Mieszkaniec Kenii twierdzi że jego rodzina jest napastowana przez ducha

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Mieszkaniec Kenii, próbuje przekonać władze tego kraju, że duchy kradną z jego domu, podkładają ogień pod meble, zakładają kajdanki na jego dzieci a nawet dręczą jego dwie żony. Bynajmniej nie jest to żart a rzeczywiste zgłoszenie, które zostało złożone na posterunku policji.

 

O całym zdarzeniu informował portal The Nairobian. Zgodnie z artykułem, niejaki Cosmas Akumba z wioski Miguye w hrabstwie Kisumu w zachodniej Kenii, twierdzi że jego rodzina pada ofiarą wzmożonej aktywności paranormalnej. Mężczyzna utrzymuje iż w jego domu zagnieździł się poltergeist, czyli typ złośliwego ducha znanego między innymi z gnębienia ludzi. Tego typu byty mają być zdolne do zmniejszania temperatury pomieszczeń, spontanicznego podpalania różnych przedmiotów, czyli pirokinezy oraz silnego oddziaływania telekinetycznego.

Zdaniem mieszkańca Kenii, koszmar rodziny rozpoczął się jeszcze w 2014 roku kiedy w dom zaczęły trafiać kamienie rzucane przez niezidentyfikowanego wandala. W końcu, jedna z jego córek została trafiona takim kamieniem co wiązało się z koniecznością udzielenia jej pomocy medycznej w szpitalu. Niedługo potem, w jednym z należących do niego domostw zaczęło dochodzić do małych pożarów, które zdawały się pojawiać znikąd. Podobno jedyne obiekty padające ofiarą tego zjawiska to koce i materace.

 

Akumba, jest przekonany że duch lub kilka duchów prześladuje jego rodzinę, a nawet że dosłownie ukradły jego telefon komórkowy i wysłały wiadomość SMS do jego córki. To jednak nie koniec ponieważ inna z jego córek miała zostać dosłownie związana i polana olejem przez ducha. Mężczyzna jest więc przekonany, że te i wiele innych nieprzyjemności, które spotkały jego rodzinę w ciągu ostatnich kilku lat jest spowodowane działalnością tych paranormalnych bytów. 


Z jakiejś przyczyny, dopiero teraz rozważa on wezwanie egzorcysty lub miejscowego szamana, który może zdołać rozwiązać ten problem. Czy jednak zdarzenia z Kenii są faktycznym przykładem na działanie abnormalnych sił, czy też raczej efektem przesądów wspomaganych przez jakiegoś żartownisia, który pastwi się nad tą rodziną? Tak jak zwykle w przypadku zgłoszeń z Afryki, bardzo trudno byłoby odeprzeć którąkolwiek z tych opcji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Blupa Dada

Wystarczy u mnie na osiedlu

Wystarczy u mnie na osiedlu stanąć przed blokiem wieczorkiem i takich poltergeistów na pęczki. Że zacytuję:
"A ty to jebać tylko lubisz!"

"Kurwa teraz się nad dzieckiem będziesz znęcał!?!"

"Kurwa zabiorę ci tą wódkę!"
"Robisz co chcesz się nie wtrącam do ciebie przecież!"

"Nie rób ze mnie szmaty!"

,itd. No i te wszędobylskie zawołanie w stylu "a kysz siło nieczysta" brzmiące jak sakramentalna inwokacja w ustach każdego menela w tym kraju, czyli: "kur*a, ja pi*rdole".

Pojawiają się też także szamani (policja) i egzorcyści (straż miejska), co można poznać po częstym przebywaniu pod blokiem ich niebiańskich rydwanów (takich z kogutem na dachu).
Czyli jak widać, Polacy nie gęsi, swoje siły paranormalne mają.

Portret użytkownika b@ron

pierwszym podejrzanym jest

pierwszym podejrzanym jest Akumba i należałoby sprawdzić czy nie ma problemu alkoholowego, bo w pijackim amoku może znęcać się nad rodziną i po pijoku rzucać pety z fajek po materacach... a potem zwalać winę na ducha... no bo przecież pochodzi z regionu gdzie "duchów" nie brakuje ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj