Ludzie współistnieli z dinozaurami? Oto dowody!

Kategorie: 

Źródło: https://www.ancient-code.com/

Powszechnie uważa się, że dinozaury występowały na Ziemi około 65 milionów lat temu. Ich egzystencja została gwałtownie ucięta, gdy w Ziemię uderzyła masywna asteroida, na jakiś czas pozbawiająca planetę życia. Okazuje się jednak, że istnieją dowody na to iż część z nich mogła przetrwać.

„Kiedy planetoida o długości 10 kilometrów zderzyła się z Ziemią, ssaki i dinozaury poniosły ogromne straty. Wszystkie dinozaury wyginęły, tak samo jak 75 % wszystkich ssaków” – twierdzi Gregory Wilson, paleontolog z Burke Museum of Natural History and Culture w Seattle – „Ssaki, które przeżyły, były wyjątkowo małe, mogły łatwo się ukryć i nie potrzebowały dużej ilości pożywienia”.

Mimo tego typu opinii, wielu badaczy jest silnie przekonanych o istnieniu dowodów na to, że w zamierzchłej przeszłości ludzie żyli w otoczeniu dinozaurów. Mają o tym świadczyć obecne w folklorze ludowym legendy oraz zabytki kulturowe z niemal całego globu. Historie o smokach, bazyliszkach i wiwernach znajdują się u wielu starożytnych kultur, które rozwinęły się na Ziemi tysiące lat temu. Historie o smokach znamy ze starożytnych Chin oraz od niedostępnych plemion australijskich Aborygenów. Wiele z opisów mitycznych stworów wyjątkowo przypomina opisy anatomiczne niektórych gatunków dinozaurów.

Jednak to nie wszystko. Niemal we wszystkich zakątkach świata można odnaleźć rysunki naskalne, rzeźby oraz figurki, które pokazują obraz stworzeń do złudzenia przypominających dinozaury. W Stanach Zjednoczonych w hrabstwie Dawson odkryto nawet róg Triceratopsa, którego wiek datuje się na około 33,5 tysiąca lat. To znalezisko dodatkowo kwestionuje tezę o tym, że dinozaury wymarły około 66 milionów lat temu. Róg jest obecnie przechowywany w Glendive Dinosaur and Fossil Museum, a badający go paleontolodzy poważnie zastanawiają się nad tym, czy ludzkość miała kontakt z dinozaurami. 

Rzeźba odkryta w kambodżańskiej świątyni Ta Prohm także wygląda szczególnie intrygująco. Wyryty w skale obrazek dla wielu z nas przypomina wygląd Stegozaura, niemniej jednak sama świątynia została zbudowana około XII wieku. 

Istnieją również opinie na temat tego, że tapiseria z francuskiego Zamku w Blois przedstawia dinozaura Drakoreksa wraz ze swoim młodym.  

W pobliżu doliny Nazca w Peru dokonano zbioru równie interesujących odkryć. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych jest starożytny kawałek materiału włókienniczego, którego wiek sięga 700 roku n.e. Na materiale wyszyto stworzenie podobne do dinozaura. Czy możliwe jest więc, że ludność Nazca miała kontakt z żywymi dinozaurami?

Do kontrowersyjnych odkryć należą także Kamienie z Ica, na których wyryto różnorodne wzory. Wśród nich znajdują się wizerunki ludzi obcujących z dinozaurami, takimi jak brontozaury, tyranozaury, stegozaury oraz pterodaktyle. Zgodnie z opinią koneserów, klejnotem wśród tej kolekcji, jest scena, w której ludzie używają toporów do zabicia dinozaura. Łowcy zdają się wykazywać wiedzą z zakresu anatomii zwierzęcia, uderzając w ośrodek nerwowy w kręgosłupie dinozaura, co może wywołać szybką i nagłą śmierć.

Kolejne fascynujące odkrycie dotyczy petroglifu z Natural Bridges National Monument – amerykańskiego pomniku narodowego, znajdującego się w stanie Utah. Wyryty w skale rysunek przedstawia dinozaura do złudzenia przypominającego tytanozaura.

 

Jak jednak mają się te dowody do rzeczywistości? Kamienie Ica zostały uznane za oszustwo i oficjalną gałąź przemysłu turystycznego, choć nadal istnieją badacze wierzący w ich autentyczność. A co z resztą dowodów? Dlaczego świat naukowy tak skąpi informacji na ich temat? Jedno jest pewne – tego typu odkrycia jeszcze nie raz nas zaskoczą.

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika PrwdaS

Legendy o smokach i tym

Legendy o smokach i tym podobnych istotach występują chyba na wszystkich kontynentach.

W ogóle to pierdzielenie, że jakaś tam asteroida spadła na ziemię ileś tam milionów lat i unicestwiła wszystkie dinozaury jest dobra dla dzieci w podstawówce.

Portret użytkownika Sio

Przy trochę nowocześniejszej

Przy trochę nowocześniejszej technologii niż dziś dinozaura można stworzyć ze zwykłego jajka modyfikując kod DNA

Jeżeli chodzi o aborygenów jak zobaczyli samochód to też uważali, że to smok.

Jeżeli chodzi natomiast o swiątynne obrazy to wiedzcie że każda religia zaczyna się od  choroby zwanej psychozą nie inaczej - czyli widzeniem i słyszeniem rzeczy, które niekoniecznie istnieją

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

No widzisz Scarlet...

No widzisz Scarlet... Zaczynasz pisać z sensem. Oczywiście, że ludzie i dinozaury byli sobie współcześni. Oczywistością jest, że Wielki Kanion poiwstał w ciągu miesięcy a nie milionów lat i pewnym jest, że Ziemia uległa spękaniu w kolizji z dyfującą NIBIRU po impakcie z nieistniejącą już planetą- słońcem, po której pozostała Wenus. A NIbiru naszym Księżycem...

 I powstał Potop i góry i rowy oceaniczne a zanim to się uspokoiło Ziemię zalała woda...

 A stało się to ok 5000 lat tysięcy lat temu..., w kilkunastotysięcznej historii Wszechświata...

...Angelus Maximus Rex

Strony

Skomentuj