Mężczyzna który doświadczył śmierci klinicznej twierdzi, że śmierć to dopiero początek

Kategorie: 

Źródło: Getty Images, Pixabay.com

Według mężczyzny, który twierdzi, że podróżował przez inne wymiary od kiedy skończył 5 lat, dusza człowieka może opuścić ciało i istnieć niezależnie we wszechświecie. Intrygujące jest to, że w ostatnich latach naukowcy badający możliwość życia po śmierci sugerowali, że świadomość może pozostać w kosmosie po śmierci.

Niezależnie od tego, czy doświadczenia bycia poza ciałem (OOBE – out of body experience) są prawdziwe, jest to coś co zyskało popularność wśród wielu osób w ostatnich latach. W rzeczywistości stało się to tak popularne wśród wielu ludzi, że naukowcy zainteresowali się zbadaniem tego zjawiska.

Doświadczenia poza ciałem są opisywane jako wrażenie unoszenia się na zewnątrz ciała. Niektórzy twierdzą, że można to osiągnąć poprzez medytację, a podczas OOBE można nawet zobaczyć własne ciało. Tajemnica OOBE została omówiona podczas 27. dorocznego Sympozjum Glastonbury – konferencji zorganizowanej w Somerset – gdzie inni badacze i autorzy omawiają różne tematy, począwszy od teorii paranormalnych, spiskowych, myśli alternatywnej oraz filozofii nowych wieków.

Kulminacją tego typu praktyk są doświadczenia ludzi którzy powrócili z martwych czyli ze stanu tak zwanej śmierci klinicznej. Niejaki Todd Acamesis twierdzi, że od ponad 42 lat przeżywa doświadczenia śmierci (NDE – near death experience). Acamesis twierdził, że po śmierci nasza dusza może swobodnie przemieszczać się po wszechświecie. Mężczyzna sugerował, że nasze „dusze” są połączone ze sobą za pomocą ogromnej sieci na poziomie podświadomości i to właśnie ona umożliwia nam kontakt z niepoznanym.

 

W ostatnim czasie część z ekspertów zajmujących się tym tematem stwierdziła, że dusza nie umiera, tylko powraca do wszechświata. Naukowcy są przekonani, że ludzki mózg jest w istocie „komputerem biologicznym”, a „ludzką świadomość” można uznać za program działający dzięki komputerowi znajdującemu się wewnątrz mózgu, który nadal istnieje po śmierci. Niestety, ostateczna weriyfikacja tej teorii jest tylko jedna i chyba żadne z nas nie śpieszy się by poznać odpowiedź na to pytanie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika scott

Wszystko pięknie i wspaniale

Wszystko pięknie i wspaniale,tyle że wszelkiej maści doznania przebywania poza ciałem występują u ludzi których mózg wciąż funkcjonuje.Pokażcie mi autentyczny przypadek w ktorym ktoś powrócił do ciała z zaświatów np po 3 dniach.Wszystko najczęściej dziejej się kilka minut po zatrzymaniu akcji serca kiedy mózg wciąż pracuje i tyle.

Portret użytkownika demiczek

W starym testamencie opisane

W starym testamencie opisane sa dzieje uwczesnych dziejów historia mordów i nie mato nic wspólnego z bogiem miłosiernym  na kturego sie powoływali Biblia przepisywana była wiele razy przez skrybów nadzór nad nimi miał kosciół wiec pewne wersety kture były nie wygodne dla nich pomijali trzeba było trzymać owieczki boże w strachu wymyślając każącą rekę boga.piekło .Przeież biblia była zakazana do czytania już nie pamietam w jakim wieku a wersety przytaczane raczej nic mi nie mówią nawet nie wiem czy były przepisane z orginału .Zwoje z morza martwego muwiące prawde nogdy nie ujrzą prawdy światla zauwarzcie jak watykan trzyma w podziemiach dokumenty wieków nic nie zostało ujawnione ludzie muszą zostać nieswiadomi pewnych rzeczy tylko ludzie o otwartych umysłach mogą sie domyślać.

Strony

Skomentuj