Matematycy potwierdzają, że wszechświat jest tylko hologramem

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Większość ludzi nigdy nie będzie w stanie pojąć tego, że rzeczywistość, która ich otacza jest tylko hologramem. Oznacza to, że to, co nasi naukowcy nazywają cząstkami elementarnymi to nic innego tylko wyrażenia matematyczne, a nie coś realnego.

 

Koncepcja, wedle której wszechświat jest tylko hologramem nie jest wcale nowa i świadczy za nią tak przytłaczająca liczba faktów, że musi to wprawić w osłupienie każdego racjonalistę. Jednak tak jak w filmie Matrix, nawet jeśli wiesz, że to co smakuje jak kurczak nie jest kurczakiem to iluzja jest tak ostateczna, że wydaje ci się, że nie masz na nic wpływu i miotasz się w rzece życia, mimo, że jest dokładnie odwrotnie i możesz kształtować swą przyszłość pozytywną wizualizacją otaczającej cię projekcji.

 

Jednym z naukowców, który zainteresował się tym zagadnieniem jest argentyński fizyk Juan Maldacena. Jak wszyscy fizycy teoretyczni poszukuje on teorii wszystkiego, która powiąże specyfikę splątania kwantowego, tuneli czasoprzestrzennych i zasad świata holograficznego.

 

Już w 1997 roku wydał on pracę, w której dowodził, że grawitacja w naszym wszechświecie jest wynikiem wibracji strun, które są z kolei projekcją jakiegoś bezgrawitacyjnego jednowymiarowego wszechświata. Według hipotezy Maldaceny grawitacja powstaje na skutek nieskończenie cienkich ciągów wibracyjnych, co oznacza, że można na nią patrzyć z punktu widzenia nowoczesnej mechaniki kwantowej.

 

Społeczność naukowa dosyć dobrze przyjęła hipotezę Maldaceny. Pomimo faktu, że istnienie wielu wymiarów może się wydawać szokujące, obecnie jest to jedno z niewielu wyjaśnień, dla wielu różnych sposobów interakcji cząstek elementarnych. Niemniej jednak hipoteza potrzebuje silnych dowodów matematycznych.

 

Potwierdzenia holograficznej hipotezy podjął się zespół japońskich fizyków kierowanych przez Yoshifumi Hyakutake z Ibaraki University. Uczeni napisali dwa artykuły, o modelach kwantowej czarnej dziury i o równoległym wszechświecie. Wszystkie wyliczenia jakie podano wspierają teorię Maldaceny.

 

Niestety, nie da się zweryfikować tego eksperymentalnie. Nie ma nawet pomysłu i nikt nie wie jak potwierdzić istnienie wszechświata bezgrawitacyjnego istniejącego równolegle do naszego. Jednak, matematyka jest przekonującym dowodem na poprawność tej teorii.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika jaa

jeżeli posadzisz nasienie

jeżeli posadzisz nasienie drzewa i chcesz mieć duże drzewo to musisz czekać dość dlugo aby wyrosło i urosło. jeżeli robisz to po raz pierwszy i nie masz pewności jak to będzie to po miesiącu uznasz, że to kit. A drzewo da efekty dopiero po pięćdziesięciu latach. Wtedy już dawno albo będziesz gdzieś indziej albo zapomnisz po co posadziłeś drzewo. Chociaż możesz też korzystać z niego. jeżeli chcesz szybszych efektów to sadzisz coś co wyrośnie szybciej. i też muszisz wiedzieć co sadzisz i po co. jeżeli potrzebujesz zboża a posadzisz bratki to zboże ci nie wyrośnie tylko bratki. Powiesz, nie ma efektów, bo na bratki nie zwrócisz uwagi, nawet nie będziesz wiedział, że to posadziłeś.Wniosek? jak coś robisz to musisz wiedzieć co i po co. Jeżeli oczekujesz szybkich efektów to musisz posadzić coś co szybko wyrośnie. jezeli chcesz żeby drzewo szybko wyrosło to musisz ostroje podlewać i dbać głównie o nie. Jeżeli chcesz szybciej to albo sadzisz więcej czegoś co szybko rośnie i masz więcej korzyści o ile to sprzedasz albo kombinujesz w inny sposób. Z wizualizacją jest chyba podobnie. Jeżeli wizualizujesz coś komkretnego to musisz wiedzieć, że wizualizacja jest odpowiednia. Bo jeżeli nie jest albo czegoś jej brakuje to nic się nie wykluje. jeżeli wciskasz gaz w samochodzie przy wyłączonym silniku to samochód ruszy czy nie? nie ruszy. Trzeba zachować określoną kolejność czynności aby uzyskać jakiś efekt.

