Mieszkańcy Zimbabwe masowo boją się goblinów, które oskarżają o ataki na ludzi i zwierzęta 

Kategorie: 

Źródło: Internet

W Zimbabwe, kraju znajdującym się w południowej Afryce, regularnie pojawiają się doniesienia o atakach na ludzi przez rozmaite nadprzyrodzone siłami. Najczęściej są one nazywane goblinami. Ludzie powszechnie wierzą tam w istnienie tych złośliwych istot i boją się ich do tego stopnia, że okresowo wybuchają zamieszki w związku z pogłoskami o ich pojawieniu się.

 

W większości przypadków te „gobliny” są tylko w wyobraźni zabobonnych wieśniaków. Na przykład, gdy w ciążę zaszła jedna z wiejskich kobiet pierwotnym wytłumaczeniem jest działalność goblina, dopiero później dziewczyna sama przyznała, że poczęła dziecko w zwykły sposób, bez asysty paranormalnej. Czasami jednak zdarzają się przypadki, które są bardzo trudne do wyjaśnienia za pomocą logiki. 

Od ostatniej jesieni, w małej wiosce Ziqaweni znajdującej się w Zimbabwe, rozpoczęły się dziwne ataki na zwierzęta gospodarcze. Ktoś lub coś zabija krowy i kozy, ale mieszkańcy nie byli w stanie ustalić co to za drapieżnik, choć wydaje się, że znają wszystkie miejscowe zwierzęta.

Kiedy w pobliżu wsi znaleziono dwóch martwych chłopców, przyczyna ich śmierci również nie była możliwa do ustalenia. Brak formalnych wyjaśnień spowodował, że mieszkańcy w końcu udali się do miejscowego znachora, który oczywiście oskarżył za incydent gobliny.

 

Potem szaman przeprowadził rytuał po którym nastąpiło uspokojenie i tajemniczy drapieżnik nie atakował przez jakiś czas. Ale potem wszystko zaczęło się od nowa. Ataki następowały w nocy, a napastnik działa bardzo cicho. Rolnicy po prostu odnajdują rano zwłoki kolejnych swoich zwierząt.

Wieśniacy skarżą się, że stracili już ponad 30 krów. Ludzie boją się wychodzić z domów i widzą szanse tylko w wynajęciu szamana i ponowieniu rytuału, po którym ich zdaniem aktywność "goblinów" została zahamowana. Trwa zbiórka pieniędzy na przeprowadzenie magicznej ceremonii.

 

Trudno aż uwierzyć, że w XXI wieku żyją ludzie, którzy twierdzą, że atakują ich gobliny. Wielu mieszkańców Zimbabwe wierzy w złe duchy, w tym gobliny i są oni pewni, że działają jakieś siły magiczne. Wiara w mityczne stworzenia, takie jak gobliny, jest tam powszechna.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika b@ron

no jak szamanowi płacą za te

no jak szamanowi płacą za te egzorcyzmy, to szaman jest głównym podejrzanym i zamiast składać pieniądze na rytuał... proponuje zamknąć szamana do klatki na tydzień i podejrzewam, że przez ten tydzień żadnego ataku nie bedzie, a potem jak by się ataki powtórzyły, to zamykać szamana na dłużej i myślę że ten mój rytuał zaprowadzi spokój na długo...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika 3sp

Zniewolenie Szamana z

Zniewolenie Szamana z pewnością rozgniewałoby duchy. I nawet jeśli Ty w to nie wierzysz, mieszkańcy Zimbabwe z pewnością wierzą. Nikt nie zaryzykuje. 

Bardziej mnie zastanawia, czemu ludzie wierzący w kosmitów, czupakabrę, Sasquacha itp. Nie wierzą w gobliny. To tylko nazwa...

Portret użytkownika b@ron

"Bardziej mnie zastanawia,

"Bardziej mnie zastanawia, czemu ludzie wierzący w kosmitów, czupakabrę, Sasquacha itp. Nie wierzą w gobliny. To tylko nazwa..." bo one mogą istnieć naprawdę, tyle że ja znowu nie mogę zrozumieć, że wierzą, że rytuał szamański pomoże...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj