Mikroskopijne czarne dziury mogą posłużyć jako źródła nieograniczonej energii

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Słynny astrofizyk Stephen Hawking twierdził, że w przyszłości ludzkość będzie w stanie pozyskiwać nieograniczone ilości energii z mikroskopijnych czarnych dziur. Według naukowca, już dziś istnieją możliwości techniczne, aby tworzyć mikroskopijne czarne dziury za pomocą Wielkiego Zderzacza Hadronów. Uczony ostrzegał jednak, że te eksperymenty powinny być prowadzone z dużą ostrożnością.

 

Zdaniem Hawkinga, czarna dziura wielkości góry, mogłaby po prostu połknąć Ziemię. Aby zapobiec katastrofie trzeba zachować bezpieczną odległość od naszej planety wykonując operacje na orbicie. Naukowiec uważał, że w przyszłości ​​sztuczne miniaturowe czarne dziury będą przechowywane w niewidocznych dla ludzi wymiarach czasoprzestrzeni, które zgodnie z teorią strun, są całkiem realne i osiągalne.

Stephen Hawking - źródło: NASA

Stephen Hawking uważał, że nawet niewielka czarna dziura emituje około 10 milionów megawatów energii, a taka jej ilość wystarczy do dostarczenia energii elektrycznej do wszystkich urządzeń na naszej planecie. Fizyk w wywiadzie dla BBC, żartował, że czeka na stworzenie pierwszych mikroskopijnych czarnych dziur, co zapewni mu Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. Niestety nie doczekł tego osiągnięcia i zmarł w marcu 2018 roku.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika moon fake

Bzdura. Energia we

Bzdura. Energia we Wszechświecie nie bierze się z materii ani innych zjawisk a bezpośrednio z cząsteczkowej przestrzeni ktróra tą energię dostarcza wszystkim obiektom materialnym.

Skomentuj