Portret użytkownika Książe

Po pierwsze matematycy moga

Po pierwsze matematycy moga sie mylic. W rachunkach tak bywa.
Po drugie hologram jest zapisem czyli ktos musial cos zapisac co wskazuje na twórce, a ten robił to w jakims celu by bylo tak, a nie owak.
Po trzecie rzeczywistością jest to co jestemy w stanie odebrac zmyslami ludzkimi, tak skonstruwoanymi by odbierac tyle ile nalezy, a to co jest poza tym jest poza rzeczywistoscia ludzka, wiec jest domyslem lub wciaz czyms niezbadanym...
Po czwarte jesli by dodac inne wymiary (w dowolnej liczbie), ktore przyjmiemy za rzeczywistosc nie stanowia istoty ludzkiej. Lepiej pozostac czlowiekiem. Smile
Podsumowujac. Gdy na cos nie ma pewnych dowodów pozostaje to tylko domysłem. Ktos musial stworzyc jakis system i jesli to zrobił to na pewno to poukladal tak by bylo jak nalezy - inaczej bylby glupcem (kwestia zaufania lub gustu?!). Moga istniec rzeczy, ktorych jednostka nie moze pojac/udowodnic, ale sa one czescia naszej rzeczywistosci i choc nie odbiera sie jej wprost to ma ona jakis wplyw, ale nie na tyle by miala zmieniac znaczaco nasza rzeczywistosc i miala nas pochlaniac.
ps. Matrix jak w filmie to swiat zupelnej ułudy i jest pewne porównanie, ale róznica jest taka, ze tam ktos bedac "w tej kapsule" juz byl martwy, byl wyczerpywany na rzecz czegos, natomiast analogicznie kazdy czlowiek tutaj - przynajmniej w znacznej wiekszosci ma wybór wziecia konkretnej z tych pigułek. A nie tylko wybraniec.

Portret użytkownika jaa

każdy może zauważył, że każda

każdy może zauważył, że każda teza albo prawie każda, a raczej na pewno taka która ma jakieś argumenty "za"
wydaje się być wiarygodna i prawdziwa. Tak długo aż pojawią się nowe argumenty lub wyrośnie nowe pokolenie, które obali popularną tezę. Ale dopóki trwa wydaje się logiczna, wiarygodna i prawdziwa. Czy to znaczy, że świat w danym momencie jest taki jak wskazuje teza? Czy tylko, że postrzeganie świata zależy od stopnia możliwości poznania badaczy?  

Portret użytkownika kp

w jakiej rozdzielczosci

w jakiej rozdzielczosci odbywa sie projekcja hologramu w ktorym zyjemy?naukowcy od wiekow usiluja zglebic tajemnice najmniejszych czastek z jakich jestesmy zbudowani.wiadomo-z najmniejszych czastek znanych nauce-elementarnych.czym sa czastki elementarne?sa to najmniejsze skladowe materi ktorych struktora wewnetrzna jest nie poznana.jeszcze niedawno byly to elektrony i protony obdarzone ladunkami elektrycznymi o wartosciach-i+ oraz neutrony pozbawione takich atrakcji.ale nauka poszla naprzod i odkryto kwarki.na dzien dzisiejszy to jest podstawowa czastka elementarna ktora sklada sie-i tu przyjmuje sie ze sklada sie z jednowymiarowego wlokna ktore drga z okreslona czestotliwoscia ktora okresla wlasciwosci materi,(czestotliwosc drgan) ktora to materia ulega projekcji  odbieranej przez obserwatora.owe wlokna ulegaja splataniu ktore uklada sie w struny ktore wibrujac tworzac projekcje wszechswiata ktora odbiera obserwator wyposarzony w sensory zdolne by dac owemu obserwatorowi swiadomosc ktora w sposob interaktywny jest splatana z owa projekcja siecia wzajemnych powiazan.podsumowujac-temat jest ciezki,ale realny i na czasie.niby nie ma wplywu na to jak smakuje na kromka chleba naszego codziennego, ale wiedziec to byc i chwala autorowi artykulu ze rozbudza nasza ciekawosc.

