Magia i czarownice - fakty czy mity

Kategorie: 

Źródło: freeimages.com

Magia to pojęcie, które u większości osób wzbudza uśmieszek politowania, jednak przeważnie, nawet u najbardziej zatwardziałego sceptyka, jest tak do czasu, gdy zderzy się z czymś takim. U niektórych zaczyna się od zabobonów, a gdy ludzie widzą, że to działa łatwiej już uwierzyć w cudowną moc sprawczą pewnych ludzi. Czarownicy i czarownice, to nie tylko fikcja literacka. Oni żyją wśród nas, a niektórzy z nich mogą być potencjalnie niebezpieczni.

 

W czasach przedchrześcijańskich wśród ludów słowiańskich nie funkcjonowało pejoratywne pojęcie czarownicy. Tak zwane "wiedzące baby" albo wiedźmy, były szanowanymi członkami lokalnych społeczności. Uczestniczyły one we wszystkich ważnych uroczystościach i doradzały aktywnie ludziom, którzy przychodzili do nich ze swoimi bolączkami. Była to swego rodzaju wersja szamana.

 

Słowiańska czarownica raczej nie uprawiała magii. Jej funkcja miała zupełnie inną koncepcję. Czarownice nie praktykowały czarów, jeśli nie były do tego zmuszone i z zasady nie ingerowały w sprawy zwykłych ludzi. Od reszty ludzi odróżniała je głęboka wewnętrzna harmonia z otaczającym światem. Osoba taka z zasady odkryła prawdziwą istotę wszystkich zjawisk i wydarzeń na świecie, a niektóre czarownice widziały przyszłość, oraz znały przyczynę i datę nawet własnej śmierci.

 

Dopiero chrześcijaństwo wykreowało wizerunek czarownicy jako kogoś z gruntu złego, kto rozmaitymi zaklęciami powoduje szereg negatywnych zdarzeń a w wolnym czasie oddaje cześć diabłu. Niektórzy źli ludzie rzeczywiście zdają sobie sprawę z możliwości wpływania na rzeczywistość i czyniąc to wyrządzają krzywdę innym. Najlepszym przykładem czegoś takiego jest symboliczne przeklęcie kogoś, które może mieć konsekwencje porównywalne do zabawy laleczką voodoo.

 

Jednak wiedźmy nie są wszechmocne. Nie mogą kroczyć drogą wbrew prawom natury, oraz sprzeczną z zasadami sprawiedliwości. Czasami osoby takie czynią zło, ale muszą liczyć się z tym, że wszechświat zwany czasem karmą, znajdzie sposób i jakoś się odwdzięczy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika H.R.

Odpowiem przewrotnie,

Odpowiem przewrotnie, powołując się na najbardziej znany autorytet w tej dziedzinie. Oczywiście, że TAK ! Czarownice i czary istnieją i są jak najbardziej realne! Tak twierdzi Kościół Katolicki i jego najsłynniejsze dzieło w tej dziedzinie - "Młot na czarownice", obłędna "instrukcja" identyfikowania czarownicy i bestialstw stosowanych do "przesłuchań". Gdyby czarownice nie istniały, to w mrokach średniowiecznego katolicyzmu nie spalonoby żywcem na stosach dziesiątków, czy setek tysięcy kobiet-czarownic. Gdyby czarownice nie istniały, to spalenie tych ludzi byłoby zbrodnią ludobójstwa. Tak więc chyba widzicie, że istnienie czarownic, to sprawa nie podlegająca dyskusji i nie wolno tego kwestionować. "...teraz i zawsze..." , jakiego to hasła używają słuchacze pewnego radia z Polski.

Portret użytkownika Io600

U nas w zeszłym tygodniu

U nas w zeszłym tygodniu paliliśmy dwie czarownice. Jedna to była taka zła, że nawet z diabłem tańczyła breakdance'a no i nie chciała się palić. Burmistrz próbował podpałki do grilla i też to nic nie dało. Wydawało się, że ta jedna była niepalna. Sprawdziliśmy jej atest i okazało się, że jej termin ważności upływał w 2017 roku, więc jeszcze około 3 lata nie można jej było spalić. Poszliśmy więc licznie nad rzekę, bo ktoś rzucił, żeby ją utopić. No to topimy. Topimy ją raz, potem drugi raz, trzeci raz i ni cholery, nie dało rady. Miała zbyt duży współczynnik wyporności. To się jeden prezes spółki komandytowej zdenerwował i chciał ją przejechać fordem transitem, ale im bliżej celu się znajdował tym bardziej wzrastało stężenie alkoholu w jego krwi i zaczynał widzieć potrójnie. No nie mógł za Chiny wcelować i się wycofał. W końcu puściliśmy ją wolno. Przynajmniej z atestem mogła jeszcze chodzić wolno po ziemi do 2017 roku. Magia panie, magia i czary. Możecie tak mówić, ale jak czarownica jest na gwarancji to nie ubijesz.

Portret użytkownika pulsar

admin napisał: Czarownicy i

[quote=admin]Czarownicy i czarownice, to nie tylko fikcja literacka. Oni żyją wśród nas, a niektórzy z nich mogą być potencjalnie niebezpieczni.[/quote]

Każdy człowiek rodzi się jako bezradne dziecko, więc sam żadnej mocy nie posiada. Nic bowiem nie może mieć mocy samo z siebie, lecz zastaje mu ona przekazana od kogoś, lub działa za pomocą innej osoby, obdarzonej mocą.
Weźmy przykładowo biblijną relację, która rozegrała się w macedońskim mieście Filippi, gdzie apostoł Paweł spotkał służącą opętaną przez „ducha — demona wróżbiarstwa”. Zatem, to nie owa dziewczyna znała przyszłość, lecz to upadły demoniczny anioł, który będąc niewidzialną istotą energetyczną, potrafił powodować taki rozwój wydarzeń, zapowiadając wpierw co się niby stanie, a potem doprowadzał do realizacji wydarzeń, co ludzie nieraz odbierali jako spełnianie się przepowiedni.
Zatem, moc 'prorokowania' w przypadku owej służącej odnosiła się do demona, który umożliwiał owej dziewczynie przepowiadanie przyszłości, i nie była ona częścią jej własnej mocy, a co za tym idzie, - owe demony nadal są w śród nas, i za pomocą także pewnych osób usiłują podbić ludzką wiarę w zjawiska nadprzyrodzone.
Należy też uwzględnić czynnik zjawiska zwanego 'samospełniające się proroctwo' lub (samorealizująca się przepowiednia), pod którym jednostki osób postępują w taki sposób, że realizują treść przepowiedni, bowiem dla tychże osób informacja o mającym się zdarzyć incydencie pochodzi z wiarygodnego dla nich źródła. Jest to zjawisko nieświadome i pojawia się w sposób mimowolny.

[quote=admin]Słowiańska czarownica raczej nie uprawiała magii. Jej funkcja miała zupełnie inną koncepcję. Czarownice nie praktykowały czarów, jeśli nie były do tego zmuszone i z zasady nie ingerowały w sprawy zwykłych ludzi. Od reszty ludzi odróżniała je głęboka wewnętrzna harmonia z otaczającym światem. Osoba taka z zasady odkryła prawdziwą istotę wszystkich zjawisk i wydarzeń na świecie, a niektóre czarownice widziały przyszłość, oraz znały przyczynę i datę nawet własnej śmierci.[/quote]

Autor dał ponieść się fantazji. Próbuje pokazać w pozytywnym świetle osoby które mają kontakt z siłami demonicznymi.
Owa słowiańska czarownica, to nic innego jak medium spirytystyczne, które w lokalnej grupie ma uchodzić za osobę szanowaną i poważną, gdyż anielski demon w ten sposób pragnie dla siebie czci i szacunku. W dawnych wierzeniach wsztstko w około miało związek ze światem duchów. Wiele z tych wierzeń przenikło po przez synkretyzm religijny do nominalnego chrześcijaństwa i nadal jest praktykowana w tradycji ludowej.
Dobrym przykładem pozostałości po takich wierzeniach jest np: wiązanie czerwonej wstążeczki przy łużeczku czy wózku małego dziecka, a związane były z postacią Dziwożony (Mamuna, Boginka) - uznawanej za bardzo niebezpieczną. Najczęściej był to duch starej panny, nieślubnej matki, kobiety zmarłej przed porodem albo duch zabitego nieślubnego dziecka. Przybierała Ona postać starej, brzydkiej kobiety o kosmatym ciele i ogromnych piersiach. Nosiła czerwoną czapeczkę z gałązką paproci. Dziwożony kradły ludzkie dzieci w zamian podrzucając swoje zwane Odmieńcami.  Dlatego, aby ustrzec dziecko przed Dziwożoną wiązano mu na ręce czerwoną wstążeczkę, zakładano czerwoną czapeczkę, osłaniano buzię przed światłem księżyca. Nie wolno też było zostawiać dziecka samego.

A oto i inne przykłady dawnych wierzeń, które w przesądach przetrwały do dziś.

- Nie zabijaj pająków mieszkających w domu, ponieważ przynoszą one szczęście i dobrobyt.
- Warkocz czosnku zawieszony w kuchni chroni przed złymi ludźmi.
- Jeśli czerwienią Ci się uszy, oznacza to, że ktoś Cię obgaduje.
- Świece przepędzają złe duchy.
- Po zjedzeniu jajka koniecznie zgnieć jego skorupkę. To chroni przed nieszczęściem i złymi mocami.
- Gwizdanie w domu przywołuje złe duchy.
- Jeśli kromki podczas krojenia chleba wychodzą nierówne, oznacza to, że ktoś w domu jest nieszczery.

Inną pozostałśdcią po wierzeniach słowian są pozostałości w nazwach miejscowości, - np: Licheń - od demona Licho – postaci z wierzeń dawnych Słowian, gdzie zły demon Licho sprowadzał nieszczęście, zły los i choroby.

[quote=admin]Dopiero chrześcijaństwo wykreowało wizerunek czarownicy jako kogoś z gruntu złego, kto rozmaitymi zaklęciami powoduje szereg negatywnych zdarzeń a w wolnym czasie oddaje cześć diabłu.[/quote]

Uwzględniając historię i obyczaje ówczesnej europy, to nie trudno się nie zgodzić, iż chrzecijaństwo poszukiwało kozła ofiarnego, by wywyższać swą instytucję przed ludem. Wiele ówczesnych kobiet było samotnych, gdyż wielu mężczyzn gineło wtedy na wojnach i potyczkach. Niektóre z nich z samotności przygarniały zwierzęta np: koty, co było przyczyną do pomawiania je o uprawianie czarów, gdyż kota uważano za magiczne zwierzę. Na domiar tego, owe kobiety często zajmowały się naturalnym leczeniem za pomocą przeróznych ziół, które to często zbierano w pełnię księżyca, gdyż wierzono że wtedy ich moc uzdrawiająca jest największa, co było posądzeniem o uprawianie magicznych czarów w świetle księżyca. Właśnie owe uzdrawianie, mogło być solą w oku kościoła, gdyż powstające wtedy klasztory mnichów starały się przejąć rynek leczniczy i z niego ciągnąć zyski dla kościoła.
Dlatego właśnie piętnowano takie często samotne kobiety, za którymi nikt się nie wstawił i posądzano je o uprawianie czarów i przypisywano im wszelkie zło i kontakt z diabłem. Metody świętej inkwizycji skutecznie zgładzały każdy opór wobec kościoła.

Portret użytkownika dąb

napisałeś prawie obiektywny

napisałeś prawie obiektywny artykuł gdyby nie stwierdzenie , że Kościół inkwizycją chciał przejąć przemysł farmaceutyczny.  Tak jak teraz , tak i dawniej byli wyznawcy szatana.  Kobiety zajmujące się magią trzeba podzielić na dwa rodzaje : zajmujące się białą magią - np. szeptunki oraz czarownice zajmujące się czarną magią związaną z demonami. Inkwizycja nie była tak okrutna jak się ją przedstawia. Spośród setek tysięcy ludzi przez 300 lat w całej europie skazano na śmierć 30 tys. . Inkwizycja dała dzisiejszemu prawu instytucję obrońcy . Inkwizycja dostarczała sądowi "cywilnemu" dowody , a wyrok wydawał właśnie sąd świecki. Czyż Galileusz nie zachowałby życia gdyby wyrzekł się swoich poglądów? Oczywiście , szacun dla niego i pochylenie czoła , a błędem Kościoła opór przeciwko odkryciom co przyczyniło się do stworzenia męczennika nauki i zacofania Kościoła. Ale czy inkwizycja nie miałaby co robić w dzisiejszych czasach , gdy jest tylu wyznawców szatana , działających przeciwko ludzkości ? Dzisiaj dziennie trzeba by było likwidować 30 tys takich wyznawców , ale teraz rocznie ginie za wiarę 150 tys. chrześcijan. 

