Na Marsie znaleziono obiekt przypominający czaszkę dinozaura

Kategorie: 

Rzekoma skamielina roślinożernego stworzenia - źródło: NASA/MSL

Na udostępnionych publicznie zdjęciach wykonanych przez marsjańskie łaziki należące do NASA od lat liczni badacze dopatrują się na nich śladów dawnego życia na Marsie, które, tak jak na Ziemi, może być obecne w formie skamielin. Ostatnio zaprezentowano znane od lat zdjęcie, na którym podobno jest skamieniała czaszka jakiegoś prehistorycznego marsjańskiego stworzenia.

 

Zdjęcie zostało zrobione w czerwcu 2013 roku i wykonano je za pomocą łazika Curiosity i długo było tylko jednym z wielu obrazów Marsa, które otrzymano tego dnia. Dopiero niedawno zauważono dziwny obiekt w lewym dolnym rogu. Dla niektórych ten dziwny kamień to tak naprawdę czaszka jakiegoś stworzenia.

 

Według tej interpretacji mamy do czynienia z skamieliną przedstawiającą duże szczęki i nozdrza. Obraz kończy się niestety i nie wiadomo co jest dalej. Naukowcy twierdzą, że to zwykłe kamienie, ale poszukiwacze zaginionej historii Marsa doszukują się na tym zdjęciu nawet pozostałości zębów tej istoty. Po ich przeanalizowaniu postawiono śmiałą tezę, że tamtejsze "dinozaury" były roślinożerne.

[ibimage==24058==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Z pewnością wirtualni archeolodzy to ludzie, którzy wnikliwie badają udostępnione zdjęcia NASA i innych agencji kosmicznych i jeszcze nie raz zaskoczą nas swoimi zdolnościami dostrzegania więcej niż widzą naukowcy. Czy jest to jednak tylko wyobraźnia czy też rzeczywiście ukrywa się informacje o przeszłości Czerwonej Planety.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Ten widok na tym filmie

Ten widok na tym filmie obejmuje bardzo charakterystyczne na Diurze(Mars)miejsce.Przed mniliardami lat była to fasada tuneli wjazdu do podziemi dla ruchu szynowego i kołowego.Można poszukać tego na dokładniejszych zdjęciach.Widać jeszcze pozostałości otworów tunelowych które zostały zawalone umyślnie wybuchami.Pokazano mi już tutaj dawny wygląd tej fasady.Była cała pokryta ogromnymi kamiennymi rzeźbami i płaskorzeżbami.

Strony

Skomentuj