Portret użytkownika zibi1973

Czyli się wszystko zgadza co

Czyli się wszystko zgadza co pisałem o wulkanach,chmurkach,ze słońca z rozbłysków piktogramów lub jak kto woli hologramów,niby meteorytów, srebrzystych obłoków,tęcz, itd ,można powiedzieć dwa lata mi to zajęło wszystko ale się opłaciło,zawsze będziemy bogatsi o trochę wiedzy

Portret użytkownika Homo sapiens

Zapewne hologramową

Zapewne hologramową technologię posiadają ufo byty, wykorzystują ją do zmian wygladu i do manipulowania świadomością ofiar porwań ! Możliwe, że muszą stworzyć hybrydalne ciała by się w nie wcielić ? lub dla kogoś innego, bezcielesnego ? "Gdzie wasze ciała porzucone?"
 
[...]Następnie zabrano ją do innego pomieszczenia, gdzie położono ją na stole, nad którym wisiało jakieś ciemne urządzenie. Jeden z Szaraków wyciągnął z niego rurkę zakończoną cienką igłą, na której widok Pat ogarnął lęk. Widząc to, istota ta powiedziała: - Tego nie musisz pamiętać.
Pat miała świadomość, że igła zostanie wprowadzona do jej prawej dziurki nosa, ale zanim to się stało straciła świadomość. Pamiętała jeszcze jeden szczegół z badania medycznego, a mianowicie "stopienie się" ze srebrnym światłem.
http://popotopie.blogspot.com/2013/06/kim-sa-istoty-z-innego-wymiaru.html
Statek, czy co tam to było, stał prawie niewidoczny pośród skał. Z początku pomyślałam nawet, że wchodzimy do jaskini. Nie chciałam tam wejść, ale musiałam, ponieważ mieli mojego syna. Podejrzewałam nawet, że chcą mnie zabić. Wszystko, co myślałam, brzmiało w mojej głowie niczym głośno wypowiadane słowa. Zapewne słysząc moje myśli, "kobieta" ponownie zapewniła mnie, że nic nam się nie stanie.
Zaraz po wejściu do środka rozebrali mnie, zanim zdołałam się zorientować, co się dzieje. Mieli tam oddzielny sektor dla mężczyzn i oddzielny dla kobiet. Do dzisiaj mam te małe koliste blizny. Jedną pod kciukiem. Mam także jedną w kształcie gwiazdy na wierzchu dłoni. Najwyraźniej widać je, kiedy mam opaloną skórę.
Poinformowała mnie, że przeprowadzają eksperymenty z ludźmi. Pokazała mi nawet, co robią z dziećmi. Widziałam zdeformowane dzieci trzymane w jakimś płynie na półce. Były tam dzieci obce, częściowo ludzkie i częściowo obce, ludzkie z różnych części świata, a także zdeformowane młode zwierzęta. Prowadzone przez nich eksperymenty nad stworzeniem krzyżówki pomiędzy ludźmi a ich rasą wciąż kończyły się niepowodzeniem. Nasze rasy nie dają się skrzyżować. Stworzone w ten sposób hybrydy żyją tylko przez krótki okres czasu. Jestem chrześcijanką i nigdy nie uwierzyłabym w coś takiego, gdyby mi się to nie przytrafiło.
Mają odpowiednie urządzenia, które pozwalają im kamuflować ich statki jako pojazdy wojskowe. Jedna z tych wyższych istot podchodziła do nas co chwilę i powtarzała: "Za dużo mówisz!". Odniosłam wrażenie, że zachowanie tej istoty zirytowało drugą z wyższych istot. Wewnątrz statku były jeszcze inne istoty. Za każdym razem, kiedy ta "kobieta" mówiła coś do mnie, pozostałe istoty "zamieniały się w słuch". Czułam, że są po jej stronie. Ona sama nie była dowódcą. Nie wiem, jaką pełniła rolę. Chcąc pobrać krew z mojego palca, próbowała trafić w żyłę. Wyjaśniłam jej, że w naszych palcach nie ma grubych żył, że są one w rękach. Nasz metal jest inny niż ich. Nie bardzo potrafię to wyjaśnić. Nie jest taki twardy, jak nasz. Jest jakby miękki i jednocześnie nie miękki. Nie wiem, jak to określić. To było jak wbicie igły i odczucie ukłucia. To co czułam, nie było ukłuciem; wprawdzie bolało, ale to nie był normalny ból.
Denerwuję się, kiedy mówię o tym. Robili mi badanie odbytnicy. Kiedy wsuwali do niej rurkę, aby pobrać stolec, mówili coś o "próbkach".
"Kobieta" cały czas mówiła do mnie, a ja martwiłam się, zastanawiając się, co się dzieje z moim synkiem. Widziałam go i ich stojących nad nim, ale nie zauważyłam, aby coś z nim robili. Byłam przestraszona i nie panowałam nad swoim ciałem. To oni je kontrolowali – całkowicie[...]
Coraz powszechniejsze są także przypadki ingerencji dobrych aniołów, które będąc duchami doskonałymi głoszą prawdę i nie po­jawiają się w żadnych latających talerzach. „Ruch aniołów jest cu­downy. W oka mgnieniu anioł przechodzi z nieba na ziemię, z jed­nego krańca wszechświata na drugi. Aby zrozumieć ich ruch, możemy porównać go jedynie z naszą myślą. W jednej chwili myśli skaczą z nieba na ziemię, z Anglii do Chin, z jednego na drugi ko­niec ziemi. Anioły, jeśli można tak to ująć, są żywymi myślami i prze­mieszczają się tak jak one.
 http://arekmiazga.blogspot.de/2014/06/ufo-zjawisko-fizyczne-czy-duchowe-cz-2.html
Ludzkość jest pod UFO wpływem i kontrolą ! Politycy to marionetki w ich rękach ! Więcej w podanych linkach.
Ufonauci często porozumiewają się z kontaktowcami podobnie jak istoty duchowe - w channelingu, za pomocą radia, magnetofonu lub telefonu (jak w przypadku Betty Andreasson).

