że nie przepracowałeś odpowiedniej ilości lat i pozostaje już tylko zbieranie puszek pod śmietnikiemj (i założenie działalności gospodarczej żeby opłcacać zus - inaczej metody nie ma jeśli chcesz nabyć prawa do emerytury)
 
Naprawdę to wszystko jets chore... tylko my sobie jeszcze tego nie uświadamiamy...

Portret użytkownika Koniu

Temat pod portal o

Temat pod portal o charakterze ezoterycznym. Admin dotknął tematu, który jest jednym z najważniejszych punktów w kształtowaniu adepta sztuk tajemnych. Ale Ci co wiedzą nie zapominają natomiast ci co nie wiedzą robią to na co dzień nawet trollując w sieci. Kiedyś uczona nas, że siła leży w grupie. Samurajowie opisywali Japonię jako dłoń z pięcioma palcami, gdzie każdy palec moża odrąbać od pozostałych, ale kiedy palce złączą się i zacisną w pieść, to stają się potężną siłą. To odwieczne prowao natury. W magi stosowane jako "łańcuch magiczny". Z powodzeniem wykorzystywany podczas koatolickich mszy, których rytuał został zaczerpnięty ze starych pradawnych obrzędów magicznych. Wspólna modlitwa za np. "Kościół Świety" to standard oraz za zdrowie danego biskupa. Wypowiada to kapłan. Po tem ofiara. Msza to nic innego jak wspólne odzziaływanie na rzeczywistość. Natomiast Admin kieruje naszą uwagę na to, że negatywna myśl stała się częścią naszego życia, większą częścią. W sumie Admin dał mi dużo do mysłenia i po pewnym czasie doszedłem do przerażających wniasków. Zło jest wszędzie tak wrośnięte w naszą kulturę, że beż niego nie da się już żyć. Już nas nie przeraża mordowanie i film z gatunku kryminał...nie...już potrzebujemy Hannibala Lectera i całej trylogii zboczeń. Ćpanie, perwersja, krew, satanizm, wampiryzm itp. Już się nie chodzi na kino z gtunku romans. Gry? Zawsze coś lub kogoś trzeba zabić, żeby zwyciężyć. II Wojna światowa zagościła ponownie na świecie, została wskrzeszona przez programistów komputerowych i trwa w najleprze już nie 5 lat, ale kilkadziesiąt. W polityce zło, pertyjne gierki, mafia, pieniądze, samobójstwa na życzenie, katastrofy, wojny..."Stasiu - może przyniesiesz babci mleko? Zaraz babciu, zaraz - mówi Stasiu, tylko obetnę kilka głów Murgolom" Zła energia jest jak - w baterii. Da sięto połaczyć szeregowo i to właśnie teraz siędzieje. Nabiera niebywałej mocy, jak gigantyczna maszyna zła do zmielenie tych co ją stworzyli. Jest źle, bardzo źle. Ludzie juzsobie nie pomagają, raczej patrzą mętnym wzrokiem na niepowodzenia innych. A na portalach jak zwykle, ktoś zabnił dziecko, ktoś zgwałcił nastolatkę, komuś urwoło rękę, ktoś sięzabił, gdzieś był wypadek samochodowy ( zabacz drastyczne zdjęcia! ) zatonął statek - marynarze zamarzali z zimna w wodzie...Już prawie jesteśmy złem, nie wiele brakuje.

Portret użytkownika ArDoR

Dostrzegłeś to, że zło staje

Dostrzegłeś to, że zło staje się mianownikiem naszej ziemskiej egzystenscji... że bez niego nie można już nic sprzedać, zrobić, powiedzieć żeby wywołać skutek. Kiedyś to co napisałeś było tylko domeną największych mędrców, duchowych przewodników do których trzeba przemierzyć pół świata żeby posłuchać mądrości życiowej.
A tu okazuje się , że w naszycz czasach w każdym mieście jest po kilka takich osób które przejrzały na oczy i potrafią wzbić się ponad matrix, i wytłumaczyć innym gdzie popełniają błąd... chociaż mówić innym że błądzą to bardzo niepoprawne politycznie, nawet fundamentalne prawdy życiowe żeby w kimś zarezonowały, trzeba dzisiaj owinąć w marketing i socjologię, inaczej skostniałe umysły nie zasymilują tego... dlatego powstają różne szkoły, w stylu Silva, Kaizen itp...
Nie wiem czy Twoja wypowiedź to krzyk tonącego który prosi o koło ratunkowe dla siebie, czy tylko konstatacja tego jaki stał się świat... bo jeśli to pierwsze to powiem Ci że nie ma powodów do zmartwień, jesteśmy bowiem dzidzicami najwspanialszego Ojca, który niczego na próżno nie stworzył na tej Ziemi i w całym wszechświecie.
Czasem żeby zrozumieć gdzie jest niebo, trzeba wpaść do wody i odbić się aż od dna... po to żeby być pewnym że to niewłaściwy kierunek i trzeba zawrócić. Rzucając takiej osobie koło ratunkowe, niepotrzebnie przedłużamy lekcję którą musi sam doświadczyć i zrozumieć...
Powiem więcej, taka lekcja sięgnięcia "dna piekieł" jest bardzo ważna... i sądzę że każdy ją zaliczył lub zaliczy kiedyś.
A to po to, żeby nasycić się nim i nie pragnąć tego więcej... może dlatego ta synchroniczna ewolucja całej planety stacza nas na kraj świadomościowego piekła, żebyśmy mogli wspólnie doświadczyć efektów naszych kreacji.
Powiązać przyczynę i skutek... i zrozumieć że jednak mamy pełnie władzy nad rzeczywistością którą od zawsze sami kreowaliśmy.
 

Portret użytkownika kimbur

Przeważnie ci, którzy dużo

Przeważnie ci, którzy dużo zarabiają, mają wbite do głowy chamstwo, co doskonale widac po tym jak zachowują się w firmach i na drogach.
 
Najcenniejszym majątkiem człowieka jest dusza.
 
Urodzeni i mieszkający w Polsce zarabiają przeciętnie 5 razy mniej niż ci z tzw. Zachodu. Polska była pierwszym krajem, który przeciwstawił się Niemcom za czasów hitlera, jednocześnie pierwszym, który w ten sposób bronił Żydów ; teraz tzw. Zachód pisze o polskich obozach śmierci.
 
Przez większość znajomych jestem uważany za frajera, gdyż jestem "zbyt uczciwy" jak na dzisiejsze czasy.
 
Ja pragnę pokoju, Obama dostaje pokojową nagrodę - oczywiście dzięki pozytywnemu myśleniu!

Portret użytkownika ArDoR

Pięknie to podsumowałeś

Pięknie to podsumowałeś przyjacielu... Admin ma jednak rację w tym artykule, od naszych myśli wszystko zależy. Dlatego każdy z nas powinien nauczyć się higienicznie myśleć... tak jak nie dotykamy kupy która leży na chodniku, i staramy się w nią nie wejść, podobnie warto nie wpuszczać tejże kupy do umysłu... nie sKupiać się na niej...
bo to na jedno wyjdzie, niby nie wdepnąłem ale zarezonowała wściekłość że te psy chodzą i robią gdzie popadnie i nagle okazuje się że buty i ręce czyste, ale głowa pełna kupy!...
Może przykład użyty przeze mnie jest trochę zbyt plastyczny i niemiło pachnie, ale tak to już działa... póki głośno nie hukniesz kogoś w zwieńczenie szyi, nie zatrybi że się zaciął gdzieś w połowie drogi do krainy szczęścia.
 

Portret użytkownika sinnucce

mło tego ze za 1200 to

mło tego ze za 1200 to jeszcze na umowe zlecenie ,albo o dzieło gdzie nie przysługuja zadne świadczenia NAWET UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE .Mozna je opłacić samemu prywatnie za 320 zł .Tak wyglada szara Polska ,gdzie ludzie dojeżdzają do takiej pracy po 40 km bo nie ma innej .Tak wyglada np. woj łódzkie

Portret użytkownika Koniu

Na Dolnym Sląsku podobnie.

Na Dolnym Sląsku podobnie. Powstały strefy ekonomiczne. Co chwilę, gdy ma powstać tam jakaś fabryka zwolniona z podatku do 15 lat! To prezydenci miasteczek występują w lokalnych telewizjach snując wizję bjecznie pięknych czasów, które nastały gdzie pracę można dostać od zaraz. Taaa. zniszczyli zakłady postawione z cegieł, stali i betonu na rzecz blaszanych hal. To jeszcze nic. Najwazniejsze są pensje. Oczywiście najniższa krajowa. Kiedyś rozmowaiałem z pionierem lat 90. Biznesmenem, wspaniałym facetem. Powiedział tylko tak. "Niech Pan zobaczy, rozdają sobie nagrody bo zatrudniają 30 pracowników, maja firma zatrudnia ich 380 i nigdy żadnej nagrody nie dostałem. Moją fabrykę wybudowałem sam... z cegły, a tu? Sama, nic nie warta blaszka. Jak minie 15 lat odkręcą maszyny, wywiozą z Polski i zostawią nam samą blaszkę." Taka prawda. Samorządy sprzedają ziemię wszystkim dookoła. Pan Radny, który kiedyś chodził z wszywką esperalu, nagle awansował i kupił sobie Meredesa - nowego. Ciekawe nie? Są miasta gdzie przynależnosc do klanu podnoszącego rękę na "tak" kosztuje dobrą pracę w granicach 6.000 zł miesięcznie na rękę. Dziwicie się? Tak jest, wieści szybko się roznoszą, szczególnie jak przewodniczący ogłasza przerwę przed ważnym głosowaniem dal watahy.  W tedy siętargują i ubijają interesy. Najciekawsze jest to, że taką prawdę znamy i ją często obnażamy, ale to już nie działa. Konkluzja? W Kraju jest bieda. Nikt, przócz samego zainteresowanego, nie zajmie się twoimi problemami. Każdy patrzy na siebie, nie biorąc pod uwagę tego, że żyjemy w społeczeństwie od siebie uzależnionym. Lekarstwo. Zmienićstyl myślenia, wysyłać wsżedzie uśmiech i tworzyć dobrą aurę. Ot co. 

Strony

Skomentuj