Maska boga Pana - nowe odkrycie izraelskich archeologów

Kategorie: 

http://gorskie.ru

Podczas wykopalisk archeologicznych prowadzonych w pobliżu Sussita na Wzgórzach Golan, znaleziono bardzo rzadki artefakt starożytnej kultury greckiej.

 

Dyrektor wykopalisk, dr Michael Eisenberg z Haifa University, powiedział wywiadzie udzielonym stacji radiowej Kol Izrael, że jego zespół znalazł maskę z brązu bożka Pana, pochodzącą z pierwszego lub drugiego wieku przed naszą erą, i która odnosi się do okresu panowania rzymskiego w Ziemi Izraela.

Pan to jeden z bogów starożytnego panteonu greckiego odpowiedzialny za hodowlę, rolnictwo i, jak można by powiedzieć teraz, za ochrony przyrody. Bóg Pan (gr. Πάν, łac. Pan, Faun, Faunus) wywodzi się z Arkadii. Był bóstwem opiekuńczym lasów i pól, a także strzegł pasterzy oraz ich trzód.

Znalezisko jest naprawdę wyjątkowe, ponieważ, jak wyjaśnił Eisenberg, maski takie nie zostały dotychczas opisane nawet w pracach naukowych. Wydaje się, że były one wykorzystane w ceremoniach religijnych. Od odkrycia maski minęło już kilka miesięcy, ale archeolodzy poinformował o tym dopiero teraz, ponieważ zakończono jej czyszczenie i zastosowano specjalną powłokę ochronną.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika vito

,,Jest entropia i dewaluacja

,,Jest entropia i dewaluacja ducha i materii.'' - tak dokladnie jest !!!
Niemateria , a pozniej materia ciagle powstaje od nowa , po czym sie degeneruje by wreszcie trafic do poziomu....dzisiejszej ludzkosci i Ziemi.
Jest to jej ostatni poziom przed jej rozpadem, unicestwieniem. Poziom nastepny to poziomy dezintegracji tzw Piekło. A ludzie dalej sie cieszą ,że prowadza takie wspaniałe życie ! Żenada !!!!

Portret użytkownika sio

Piekło Vito to nic innego jak

Piekło Vito to nic innego jak stan ducha czy świadomości.
Najgorzej mają ci, którzy uwierzyli w materię, która jest na najniższym poziomie od zarania.
Zasada naczyń połączonych odnosi się do stanu totalnego upadku albo wniebowstąpienia.
Wszystko zależy z czym czy kim jesteś połączony albo kim jesteś.
Dla jednych piekło się zaczyna a dla innych już dawno sie skończyło
 

Portret użytkownika Q...

Nikt tak nie mówi ponieważ

Nikt tak nie mówi ponieważ słowo "Pan" w naszej tradycji przyjęło się używać wobec osób świeckich (kiedyś w odniesieniu do szlachty, magnaterii i głów koronowanych a z czasem do każdego mężczyzny), zajmujących się składową świata zwaną "profanum", gdy tymczasem księża reprezentują (powinni i wielu to robi ale z racji infiltracji masonerii w struktury Kościoła albo nawet z powodu zwykłej ludzkiej ułomności, są tacy którzy celowo i/lub z głupoty skutecznie obrzydzają nam Wiarę) składową duchową, pozaziemską, zwaną "sacrum".
A tak po chłopsku... to by brzmiało głupio, gdyby mówić "Panie księże".
Mówisz komuś "Panie druhu"?. Nie mówi się nawet zbyt często "Panie policjancie" a co najwyżej używając stopnia lub zwrotu "Panie władzo". To się nazywa TRADYCJA.  Oczywiście możesz jeśli chcesz być jednym z twórców nowomowy/ "nowej tradycji" albo gdy chcesz potraktować złośliwie jakiegoś kapłana i tak mówić ale to byłby atak "ad personam" i raczej świadczyłoby to o mierności niż o lotności twojej myśli.

Strony

Skomentuj