Ludzie z dwoma sercami - przedstawiciele nowej rasy

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Amerykańska antropolog Susan Kathel, badając „dwusercowych” ludzi doszła do wniosku, że ta mutacja może doprowadzić do powstania nowej rasy. 300 milionów lat temu ukształtował się system - dwa płuca i jedno serce. Genetyczna pamięć działa w taki sposób, że ludzkie zarodki we wczesnym etapie rozwoju, tworzą dwa dwukomorowe serca, które są następnie łączone w celu uformowania pojedynczego czterokomorowego narządu. Czasami ten proces nie kończy się jednak powodzeniem i niezależnie zaczynają funkcjonować dwa oddzielne organy.

 

 

Pierwsze przypadki wykrywania dwóch serc u ludzi sięgają 1905 roku. W amerykańskiej gazecie pojawił się wówczas komunikat, że jeden człowiek (nijaki Durr) żyje z dwoma sercami, a po śmierci jego ciało trafi do badań – oczywiście nie za darmo. Kilku lekarzy przebadało Durra i za pieniądze zaproponowali przeprowadzenie eksperymentu obejmującego usunięcie jednego serca. Do zabiegu nie doszło, bo pacjent się nie zgodził. Później w 1911 roku w Jekaterenburgu jeden z chirurgów odkrył dwa serca, badając przepływy krwi u wiejskiego felczera Ogniwcewa.

 

Dziś, dzięki nowoczesnej technologii medycznej, wyżej opisane przypadki identyfikowane są znacznie częściej. Naukowcom wciąż trudno jest jednak wyjaśnić, co powoduje ten rodzaj mutacji. Udokumentowane przypadki „dwusercowości” pozwalają głosić teorię o dziedzicznych predyspozycjach do tej anomalii. Ludzie z dwoma sercami często są o wiele zdrowsi i wytrzymalsi niż zwykli, przeciętni przedstawiciele naszego gatunku. Być może obecnie rozwój ludzkiego ciała zmierza w tym kierunku…

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika gallifrey

ej no...kłania się film i

ej no...kłania się film i serial "doctor Who", doktor nalezy do rasy która podróżuje w  czasie, ma  dwa serca, wygląda jak zwykly człowiek (no, może lekko szurnięty) i oczywiście rasa z której pochodzi dokor zwana jest rasą "władców czasu"

Skomentuj