Moc myśli jako panaceum na wszystkie choroby

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Amerykański genetyk, Bruce Lipton, twierdzi, że za pomocą wiary tylko dzięki mocy sprawczej ludzkich myśli, można pozbyć się wszelkich chorób. Co więcej według niego nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jego badania wykazały, że wiara może zmienić kod genetyczny organizmu.

 

Nie trzeba chyba dodawać, że tego typu pogląd naukowy musiał się spotkać ze sporym ostracyzmem. Nazwano go "nową biologią", a sam Lipton wyspecjalizował się w inżynierii genetycznej. Mimo wielu lat badań nadal uważa, że człowiek jest czymś w rodzaju bio-robota, którego życie jest rodzajem programu komputerowego zapisanego w genach.

 

Z tego punktu widzenia geny określają wszystko od wyglądu do temperamentu i rozmaitych predyspozycji. Przyjmuje się, że nikt nie może zmienić swojego DNA i jest to po prostu coś ofiarowane nam przez naturę. Jednakże doświadczenia Liptona wyraźnie pokazały, że różne czynniki zewnętrzne w komórce mogą wpływać na zachowanie genów, a nawet zmieniać ich strukturę. Pozostało tylko zrozumienie, czy możemy dokonać takich zmian za pomocą procesów psychicznych, innymi słowy mocą myśli.

 

Sam Lipton twierdzi, że to, co odkrył jest znane od dawna lekarzom pod nazwą efektu placebo. Dzieje się tak, gdy pacjent otrzymuje substancję neutralną, twierdząc, że jest to specjalny lek. W rezultacie, substancja w rzeczywistości zyskuje działanie lecznicze. Mimo, że wszyscy o tym wiedzą, nikt nie pokusił się jeszcze o wyjaśnienie tego zjawiska. To odkrycie pozwala również wyjaśnić jak za pomocą wiary w uzdrawiającą moc szamana następują zmiany w procesach ustrojowych, w tym na poziomie molekularnym.

 

Genetyk przyznaje, że ważne są różne czynniki wokół nas jednak główny z nich może zmienić stan naszego zdrowia i Lipton uważa, że jest nim ​​moc sprawcza myśli na wszystko, co dzieje się wokół i wewnątrz nas. Po prostu, bardzo niewielu z tych, którzy wierzą w możliwość samoleczenia mocą mózgu rzeczywiście bardzo wierzą w sukces takiej "terapii". Większość z nas jeszcze na poziomie podświadomości zaprzecza takiej możliwości. Podświadomość stanowi rodzaj automatycznej kontroli wszystkich procesów w naszym organizmie odrzuca tę możliwość.

[ibimage==22249==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

dr Bruce Lipton - Źródło: www.brucelipton.com

Według Liptona nasza podświadomość zaczyna się dostrajać we wczesnym dzieciństwie, od urodzenia do sześciu lat. Wtedy nawet najbardziej drobne wydarzenia, które celowo lub przypadkowo opowiadają dorośli, szkodzą podświadomości i ostatecznie, osobowości człowieka. Natura naszej psychiki jest tak skonstruowana, że cale zło, które nam się przydarza, jest deponowane w podświadomości znacznie łatwiej niż przyjemne i radosne wydarzenia.

 

W rezultacie, "doświadczenie podświadomości" ogromnej większości ludzi jest w 70% "negatywne", a tylko w 30% "pozytywne". Aby osiągnąć prawdziwy postęp w samoleczeniu konieczna jest przynajmniej zmiana tego stosunku na odwrotny. Naukowiec twierdzi, że najwięcej pracy wymaga właśnie złamanie tej bariery. Sugeruje on, że podobny efekt można osiągnąć poprzez hipnozę i innymi metodami. Jednak większość z tych sposobów wciąż czeka na odkrycie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Poinsetia

Pozytywne myslenie ma moc

Pozytywne myslenie ma moc sprawcza. Negatywne mysli to chaos I destrukcja.Przeczytalam pare komentarzy pod artykulem I ogarnia mnie smutek I zlosc,ze Polacy tak kochaja krytykowac. Wahadlo dziala jak w transferringu.Co was interesuje Aron I publiczne oczernianie czlowieka,zreszta wirtualnie jak szczury. Czyż nie lepiej zastanowic sie nad przekazem tego artykulu I na nim sie skupic?Hej krytykanci Wasz kod genetyczny niestety nigdy nie ulegnie przemianie I nie uzdrowi was jesli nie Zmienicie myslenia I pretensjonalnego Toni.Zyjmy, pracujmy nad soba I pozwólmy zyc Innym!

