Mocą myśli można zmieniać rzeczywistość, a nawet wpływać na własny kod genetyczny

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

To zaskakujące jak niewiele ludzi ma świadomość tego, że ich myśli mają moc sprawczą. Niektórzy nie odkryją tego nigdy i będą płynąć przez rzekę życia będąc zupełnie nieświadomym tego, że to co dzieje się dookoła nas to wypadkowa naszych myśli i strachów.

 

Najlepszym dowodem na to, że mamy możliwość oddziaływania na otaczającą nas rzeczywistość są takie fenomeny jak efekt placebo, czy funkcja modlitwy, która de facto jest podświadomym sposobem kształtowania otaczającego nas świata.

 

Znany amerykański genetyk, dr Bruce Lipton stwierdził, że sama wiara i moc ludzkich myśli może pozwolić na uzdrowienie dowolnej choroby. Medycyna zna bardzo wiele takich niewytłumaczalnych uzdrowień, a z drugiej strony ludzie, którym mówi się, że mają pół roku życia, żyją przeważnie tyle ile powiedzieli im lekarze.

[ibimage==21766==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

Zaciekły atak na homeopatię przypuszczany obecnie przez koncerny farmaceutyczne to dowód na to, że terapie opierające się na totemach, w tym wypadku ekstremalnie rozcieńczonych preparatach, są po prostu nie akceptowane przez lekarzy, którym wpaja się do głowy konieczność stosowania chemikaliów, jako uniwersalnego panaceum na wszystko.

 

Są oczywiście tacy jak wspomniany Lipton, którzy postulują, że człowiek to w istocie rodzaj bio-robota, którego istnienie jest wynikiem programu zapisanego w genach. Z tego punktu widzenia geny odpowiadają za wszystko, czyli wygląd, cechy charakteru, temperament czy predyspozycje do jakichś chorób. Wydaje nam się też oczywiste, że nie jesteśmy w stanie zmienić swojego kodu genetycznego, jako czegoś danego przez naturę.

[ibimage==21767==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Z badań dr Liptona wynika jednak, że czynniki wewnętrzne mogą wpływać na geny, znajdujące się w jądrze komórkowym. Co więcej mogą one prowadzić do poważnych zmian w ich strukturze. Naukowiec zaczął badać czy da się wpływać na to za pomocą procesów psychicznych, po prostu mocą myśli.

 

Jego odkrycia potwierdziły, że to wiara a nie uzdrawiająca moc szamana, powoduje zmiany w procesach ustrojowych, które mogą doprowadzić do spontanicznych wyleczeń. Co zabawne nowoczesna nauka wcale nie ukrywa tego, że coś takiego jak efekt placebo istnieje i bada się to nawet podczas każdych testów klinicznych. Gdy jednak ktoś zada pytanie, czym jest to placebo, z drugiej strony zwykle kwitowane jest to jako aksjomat bez zagłębiania się w jego istotę.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika BoguNaRogu