http://popotopie.blogspot.com/2014/04/zagadka-ludzkosci-przedpotopowych-ile.html
Także zwierzęta wyczuwają duchowy charakter zjawiska, gdyż ich zachowanie wobec latających talerzy jest podobne do zachowania się wobec zjaw, duchów - są bardzo zaniepokojone i przestraszone. UFO, a zwłaszcza Nocne Światła (NL) bardzo przypominają swoim wyglądem i ruchami światła astralne, czyli zjawisko optyczne pojawiające się na seansach spirytystycznych

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika jonny

Nauka. W obecnych czasach

Nauka. W obecnych czasach obowiązują trzy sposoby przekazywania, pogłębiania i rozpowszechniania wiedzy:
1. Wiedza dla mas - polega na tym, że tak jest bo KTOŚ tak powiedział i dla tego tak MA być - ktoś coś zasłyszał, nie sprawdził przepisuje bzdury i mamy 14 końców świata na dekadę,
2. Wiedza akademicka - tak jest bo tak piszą inni i niewolno mówić inaczej bo zostaje się heretykiem - czasem zdarzy się koniec świata,
3. Wiedza prawdziwa - niewielu rozmawia między sobą o swoich badaniach, eksperymentach itd. i nie zważają na dwie pierwsze i to co jest PRZYJĘTE - dla nich, świat się nie skończy. 
 
Niestety większość artykułów to ten pierwszy rodzaj - tylko dla mas.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex 2

Zawsze o tym mówiełm...