 

 

 

 

 

 

Portret użytkownika Poinsetia

Pozytywne myslenie ma moc

Pozytywne myslenie ma moc sprawcza. Negatywne mysli to chaos I destrukcja.Przeczytalam pare komentarzy pod artykulem I ogarnia mnie smutek I zlosc,ze Polacy tak kochaja krytykowac. Wahadlo dziala jak w transferringu.Co was interesuje Aron I publiczne oczernianie czlowieka,zreszta wirtualnie jak szczury. Czyż nie lepiej zastanowic sie nad przekazem tego artykulu I na nim sie skupic?Hej krytykanci Wasz kod genetyczny niestety nigdy nie ulegnie przemianie I nie uzdrowi was jesli nie Zmienicie myslenia I pretensjonalnego Toni.Zyjmy, pracujmy nad soba I pozwólmy zyc Innym!

 

 

Portret użytkownika aron jasnowidz

Niecały miesiąc temu pisałem

Niecały miesiąc temu pisałem przekaz od istot wyzszych dla nas na temat myśli sprawczej i wówczas wielu śmiało się z tego teraz gdy mówią juz o tym naukowcy jest postęp ,i świadomość rośnie ,z tego się ciesze ,najpierw naukowcy udowodnili ze dusza istnieje a teraz ze myśl to taka czarodziejska różdżka w naszej istocie która w harmonii Energi duchowej i świadomości zdziała wszystko ,zaraz napiszą ze każdy z nas może się nią posługiwać świadomie w rzeczywistości poprzez nauke w stanie medytacji lub letargu ,a potem ze obcy istnieją ,że mamy zmianę wymiaru itd itd ,pisałem że pokażą każdemu co się dzieje i ze każdemu dadzą czas na zrozumienie co się dzieje i piękne jest to ze ci którzy nie wierzą w nic tylko w naukę dostają takie same wiadomości jak ci co wierzą w świat duchowy, że świadomość w ludziach jest pokazywana na każdym poziomie ,że nikt nie będzie mógł powiedzieć ze nic nie wiedział ,zostali tylko ci co wierzą w tv dla nich przygotowano coś extra aby się obudzili ,ciesze się ze nikt nie zostanie ignorantem tylko będzie się musiał określić po konkretnej stronie jak przyjdzie czas wyboru ,myśl jest nasza bronią i naszym zbawieniem im szybciej nauczymy się nad nią panować i ja wykorzystywać tym szybciej dokona się to co już się zaczęło .
PS baron pytasz jak kontrolować swój umysł i myśli ,bardzo prosto ale do tego trzeba pozbyć się schematu i otworzyć się na nowe w które jeszcze nie wierzysz .Ja dokładnie kontroluje swoje myśli ,swój język ,swoje zachowanie i swój dar ,tak samo jak moi przyjaciele ale odrzucilismy wszystko co mówili naukowcy ,schematy ze szkoły ,religię ,tradycje a skorzystaliśmy z klucza który został nam dany przez istoty wyższe abyśmy właśnie skontaktowali się ze swoją podświadomością, nadswaidomoascią i rozumem ,zagrali to w całość i mogli kontrolować swoje myśli i zachowanie oraz uruchomić swój potencjał duszy ,lub istoty jak wolisz .To twoja myśl ogranicza ciebie nikt inny ,masz w głowie program i trzeba się go pozbyć ,właśnie czytasz artykuł ze jest to możliwe a u nas na grupie masz dowody ze są ludzie którzy już to zrobili, szkoda ze nie masz odwagi z nimi porozmawiać .jest osoba która ma potencjał kreowania rzeczywistości dzieki myślą jest jak dżin który spełnia swoje życzenia pod warunkiem że są czyste jak łza .żadne chciejstwo nie jest tolerowane w rozwoju duchowym ale kreowanie rzeczywistości aby tworzyć pozytywna energię ,piękno ,szacunek ,nauczkę ,miłość jest tworzone od razu .Jak pisałem pokażą wam wszystko co niemożliwe i z czego się tak wyśmiewaliscie ,ważne co z tym zrobicie aby potem nie płakać ,

Portret użytkownika TOM19

Masz racje kolego popieram to

Masz racje kolego popieram to co piszesz. A dla nie których polecam świetna książkę w 8-miu już tomach TRANSFERING RZECZYWISTOŚCI.  POLECAM WSZYSTKIM w szczegolności tym, którzy nie wierzą w myśli które przekształcają się w obraz a ten w rzeczywistość.

Portret użytkownika Kontrapunkt

Aronie – już o Panu Liptonie

Aronie – już o Panu Liptonie słyszałem wiele lat wcześniej wtedy kiedy Ty, żeś jeszcze u mamusi  z cyca ssał i w pampersa robił. Ale jak zwykle musisz przypisać zasługę tylko sobie, że ty żeś to wszystko jako pierwszy  pisał i przewidział – normalka – nic oryginalnego nie masz? Smile

Strony

Skomentuj