Ludzkość będzie korzystać z teleportacji do 2040 roku

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Amerykańscy naukowcy twierdzą, że do 2040 roku ludzie będą mogli przenieść się z jednego punktu na Ziemi do drugiego za pomocą teleportacji.

 

Fizycy zmagają się z problemem przemieszczania różnych przedmiotów w ciągu długiego czasu. Teoretycznie teleportacja jest możliwa, ale w praktyce naukowcy wciąż pracują nad tą ideą. By móc wprowadzić plany w życie, konieczne jest, aby zrealizować aspekty techniczne, które opierają się na teorii kwantowej.

 

W 2016 roku kanadyjscy oraz chińscy eksperci przeprowadzali próby teleportacji na odległość 30 kilometrów. W trakcie eksperymentów wykorzystywano fale elektromagnetyczne o wartości 795-1500 nanometrów. Jak dotąd próby te nie zostały uwieńczone sukcesem.

W przyszłości naukowcy mają zamiar zrobić jeszcze kilka eksperymentów dotyczących przemieszczania obiektów. Twierdzą, że w 2040 roku na Ziemi będą dostępne technologie, które pozwolą ludziom podróżować po całym świecie za pośrednictwem portali. Samochody, statki i samoloty będą wtedy jedynie formą rozrywki, jaką jest obecnie jazda konno.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Skomentuj