Zawsze o tym mówiełm... Materia powstała z "niczego" ( z niematerii), poprzez indukcję materializującą myśli Boga. Po co to ubierać w teorie, prowadzić dysputy  rozważania, skoro jest to tak oczywiste i zrozumiałe. Każda myśl jest hologramem, z tym że boska się materializuje.
 Nie jestem matematykiem, chociaż znam matematykę...prowadzącą do.... holograficznego absurdu...
pozdrawiam

Portret użytkownika jaa

"Każda myśl jest hologramem,

"Każda myśl jest hologramem, z tym że boska się materializuje". Nie wiem co to znaczy, że każda myśl jest hologramem. Bo pojęcie hologramu też jest jakieś mgliste. Jeżeli hologram to coś/ktoś musi ten hologram wytwarzać ale też coś/ktoś musi ten hologram poza wytwarzaniem z czegoś ściągnąć. Hologram sam z siebie nie jest tylko jest pewnym przekazem jakiejś informacji. Boska się materializuje? A inne nie? A może każda się materializuje bo każda ma taką naturę tylko to jak się materializuje zależy od jakichś czynników? A co to jest boska myśl? jeżeli Bóg myśli to by znaczyło, że ma osprzęt do tego żeby mógł myśleć. A może to nie Bóg tylko byt? Może Bóg to to zupełnie coś innego? Może to co ludzie nazwyają Bóg to byt który osiągnął wyższy niż ludzie poziom wykorzystania potencjału myśli?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex 2

"Bo pojęcie hologramu też

"Bo pojęcie hologramu też jest jakieś mgliste. Jeżeli hologram to coś/ktoś musi ten hologram wytwarzać ale też coś/ktoś musi ten hologram poza wytwarzaniem z czegoś ściągnąć."
Tab bardzo tkwisz w materialiźmie, że klasyfikujesz: albo materia, albo NIC...?
 Przecież nie materia nie oznacza niczego

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex 2

Nie rozumiesz. Myśl jest

Nie rozumiesz. Myśl jest niematerialna. Myslokształty, wyobrażenia sobie czegoś są tym hologramem.
Jesli wyobrażasz sobie poiekną kobietę, to tworzysz myslokształt- hologram jej postaci.
Niestety u ciebie sie ta myśl nie materalizuje...
U Boga stalo się i powstał Wszechświat.
Bóg nie jest istotą, jak sobie materialnie wyobrażacie jego "duchowe" jestestwo. Bóg jest umysłem materializującym swoje myśli... niematerią
 Bóg jest oczywisty w swojej niematerialnosci. To przeciez tak proste, że aż budzi zdumienie.

Portret użytkownika kp

u mnie ta mysl sie

u mnie ta mysl sie zmaterializowala.myslalem o pieknej kobiecie i poznalem swoja zone.teraz jestem na etapie materializacji kuponu z szostka bo mi sie do roboty rano nie chce,przez 35 lat walcze z ta slaboscia i nic.moze ktos ma takie zdolnosci i pomysli dzis wieczorem ze wygralem?jak sie uda to dzialke odpale...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Nie mozna powiedzieć

Nie mozna powiedzieć "Wieczny", gdyz jego byt jest poza czasem. Stąd powiedzenie, że "Bóg istniał zawsze" budzi kontrowersje. Nie mozna mówić o niemateri, w klasyfikacji czasowej, bo czas istnieje tylko w ludzkiej wyobraźni dla ogarnięcia przestrzeni materialnej. Tam gdzie nie ma materii, nie ma przestrzenui i nie istnieje czas a raczej jego poczatek, upływ i koniec. To absolut abstarkcyjnego myślenia.

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika @z brodą

he matematycy

he Smile matematycy potwierdzają?na jakiej podstawie?gdzie jeden konkretny dowód?to tylko teoria,tak samo może być prawdą jak i nie prawdą,tego jedynie możemy być pewni.

Portret użytkownika kp

oni nie potwierdzaja tego na

oni nie potwierdzaja tego na podstawie dowodow.to twierdzenie opiera sie na brakujacych ogniwach wiekszej calosci.to cos w rodzaju przypadku gdy za oknem slyszysz przejezdzajacy samochod to czy fakt ze go nie widzisz jest jednoznaczne z tym ze go tam nie ma?wiesz ze jedzie choc go nie widzisz.ale chcesz sie upewnic,zobaczyc jaki ma kolor oraz marke.ale nie mozesz z jakiegos powodu podejsc do okna bo jestes np.inwalida wojennym i nie masz nog.tak jest z nauka,czasem nie mozna czegos udowodnic i to staje sie hipoteza i czeka na swoj czas az rozwoj technologi pozwoli opisac ta mysl np,matematyka.inwalidzie zrobili protezy i on juz wie.z tym hologramem tez cos wymysla

Skomentuj