Portret użytkownika Zenek :)

  "oraz czarownice zajmujące

 
"oraz czarownice zajmujące się czarną magią związaną z demonami."
 
- to się nazywa KABAŁA i jest czyniona przez zydów i zydówki także teraz w XXI wieku.
 
Oni pod pozorem "inkwizycji i walki z diabłem" mordowali tych którzy się przed kabałą i jej judaistycznymi aniołami potrafili bronić oskarżając, na zasadzie projekcji własnych dokonań, o czary i spółkowanie z demonem (także yahwe).
 
Takie klasyczne u żydowskich elit odwracanie kota ogonem krzyczac na poszkodowanego złodziej.

Portret użytkownika Krzysztof Dreczkowski

Badam stare relacje na

Badam stare relacje na Słowacji, i "zwierzęta" prawdziwych wiedźm tylko pozornie były zwierzętami. W Polsce nazywano je chowańcami. Dawne opisy mówią że owe czarne koty, nietoperze, kruki itp. mówiły ludzkim głosem, co wyklucza materialistyczne fantazje iż to były zwykłe zwierzęta. Co więcej o owych ich dziwnych zdolnościach, broniący wiedźm nie chcą wspominać.

Portret użytkownika Zenek :)

  "demon Licho" - u jehowych

 
"demon Licho" - u jehowych jak i w całej katoplogii robi za Ducha Bożego przeciwko króremu grzeszenie nigdy nie jest wybaczane.
 
Więc bluźnij dalej.... obrzezany człowieczku o zerowej wierrze w co tak naprawdę wierzysz a przynajmniej wierzenie udajesz.
 

Portret użytkownika Hans

Admin nie zna faktów i

Admin nie zna faktów i bredzi. Chrześcijaństwo doskonale poradziło sobie z rzekomymi "czarami" odmawiając wiary w nie. Istnieje w tej materii oficjalne orzeczenie Inkwizycji, które położyło kres oskarżeniom o czary praktykowanym przez różnych cwaniaków: Ten kto oskarża innych o czary, ten sam w nie wierzy i może stanąć za to przed trybunałem, bowiem wiara w czary jest sprzeczna z wiarą chrześcijańską.

Portret użytkownika aron jasnowidz

szkoda że tak mało faktów w

szkoda że tak mało faktów w tym artykule ,ludzie chca wiedziec czy istnieją czarownice ,jak zmieniają swiadomości ,jak ubieraja się w ciała ,jak przekazuja sobie tajniki czarnej magii ,kim są osoby utrzymujące harmonię miedzy biała i czarna magią ? jak je poznać i czy to jest możliwe przez zwykłego człowieka ,może nalezało poszukać głebiej ,znależć i porozmawiac z kims kto miał z nimi do czynienia ,wówczas było by wiecej faktów i ciekawszy artykuł ,ale ciesze się że podajesz kolejne nazwy ,które łamią programy w głowach mówiące: że to nie istnieje ,że czarwonic nie ma .
ps jedną z najwiekszych w europie i na świecie pokazał Przemek Kossakowski w swoim porgramie " 6 zmysł ",program o rumunii i królowej czarownic europejskich ,w sumie to pokazał wiele jej pracownic na bałkanach i warto zwórócic uwage na to co mówią i jak mówią ,z tych słow dowiecie sie o nich wiecej niz z jakiejkolwiek ksiązki .

Portret użytkownika sio

Aronie nie odpowiedziałeś na

Aronie nie odpowiedziałeś na ostatni mój post ponieważ grzeszysz ignorancją.
Brud jest przyczyną infekcjii - duchowy brud - duchowych infekcjii.
Infekcja jest zaraźliwa.
Od brudu trzeba stronić i po to nazywa się go po imieniu.
Co jest pomiędzy mną i Bogiem - jest brudem.
 
