Mer Pärnu w Estonii widział na niebie latający statek obcych – meteorolodzy próbują wytłumaczyć włodarzowi, że jest w błędzie

Kategorie: 

Źródło: http://maaelu.postimees.ee/4108549/mais-voib-naha-mitmesuguseid-miraaze

Mer estońskiego Pärnu (Parnawa) Romka Kozenkranius wczoraj nie mógł uwierzyć własnym oczom, kiedy na niebie nad powierzchnią morza ujrzał dziwny obiekt latający, który natychmiast sfotografował. W rzeczywistości było to rzekomo złudzenie optyczne, którego mechanizm występowania próbuje wyjaśnić synoptyk Jüri Kamenik.

 

Tej wiosny utrzymuje się bardzo niska temperatura wody w zbiornikach, która przyczynia się do powstawania złudzeń optycznych w związku z napływem ciepłych mas powietrza. Jednocześnie w bezchmurne dni promienie słoneczne nagrzewają ziemię. Ze względu na te okoliczności można zobaczyć różne miraże - zarówno na asfalcie jak i na morzu. Miraż to wizja optyczna. W momencie jego powstania światło, docierające do obserwatora w nietypowym miejscu, zmienia kierunek z uwagi na gęstość powietrza.

 

Na miraż składają się dwie podstawowe formy: górny miraż, który powstaje w przypadku warstwy inwersji - gęstość powietrza zmniejsza się bardzo szybko, a promienie światła odbijają się od powierzchni. Zatem cel widać powyżej jego rzeczywistej lokalizacji. Niska iluzja powstaje, gdy przy powierzchni podłoża nagromadziły się gorące masy powietrza, a wiązki światła odbijają się do góry i przedmiot obserwacji znajduje się poniżej rzeczywistego umiejscowienia (na przykład niebieskie niebo może być widziane tuż nad gorącym asfaltem). Niski miraż jest zwykle krótkotrwały i niestabilny. Do jego wystąpienia potrzeba słonecznej i bezwietrznej pogodzie. W klasycznych przypadkach zjawisko często pojawia się na pustyniach, a w Europie przy gorącym asfalcie, wodzie, czy kałuży.

 


Źródło: http://maaelu.postimees.ee/4108549/mais-voib-naha-mitmesuguseid-miraaze/ FOTO: Romek Kosenkranius

 

Górne miraże tworzą się nad zimną powierzchnią i nad chłodną wodą. Temperatura wzrasta nad nimi w górze i chłodzi się wraz ze wzrostem wysokości, zwłaszcza w troposferze. Takie miraże mogą występować wiosną i wczesnym latem, gdy woda jest jeszcze zimna, a powietrze już rozgrzane. Jest to typowe zjawisko dla Zatoki Fińskiej, zwłaszcza w okolicach wyspy Muhu. Mer Pärnu był prawdopodobnie świadkiem takiego właśnie zjawiska, chociaż wciąż ma wątpliwości i nie przekonują go racjonalne tłumaczenia meteorologów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

UFO to zjawisko realne, a

UFO to zjawisko realne, a ufonauci to istoty inteligentne ! Niestety ludzkość jest tresowana przez elity Nachasza, najpierw wmówili wszystkim, że pochodzą z błota i małpy, a potem przez kilkadziesiąt lat opowiadali że liczy się tylko kasa i siła silniejszego jak w darwinizmie ! Teraz gdy wychodzi na jaw, że elity to zło i wcielone w ludzi istoty duchowe, tak jak to było pisane w "starożytnej niebieskiej materii" - "Zgodnie z Mahabharatą asurowie na skutek powtarzających się klęsk w walkach z dewami i pozbawieni władzy i nieba zaczęli inkarnować się w ludzi z królewskich rodów (a dziś byśmy mogli powiedzieć, że w "elity"). Jako wcieleni i źli z natury bogowie (w liczbie wielu tysięcy) zaczęli szerzyć na Ziemi śmierć i zniszczenie." to możemy się bronić przed ich złem NWO, oni nie znoszą Ducha Świętego, mocy Jezusa i siły udzielonej Maryi Dziewicy ! Walka z nimi to walka duchowa, te istoty starają się nam odebrać nasze dusze, tak byśmy się stali ufonautami !

http://popotopie.blogspot.com/2015/06/implant-pamieciowy-coraz-bardziej.html

Gdy już zrobią elitom odsys energetyczny i zabiorą im dusze, elity będą "darthami vaderami", istotami humanoidalnymi, latającymi w statkach dyskoidalnych, zresztą sami tego pragną bo w ciałach elit nie ma już ludzko-boskich dusz, w nich są istoty ufonautyczne ! Sami to zdradzają, jak było opowiedziane w filmie "Ufo czasów ostatecznych" !

Zgodnie z tym co ustalił Joe Jordan, chrześcijański ufolog, dyrektor MUFON-u, najważniejszą sprawą w życiu każdego człowieka, tego porywanego do UFO, jak i tych (jeszcze) nie osaczonych przez niewidzialne byty jest Jezus Chrystus, tylko on potrafi wyrwać człowieka ze szponów UFO stworów (duchów posiadających sztuczne lub sztucznie wykonane skafandry humanoidalne [GMO] ?) !

http://popotopie.blogspot.com/2015/11/porwane-czy-asymilowane.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika kolo21

No kur.a facet sfotografował

No kur.a facet sfotografował złudzenie optyczne? To tak jak by ktoś chory na schizofrenie, sfotografował i miał na zdjęciu zielone ludziki, czy białe myszki.Doszło do tego, że nawet jak masz wiarygodne foto czy film ufo, to i tak powiedzą że to złudzenie, albo fotomorgana.Czyli nasz rząd to też złudzenie optyczne.Masz wierzyć w to co podają masońscy naukowcy i koniec kropka.

kolo21

Portret użytkownika b@ron

hehe ... dokładnie jak

hehe ... dokładnie jak piszesz Smile , pewnym wyjaśnieniem jest to, że tłumaczył to synoptyk ... w dzisiejszych czasach jak patrze na mapy  pogodowe, które czasem nic wspólnego z rzeczywistością nie mają, to też to tłumaczę złudzeniem optycznym Biggrin

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj