Modele matematyczne wskazują, że epidemia zombie może zniszczyć ludzkość w ciągu 100 dni

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Badania przeprowadzone przez studentów z Uniwersytetu Leicester wskazują, że apokalipsa zombie nie potrwałaby długo. Modele matematyczne pokazują, że już w ciągu 100 dni od wybuchu epidemii zombie, na świecie pozostałoby tylko 273 żywych ludzi.

 

Jest to dość zaskakujące, że potencjalna epidemia wirusa zamieniającego ludzi w bezmyślne zombie jest przedmiotem badań naukowych. W 2013 roku, mikrobiolodzy Jonathan D. Dinman oraz Samantha Price stwierdzili, że wybuch takiej epidemii jest całkiem możliwy a wirus zombie istnieje w pewnym sensie pod postacią wścieklizny - zakażenie jest niemal w 100% śmiertelne, zamienia człowieka na chwilę w "żywego trupa" i przeprogramowuje jego zachowanie tak aby gryzł innych ludzi, dzięki czemu infekcja się rozprzestrzenia. Jednak wirus wścieklizny musiałby wyewoluować, ponieważ w obecnej postaci zabija swoją ofiarę zaledwie kilka dni po wystąpieniu objawów.

 

Studenci z Uniwersytetu Leicester postanowili sprawdzić jak niebezpieczna mogłaby być epidemia zombie. Wzięto pod uwagę, że każdy zombie miałby 90% szans na znalezienie jednej ofiary w ciągu dnia i mógłby przetrwać 20 dni bez ludzkiego mięsa. Przy uwzględnieniu populacji startowej na poziomie 7,5 miliarda osób i pojawieniu się tylko jednego zombie, już w ciągu 20 dni doszłoby do epidemii.

 

Przy braku jakiejkolwiek izolacji geograficznej, populacja ludzi na świecie spadłaby do 181 w ciągu 100 dni od wybuchu pandemii. Sytuacja byłaby niewiele lepsza, gdyby rozprzestrzenianie się zombie zostało utrudnione przez czynniki geograficzne - po 100 dniach od rozpoczęcia epidemii, pozostałoby tylko 273 żywych ludzi.

 

Przy kolejnych symulacjach, studenci wydłużyli długość życia zombie do jednego roku, ale dali ludziom 10-procentową szansę na zabicie jednego stwora w ciągu dnia. Uwzględniono także rozmnażanie ludzi - dodano zdolność kobiety w wieku reprodukcyjnym do urodzenia jednego dziecka co każde trzy lata. Bardziej rozbudowany model matematyczny pokazał, że wszystkie zombie wyginęłyby tysiąc dni po wybuchu epidemii a 9 tysięcy dni później, ludzkość ponownie zaczęłaby się odradzać.

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika BigStan

Ci z nas, którzy oglądali

Ci z nas, którzy oglądali filmy w tematyce konsumpcji większości przez chwilową mniejszość, zadawali sobie pytanie czy to jest możliwe.

Teoretycznie raz „wyłączonego” organizmu raczej nie przywróci się do „użyteczności”, gdyż są wewnętrzne mechanizmy blokujące takie zabawy.

Znając jednak poczynania jajogłowych ( w dużej mierze ludzi bez czci i wiary ) są oni zainteresowani stworzeniem takiego organizmu, który po swojej śmierci, byłby w stanie dokonać restartu.

Kiedy więc nie można ( przynajmniej chwilowo ) zmarłego przywrócić do życia, jajogłowi wymyślili coś równie wrednego – narkotyk , który pozbawia ludzi wszelkich hamulców i robi z nich „żywe zombi” które można będzie wykorzystać do „podstawionej” zarazy.

https://youtu.be/sf8U1yBs6uI

Podstawiona zaraza – jakie to daje pole do popisu dla tych co chcą depopulacji, mamy podstawę – sztuczny zombizm – znajdą się „odpowiednie” szczepionki które „skutecznie wyleczą zarazę” po przez cichą depopulację, która zniknie w okrzykach przerażenia.

Portret użytkownika b@ron incognito

najbardziej zastanawiające,

najbardziej zastanawiające, że takie badania wogóle istnieją... a jak przypomnieć sobie niedawny incydent w Miami czy nawet ten z krakowa, to można mieć obawy że "broń biologiczna" jest na ukończeniu...

Portret użytkownika normalny ?!

Mam cichą nadzieję,że

Mam cichą nadzieję,że większość ludzi(nie zombie)tutaj zaglądających zdaje sobie sprawę z tego,że w podobny sposób zostało do tej pory wyliczone mniej więcej wszystko w dziejach naszego wspaniałego gatunku !!! Biggrin  Co najlepsze praktycznie NIKT tego nie kwestionuje,bo przecież modele matematyczne są święte ... podobnie jak sama "nauka" !!! Wink 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

My mamy zombie, które żyją

My mamy zombie, które żyją całkiem długo i paskudzą naszą Polskę... Żydzi, mochery katolickie i buraki, zagnieżdżone w takich partiach jak PO, Nowoczesna i KOD... Eliminacja tych zombi przedłużyłaby nasz gatunek o następne   100 000 lat...

...Angelus Maximus Rex

Strony

Skomentuj