Międzygwiezdny obiekt eksplodował nad Ziemią, ujawniają odtajnione dane rządowe

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niejawne dane nie pozwoliły naukowcom przeanalizować wydarzenia z 2014 roku. Warto zauważyć, że upadek obiektu z kosmosu został wówczas utajniony, ponieważ istniała możliwość, że spadł nie meteor, ale statek obcych. Obiekt wpadł do wody w 2014 roku i nikt nie był w stanie powiedzieć co to było.

  

Kula ognia, która przeszyła niebo nad Papuą Nową Gwineą w 2014 roku, była w rzeczywistości szybko poruszającym się obiektem z innego układu gwiezdnego, zgodnie z niedawną notatką wydaną przez Dowództwo Kosmiczne USA (USSC). Obiekt, mały meteoroid o średnicy zaledwie 0,45 metra, uderzył w ziemską atmosferę 8 stycznia 2014 r., lecąc w kosmosie z prędkością ponad 210 000 km/h - prędkość znacznie przekraczającą średnią prędkość meteorów krążących wokół Układu Słonecznego, zgodnie z badaniem obiektu opublikowany w 2019 roku w bazie preprintów arXiv.

 

W badaniu z 2019 r. stwierdzono, że prędkość meteoru, a także trajektoria jego orbity, dowodzą z 99% pewnością, że obiekt pochodzi daleko spoza naszego Układu Słonecznego – być może „z głębokiego wnętrza układu planetarnego lub innej gwiazdy z  Drogi Mlecznej. Jednak pomimo niemal pewności, praca zespołu nigdy nie została zrecenzowana ani opublikowana w czasopiśmie naukowym, ponieważ niektóre dane potrzebne do weryfikacji ich obliczeń zostały utajnione przez rząd USA.

 

Teraz naukowcy z USSC oficjalnie potwierdzili odkrycia grupy. W notatce z 1 marca, zamieszczonej na Twitterze 6 kwietnia, generał porucznik John E. Shaw, zastępca dowódcy USSC, napisał, że analiza kuli ognia z 2014 r. była „wystarczająco dokładna, aby potwierdzić międzygwiezdną trajektorię”. To potwierdzenie z datą wsteczną sprawia, że ​​meteor z 2014 roku jest pierwszym obiektem międzygwiazdowym, jaki kiedykolwiek wykryto w naszym Układzie Słonecznym, czytamy w notatce. 

Odkrycie tego obiektu wyprzedza zatem odkrycie 'Oumuamua – słynnego obiektu w kształcie cygara, który również porusza się zbyt szybko, aby pochodzić z naszego Układu Słonecznego – jak czytamy w notatce USSC. W przeciwieństwie do meteoru z 2014 roku, „Oumuamua została wykryta daleko od Ziemi i już opuszcza Układ Słoneczny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Ar

A w nocy przed tym strasznym

A w nocy przed tym strasznym trzesieniem ziemi i tsunami na Oceanii e Indyjskim nad Jakarta lecialy 2 kule ognia. Pisal o tym wtedy portal o... Ciekawe czy to nie bylo z tego samego kierunku i, nie uderzylo w uskok tektoniczny wtedy. 

Skomentuj