Na Marsie odnaleziono coś, co wygląda na "lewitującą łyżkę"

Kategorie: 

Źródło: NASA

Do kolekcji fantastycznych odkryć marsjański dochodzi zupełnie nowe. Tym razem na obrazach przesyłanych przez amerykański łazik Curiosity wypatrzono coś co na pierwszy rzut oka wygląda po prostu na unoszącą się w powietrzu łyżkę. Widać nawet jej cień.

 

Zdjęcia Marsa przesyłane na Ziemię co jakiś czas zaskakują. Wciąż odkrywane są na nich niezwykłe, niewyjaśnione struktury, które, przynajmniej teoretycznie, nie mają prawa tam istnieć. Tym razem, na jednym ze zdjęć zamieszczonych na serwerze, NASA, znaleziono coś co przypomina "łyżkę", która dosłownie wisi w powietrzu nad powierzchnią Marsa. Niezwykła fotka została wykonana 30 sierpnia br.

[ibimage==25232==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Oczywiście znajomy kształt łyżki to coś, co podpowiada nam nasz mózg, który stara się klasyfikować to co widzi na podstawie posiadanego aparatu pojęciowego. Zjawisko to nazywa się pareidolią, To całkiem zgrabne wytłumaczenie jest stosowane do każdego niewytłumaczalnego artefaktu odnalezionego na marsjańskich fotkach, zatem z pewnością i tym razem zostanie to tak sklasyfikowane.

[ibimage==25233==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Nawet jeśli uznamy, że ta "łyżka" to "nietypowy kamień", to nie daje to odpowiedzi na pytanie dlaczego ów kamień lewituje. Jedyne co można wymyślić to, że jest to złudzenie optyczne. Jeśli tak, w istocie jest to zupełnie niezwykły przypadek.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Krecik

Witam.

Witam.

Mnie zastanawia jedno: Wszystkie te pojazdy są wyposażone w najlepsze urządzenia rejestrujące obraz, w jakości Full HD. A zdjęcia, które nam się przedstawia maja chyba rozdzielczośc 640x480 !! Smile Robią nas w balona aż miło a wszyscy to "łykają"... Smile

Pozdrawiam

Krecik 

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Ciekawsze szczegóły wyłaniaja

Ciekawsze szczegóły wyłaniaja sie na tym zdjeciu dla tego "kto wie z czym sie to je".Zwróćcie uwagę na skałę pod tą "łyzką".Prawie identyczny "trójżąb"znajdziecie w podwodnym komleksie Yonaguni.To bardzo uzyteczny występ który służył do jusutacji(orientowania kierunku)remontowanego statku a także zakotwiczania jego korpusu.Po prawej stronie zdjecia widzicie zwisajace elementy konstrukcji które na pewno nie są z tego samego materiału lecz albo metalowe albo z polimerów, gdyż nie poddały się erozji.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Homo sapiens

Dodatkowo kiedyś mogła

Dodatkowo kiedyś mogła istnieć jakaś technika pozwalająca cywilizacji przedpotopowej przemieszczanie się pomiędzy planetami Układu Słonecznego... lub były to istoty anielskie współegzystujące na Ziemi oficjalnie z ludzmi...
(...)Latające smoki, niebiańskie pojazdy ogniste - te motywy występują we wszyst­kich mitach w Chinach, Indiach, Egipcie, Izraelu, Ameryce Środkowej i Południo­wej, a także w antycznej Grecji. Jednoznaczne, niezwykle szczegółowe opisy lata­jących maszyn, baz kosmicznych i wojen toczonych między nimi występują w prastarych indyjskich Wedach. Krótki ustęp ze staroindyjskiego eposu Ramajana pokazuje, jak wielka jest dokładność tych opisów:

 

...Rama wsiadł do niebiańskiego pojazdu... i przygotowywał się do lotu. Wehikuł ten miał dwa piętra, wiele pokoi i okien. Kiedy pojazd uniósł się w powietrze, wydał przeciągły odgłos. Niebiański pojazd lśnił niczym ogień w letnią noc, podobny był do komety na niebie i jarzył się niczym czerwony ogień...


więcej tutaj:
http://popotopie.blogspot.com/2013/06/zapraszam-do-innego-wymiaru-poprzedniej.html

Działanie tej między wymiarowej Księgi jest niezwykle subtelne, jej kody znaczeniowe otwierają pole do wielu badań oraz doświadczeń..., jednak droga ta jest w pewnym momencie drogą ukrytą za skomplikowaniem znaczeniowym, trudnością skorelowania oryginalnych znaczeń z ich historycznymi odpowiednikami. Pojawiają się w jego wyjaśnieniach dziwne Istoty kontrolujące społeczeństwa, Istoty z innego wymiaru ! Istoty grozne i niebezpieczne, Istoty Anielskie... o których część badaczy Pisma Świętego milczy...!

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Strony

Skomentuj