Prawda jest taka i niewielu

Prawda jest taka i niewielu ona znana, że ludzkość wciąż nie zna w pełni możliwości swoich organizmów, a zwłaszcza mózgu.
Efekt Placebo to świetny przykład jak łatwo zmanipulować organizm zwykłą wiarą. To ogłupienie mózgu, który przytłumia organizm dając przekonanie (wiarę), iż coś naprawdę działa. Również można tutaj odnieść się do (po dziś dzień) niewyjaśnionych przypadków nagłych uzdrowień ludzi.
Istnieje sposób, aby samemu się przekonać o potencjale mózgu poprzez m.in. Kontrolę Snów, choć i tak jest to ledwie cząstka możliwości mózgu. Można to porównać do Matrixa, gdzie świadomie możemy wpłynąć na wszystkie aspekty naszego snu dzięki własnej woli i świadomości. To z kolei w rewelacyjny sposób udowadnia możliwości naszego mózgu. Wymaga jednak to pewnej wiedzy i przede wszystkim praktyki.
Są także przypadki "nadludzkich zdolności" lub "nadludzkich przypadków", w tym ludzie o niezwykłej sile, szybkości, osoby, które się nie męczą, potrafią zmienić temperaturę swojego ciała i wiele więcej. Tak naprawdę trudno tu jednoznacznie stwierdzić, czy to przyczyna genów czy też właśnie silna wola i wpływ mózgu na organizm.
Również nasz mózg ma spory wpływ na nasze codzienne życie. Nasze nastawienie do życia (pozytywne/negatywne) wpływa na nasze samopoczucie, własne wartości oraz na to, jak postrzegamy życie i wszystko, co nas otacza. Ma to także wpływ nie tylko na nasz stan psychiczny, ale i także fizyczny (zdrowotny). To zasługa właśnie naszego mózgu i można to zaobserwować z własnego doświadczenia. Szczególnie nerwy i stres powodują największy uszczerbek na zdrowiu (co powszechnie jest znane).
Generalnie to wszystko tylko podkreśla niesamowity potencjał mózgu i jego wpływ na organizm. Moim osobistym zdaniem wszystko, co w granicach naszego organizmu jest możliwe, ponieważ wciąż nie wykorzystujemy pełnego potencjału mózgu.

Portret użytkownika Szymon

Jak was czytam to mi sie

Jak was czytam to mi sie niedobrze robi zamiast czytac to co Lipton sprawdzil moze ktos by sprawdzil liptona a myslami zamast kreowac cuda. Moze sobie najlpierw z polski wyjedzcie zarobcie duzo pieniedzy stancie sie slawni bogaci i szczesliwi dopiero wtedy mowcie jak wyglada zycie. Bo w [ciach] na cale zycie w gowno z tego bedziesz mial. Walczac z ignoracja sam bedziesz ignorantem. dziekuje

Portret użytkownika Ja i Ty

Żal czytac kolego takie

Żal czytac kolego takie ograniczone wypowiedzi jak Twoja. przeszlosc i przyszlosc wypraly Ci terazniejszosc. w dupei bylam, z duoy wyszlam, wlasnymi siłami. pozytywnym nastawieniem, za przewodnika miałam hasło  never give up. wiec może zamiast przekreślac, zacznij żyć a zobaczysz, że cuda istnieją 

Portret użytkownika Jola565435

Wiara wsparta mocnym uczuciem

Wiara wsparta mocnym uczuciem płynącym z serca prowadzi to sytuacji, które potem często nazywane są "cudem". Ludzki umysł jest potężny, tylko my ludzie nie umiemy w pełni korzystać z jego możliwości. Ale na szczęście to się zmienia i coraz więcej osób uświadamia sobie, że myśli mają ogromny wpływ na nasze życie i na losy całego świata. Jako uzupełnienie to powyższego artykułu proponuję przeczytać [zakaz rekl. stron internet.-regulamin], aby w pełni zrozumieć moc, jaką posadamy.

Portret użytkownika upsal

Tak, to prawda. Tez to

Tak, to prawda. Tez to robilam (nieswiadomie) i spotkala mnie za to kara (juz prawie odpracowalam za to) I nie radze swiadomie niszczyc innych ludzi, bo ta cala negatywna energia wroci z powrotem do zrodla i wyrzadzi szkody 10x wieksze. Wiem za co cierpie, wiec przyjmuje wszystko z pokora i spokojem oraz odpracowuje wszystkie krzywdy, ktore wyrzadzilam moca wlasnych mysli. 

Portret użytkownika Majka71

Coś w tym jest. Ostatni

Coś w tym jest. Ostatni myślałam sporo o chorobie, no i zachorowałam na paskudną anginę. A przecież to lato Smile Czasem myśli się o pewnych osobach i one się odzywają. To też dowód na to, że myśli krążące w przestrzeni nie zanikają. Myśli myślami, ale do tego wszystkiego potrzeba jeszcze silnej wiary i ona jest kluczem uzdrowień oraz manifestacji w naszym życiu.

Strony

Skomentuj