 

Portret użytkownika aron jasnowidz

nie zawsze mam czas na

nie zawsze mam czas na odpisywanie wszytkim ,prowadze grupe ,bloga ,pomagam ludziom na indywidualnych sesjach ,wiec wybacz że nie przeczytałem tego co napisałeś , nie rozumiem zdania ,że co jest pomiędzy toba i bogiem jest brudem ,uważasz że ludzie których stawia na twoje drodze ,czyli rodzice któzy cie spłodzili i wychowali sa brudem ? nauczyciele ,przyjaciele ? koledzy ? przecież wszytkie te istoty są tez od Stwócy i postawione na twojej drodze abys sie czegos nauczyl abys mógl skorzystac z ich rad i pomocy ,myslisz ze Stwórca jest takim ignorantem że widząc że ktoś jest bliżej niego ,nie kieruje go w stronę tych co od niego odeszli ? podam ci przyklad :jestes ty i stwórca reszta to brud i nagle przychodzi do ciebie brud i mówi ci ze wkrótce umrzesz w wypadku samochodowym ,co robisz ? słuchasz brudu czy ignorujesz ? kto przysłał ten brud do ciebie ?
ja zostałem tak ostrzezony i robię to co robie ,gdybym potraktował to jak brud juz bym nie żyl ,wiec Stwóca uczy nas pokory całe życie ,nawet gdy nam się wydaje że jesteśmy z nim bardzo blisko i nie musimy nikogo słuchac ,pokazuje nam żę nie wszytko rozumiemy ,a juz napewno nie kończy nam drogi doświadczeń ,przeczytaj mój artykuł na inne medium o żródle wiedzy ,będzeisz wiedział że każdy z nas to swoiste żrólo wiedzy ,kazdy ma droge i jezeli ona krzyzuje sie z nasza droga to ma nam cos pokazac ,czegoś nauczyc ,jak samotny musi byc człowiek który słucha tylko siebie i wierzy że reszta to brud ,gdybys był naprawde blisko żródla emanował bys jego ciepłem i miłością i nigdy nie był bys w stanie nazwać kogos brudem bo tym samym podwarzasz istote stworzenia swojego boga przy którym jesteś .

Portret użytkownika sio

Nie chodzi o ludzi a raczej

Nie chodzi o ludzi a raczej informacje,których jest mnustwo nawet w religiach.
Autorytet to nieprozumienie.Z jednej strony mówisz, że każdy jest skarbnicą wiedzy,a potem ze wszystkich trzeba uczyć - zaprzeczenie albo paradoks albo manipulowanie nawet.
Dla mnie droga jest jasna i nie wyobrażam sobie babranie się prorokami - po co mi to?
To cofanie się i oddalanie od Boga
 

Portret użytkownika aron jasnowidz

Pisze od zawsze ze kazdy

Pisze od zawsze ze kazdy uczeń jest nauczycielem i każdy nauczyciel jest uczniem .dlatego nie ma w tym paradoksu ,każdy z nas uczy się od innych i sam daje przykład innym ,a skoro segregujesz ludzi i jedni to brud bo ci nie pasują a inni są ok to widocznie twoja droga i pewnie czeka cię jeszcze wiele doświadczeń aby zrozumieć ze każdej istocie należy się szacunek ale my wolimy czasami gardzić niż zastanowić się po co są na naszej drodze .

Portret użytkownika sio

Masz rację szanujmy

Masz rację szanujmy wszystkich.
Hitler Stalin i Judasz to zacni ludzie chwała im.
W końcu każdy ma swoją niepowtarzalną rolę.
Nie oceniajmy
pomogli nam zrozumieć.
Żaden prorok nic jeszcze nie wniósł ciekawego w moje życie nic głębszego ode mnie samego sorry.
Czekam nadal.
 

"JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOŚIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM"
https://www.youtube.com/watch?v=XOQeHDDYSzs

Portret użytkownika aron jasnowidz

widzisz drako ty musisz

widzisz drako ty musisz szukac w internecie a ja widzę to w ludziach ,poznaje ich życie i to z czym się zetkneli ,ich prawdziwe porblemy ,udręki itd ,ty szukasz informacji które wytłumacza twój punkt widzenia i takie znajdujesz ,wiec jesteś zadowlony ,ale jak wytłumaczysz to ze ojciec słyszy głosy w głowie aby zabic własne dziecko ? jaką diagnoze postawisz ? jak rozpoznasz głos który mu kazał to zrobić ? jak go uwolnisz od tego ? jak wytłumaczysz dziecku że ojciec nie był sobą ? itd,itd ,wiec gdy pisałem o programach w głowie głosno krzyczałes ze to bzdura ,teraz znalzałes artykuł ze to mozliwe ,wiec moze poszukasz artykulu że mozliwe jest rozpoznawanie demonów ,obcych ,itd itd ,wówczas zrozumiesz czym sie zajmuje i jak uwolnilem sie od tego w czym ty jeszcze siedzisz .wiele razy w medytacji widziałem te centra ,widziałem jak tworza bajki że są w stanie kontorlowac 6 miliardów ludzi a tak naprawde opisze ci jak to wyglada :dają swojego na szczycie piramidy który ma bogactwo ,sławe ,on zatrudnia ludzi ,którzy chcą byc tacy  jak ich szef ,on wpuszcza program rywalizacji ,zazdrości ,chciwości ,i tak kazdy kazdemu przekazuje dokladnie to samo ,na szkoleniach mówi sie tylko o kasie i dobru firmy ,o tym ze zyski sa najwazniejsze ,że klient to frajer którego trzeba doić ,że konkurencja to wróg kórego trzeba zabic i zniszczyc za wszelką cene itd ,itd ,ten program powielaja juz sami ludzie którzy pracują w tej firmie ,programują kazdego nastepnego który do nich dołącza ,i tak sami sobie gotujemy piekło ,gdy nagle jedziesz na wakacje i myslisz tylko o pracy, zamiast odpoczywac ,łapiesz sie wreszcie na tym ze coś jest z tobą nie tak i wtedy masz 2 drogi :pracowac jeszcze dopóki nie znajdiesz wreszcie pracy która ci da satysfakcje albo od razu sie zwolnic i odpocząc i wyczyścic umysł ,w oby przypadkach roboty nazwą cie frajerem ,ale ty będziesz łamał program łamał enenrgie i zaczniesz zwracać uwage na to jak zyjesz ,aby nie dac sie znów zaprogramwoać i nie da sie zaprgoramowac komputera jezeli nie jest podłączony do sieci ,wówczas ktoś musi przyjsc aby go zaprogramowac a wtedy ty juz widzisz kto przychodzi i decydujesz kogo wpuścisz do domu .tak sie uwalniaja ludzie z programów ,a tak jak w tym arytkule oni progpagują strach że sa w stanie stworzyć wszystko i wszytkich a to bzdura ,ale o tym napisze jak przyjdzie na to czas .na razie tacy jak ty będa starać się wysmiać takich jak ja ,tylko że my mamy coraz wiecej pracy i coraz wiecej dowodów że to co robimy pomaga ludziom a wy macie coraz mniej artykyłuw które moga poprzeć waszą ignorancje ,bo nawet naukwocy potwierdzaja to co psialem od stycznia i to ze wszystko zostanie wam pokazane i powiedziane i tak sie dzieje , a czasu zmian nie zatrzymasz ,upadku sysytemu też nie ,więc pozwól że ja będe dalej robił swoje a ty rób to co chesz ,jam ci nie wróg tylko informacja która spowodowała że jednak poszukałes artykulu o programch co tym samym udowodniles ze moje pisanie ma racje bytu .pozdrawiam

Portret użytkownika TheOgoras

cytuje "...ale jak

cytuje "...ale jak wytłumaczysz to ze ojciec słyszy głosy w głowie aby zabic własne dziecko ? jaką diagnoze postawisz ?" - to sie nazywa schizofrenia paranoidalna, niektórzy rozmawiaja przy tym z tymi głosami może to być np Mataka Boska potem mają na kogo zgonić winę gdzie naprawdę winni są oni sami tylko ich psychika wypiera rzeczywistość w ten oto sposób, jaka choroba trawi ciebie to już orzeknie specjalista musisz mu tylko dokładnie opowiedzieć o tych swoich podróżach astralnych, kogo i ile razy dziennie tam spotykasz 

Portret użytkownika Dżolka

Hmmmm... magia to magia,

Hmmmm... magia to magia, nazywanie jej białą lub czarną to tylko przykrywki. Czarownice oczywiscie istnieją, nawet jeśli nie wiedzą, że nimi są. Ot, zbłąkane duszyczki pociągające za sobą wszystkich korzystających z tego rodzaju "usług". Popatrzyłam na Przemka Kossakowskiego (wcześniej o nim nie słyszałam) i .. gdyby miał tylko świadomość co go czeka, żeby się pooczyszczać z tych wszystkich rytuałów.. W sumie naprawdę nic ciekawego, szkoda na to czasu.

Portret użytkownika Kazek12

Magia , to po prostu tajemna

Magia , to po prostu tajemna wiedza, która nie jest powszechnie dostępna, a tylko dostępna wybranym i stąd  ich niszczenie w Śrerdniowieczu, a teraz tworzenie atmosfery politowania i usmiechu, ale  ten usmiech może sie okazac bartdzo przykry i złowieszczy.

Portret użytkownika Badacz Zjawisk

Kiedy modlitwy nie pomagały,

Kiedy modlitwy nie pomagały, kiedy nie pomagało upuszczanie krwii stsosowane w nowoczesnej zachodniej medycynie, ludzie szukali pomocy u słowiańskiej wiedzmy - a ta znała się na ziołach, miała sporą wiedzę i umiała leczyć z chorób więc żydo-katole palili ją za czary, no bo po obrzezaniu Polski w 966 r. tylko BUG miał monopol na uzdrawianie, nikt inny Smile

Portret użytkownika sio

Najgorsze jest to, że tzw

Najgorsze jest to, że tzw normalni ludzie też są czarownicami.
Mam posiadłość na wsi i ludzie widzą, że nie chodzę do kościoła bo nie jestem chrześcijaninem.
Wielokrotnie próbowali mnie przekląć i uważają, że jestem zły a sami kradną owoce i drzewo z lasu nie mówiąc o innych rzeczach ha, ha
Wracając do inkwizycjii i pojęcia zła, to czy gorszą rzeczą jest wiara w niechrześcijańskie rzeczy czy zabijanie ich za to?
Obecnie nikt tego nie kwestionuje, ale z drugiej strony spotkanie z prawdziwą czarną magią bywa bolesne i też przekonałem się na własnej skórze.
Demony i nieszczęścia łatwo się innym sprzedaje i tzw czarownice są hostami ich.
Są fizycznie brudne i duchowo i jak ktoś je kwestionuje to będzie miał problem.
Znałem pewną żydówkę, która to robiła używając szamańskich praktyk.
Próbowała mi wcisnąć takiego bezczelnie, ale byłem od niej szybszy
Na dobre to jej nie wyszło również
Zło uderza w słabości niestety i jest perfekcyjne.
Trzeba umieć się bronić i nie nastawiałbym drugiego policzka takiemu wrogowi.
Ale jest coś takiego jak zwykły szacunek - czasami to wystarczy, nie mylmy tego z uległością czy uniżalstwem tylko wykreśleniem pewnych zachowań przesiąkniętych stereotypami i ocenianiem
 
 

Portret użytkownika El Koto

Też miałem wstrząsające

Też miałem wstrząsające energetyczne starcie z wiedźmą z Krakowa ona była z tej sekty ... ale nieważne jakiej. Fajne masz to określenie ''host'' LOL. O Boże. Po przeanalizowaniu i przemyśleniu to myślę teraz że puściła na mnie transfer jakieś 2-5Mb/s Brudu. Przetrwałem ale było ze mną krucho. Myślę że jej bezpośredni kierownik co przebywa bliżej ''serwerowni'' puszcza do 20Mb/s Brudu. Dobrze że nigdy do niego się nawet nie zbliżałem. Ludzie omijajcie wszelkie sekty co mają cokolwiek wspólnego z Yahfe i Chrześcijaństwem bo to są ''hosty'' Brudu.

Portret użytkownika serafin

Bardzo fajne

Bardzo fajne sformułowanie...normalni ludzie są też czarownicami... Smile
A co do magii to nie istnieje,a przynajmniej nie jest dostępna dla człowieka bo świat rozpier.....by się na kawałki.To najprostszy dowód.Ludzie padali by jak muchy...znani,lubiani,znienawidzeni,dyktatorzy,bez końca...a tu NIC.
 
 

Portret użytkownika jaa

to nie jest żaden dowód tylko

to nie jest żaden dowód tylko założenie. Co do tego czy istnieje coś co nazywa się magią to raczej na pewno tak ale jak wszystko wymaga pewnych umiejętności lub aktywnych możliwości. A żeby nie było tak łatwo to im dalej w las tym gęściej od drzew o kóre można się poobijać.

Portret użytkownika sio

Naiwny jesteś serafinku.Tu

Naiwny jesteś serafinku.Tu nie chodzi o jakieś złe czy nieczyste, nienawistne myśli.
magia to używanie pewnych mocy.
Hitler jej używał a poprzez to inni używali jego.
To jest pakt.
Wielu celebrytów a nawet prezydentów to robiło zanim osiągnęli sukces, problem plega na tym, że kiedyś trzeba za to zapłacić.
Tak czy owak bycie hostem to nic przyjemnego.
Siła sugestii jest też znana psychologom - nie oprzesz się jej choćbyś chciał.
Można też działać podprogowo poprzez reklamy w telewizjii lub siłą myśli.
A nawet religie nie są wolne od manipulacjii i masz wykreowaną rzeczywistość tylko, ze dobrą dla jednych a drugich nie
 

Portret użytkownika baca

jak można kraść drzewo i

jak można kraść drzewo i owoce z lasu skoro właśnie od zawsze te rzeczy w lesie są po to aby je wziąść?
to nie jest jakaś własność lasu i nawet nie wiem kogo byś sie chciał o pozwolenie spytać?
sosny? dębu? a może gadasz z jeżynami?
jak ty to widzisz jako ktoś kto codziennie kradnie tlen z atmosfery?

Portret użytkownika El Koto

Tylko cała wschodnia ściana

Tylko cała wschodnia ściana Polski mówi (Rzeszów Lublin Białystok) ''WZIĄĆ'' gdy coś kradną. Cyt: ''Wziąłem sobie ten rower bo stał niezapięty.'' Oni genetycznie używają tego określenia i nie znają innych. Przykładem może tu być zupełnie odmienne słownictwo z zachodniej Polski np z Śląska.
Blum 3

Portret użytkownika ZGG

A może zacznijmy palić te

A może zacznijmy palić te czarownice już jutro  co? Jak się dobrze zabierzemy to skutek będzie bardzo korzystny . Właśnie jutro jest odpowiedni czas wedłóg powiedzmy astrologji, numerologji i jeszcze innych wyliczeń.A namnozyło sie tego u nas  nie powiem ile.

Portret użytkownika sio

No cóż jest coś takiego jak

No cóż jest coś takiego jak wasność prywatna.
W Polsce są lasy prywatne,za które ktoś płacił jak ja np.
Bronisz złodzieji  a czepiasz się lichwiarzy.
Mam znajomą z Barbados,która mówi, że jest tam wielu rastas, którzy twierdzą,że wszystko należy do boga Dża to można brać bez pytania.
Możesz mieć ogródek, ale nigdy nie możesz mieć pewności,że coś z niego będziesz miał.
Wyznawcy Dża złupią wszystko, sami natomiast nie przykładają się do pracy no bo Dża im da czyimiś rękami - to trochę jak duchowni nasi chyba ha, ha
 
 

Portret użytkownika RH+

zastanawiam sie, kiedy kupisz

zastanawiam sie, kiedy kupisz od skarbu państwa (jakich państwa- kaczyńskich i tusków??) otaczające nas powietrze i będziesz piał, że kradną ci je, oddychając swoimi brudnymi ciałami. Baca ma rację - nie uprawiasz lasu, o las możesz tylko dbać, ale uprawiać go się nie da. Tak samo jak nie możesz mieć człowieka, bo to żywa istota, tak samo nie możesz mieć drzewa, możesz mieć, posiadać drewno, ale nie żyjące drzewa.
 
A artykół do bani. W sumie dużo słów, zero treści.
A wiedźmą jest każda kobieta, która obudziła pamięć genetyczną. Wiedźmy w czasach przedchrześcijańskich wychowywały dzieci swoim mężczynom, łatały ich koszule i pozwalały się kochać. W każdej chacie byla wiedźma, czasem było też kilka wiedun i tak dalej. Jak widać admin coś tam słyszał z powiastek babuni, ale duży juz jest i zapomniał większość.

Skomentuj