Minęło 25 lat od zagadkowych "świateł nad Phoenix"

Kategorie: 

Źródło: Domena Publiczna

Wczoraj minęło 25 lat od serii incydentów UFO, do których doszło na niebie nad południowo - zachodnimi stanami Arizony i Nevady oraz meksykańskim stanem Sonora. Obiekty zostały dostrzeżone po raz pierwszy 13 narca 1997 roku.

Światła o różnych opisach, były widziane przez tysiące ludzi, na przestrzeni około 480 km. Spośród całej serii, doszło do dwóch szczególnie dobrze opisanych wydarzeń. Jednym z nich, była trójkątna formacja świateł przechodzących nad USA i seria nieruchomych świateł widocznych w obszarze Phoenix.


Rysunek obiektu stworzony przez świadka Tima Leya

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych, zidentyfikowały drugą grupę świateł jako flary zrzucone przez samoloty A-10 Warthog , w wyniku ćwiczeń szkoleniowych w Barry Goldwater Range w południowo-zachodniej Arizonie. Nijak nie wyjaśnia to relacji świadków, którzy twierdzą, że zaobserwowali UFO w kształcie kuli, które wypuściło kolejne pięć kulistych obiektów. Inni świadkowie twierdzili, że zaobserwowali ogromne kwadratowe UFO z pięcioma migającymi kulistymi światłami w środku.

 

Obiekt w kształcie litery "V" widziany podczas pierwszej obserwacji pojawił się w północnej Arizonie i stopniowo przesuwał się na południe, ostatecznie znikając po przejściu na południe od Tucson O "klinowym" kształcie latającego obiektu świadczą relacje naocznych świadków ówczesnego gubernatora Fevora Semingtona i wielu innych. Ta obserwacja wciąż nie jest dobrze wyjaśniona, ale istnieją pewne poszlaki, które sugerują, że plamki UFO były samolotami.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika orka

Najlepszą weryfikacją czy to

Najlepszą weryfikacją czy to ufo czy urządzenia wojskowe będzie pokazanie tych drugich, a że wojsko swymi osiągnięciami chwalić się nie lubi to możemy być pewni, że to coś zostało stworzone w tajnych wojskowych bazach. Skoro w czasie drugiej wojny światowej Niemcy zbudowali dysk potrafiący się unieść nad ziemią, to głupotą byłoby myśleć, że dzisiejsza technika w jakiś sposób ogranicza pomysły inżynierów. O niektórych tajnych samolotach dowiedzieliśmy się 40 lat po ich powstaniu, a o czym dowiemy się za lat 50? Skoro wszystko jest tajne łamane przez poufne to najwyższy czas wszystkie ufo uznawać za ziemską produkcję. Skończy się zaciemnianie rzeczywistości i zwalanie wszystkiego na ufo, dla wojska to idealna przykrywka.

Skomentuj