Most Ramy jako relikt zapomnianej prehistorii naszej rasy

Kategorie: 

Źródło: Google Earth

Każdy kto miał szczęście siedzieć przy oknie samolotu lecącego między Indiami i Sri Lanką (kiedyś Cejlon) z pewnością był w stanie zauważyć, że wyspa łączy się z lądem czymś w rodzaju mostu. Muzułmanie nazywają tą płyciznę mostem Adama, a Hindusi mostem Ramy.

 

To niezwykłe przewężenie rozpala zmysły. Muzułmanie uważają, że na Cejlonie znalazł się po wygnaniu z raju pierwszy człowiek, Adam. Potem przedostał się na kontynent, czyli dotarł do Indii skąd rodzaj ludzki rozprzestrzenił się na cały świat.

[ibimage==20665==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Źródło: Internet

Ta mielizna jest rzeczywiście podobna do mostu i wygląda dziwnie. Hindusi wierzą w to, że jest to sztuczny most zbudowany w czasach starożytnych przez Lorda Ramę. Dokonać miała tego armia małp przewodzona przez inne bóstwo, Hanumana, który sam z wizerunku przypomina małpę, gdyż ma długi ogon eksponowany często na malowidłach.

[ibimage==20664==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Źródło: Internet

Na średniowiecznych arabskich mapach ten most jest oznaczony jako zapora, czyli na całości znajdował się ponad powierzchnią morza i to jeszcze całkiem do niedawna. Prawdopodobnie most zapadł się dopiero po trzęsieniu ziemi w 1480 roku. Następnie dzieła zniszczenia dokonały cyklony tropikalne.

 

Skala tej budowli jest ogromna. Niewyobrażalne wydaje się usypanie takiego sztucznego kawałka lądu na przykład między Francją i Anglią. Dopiero stosunkowo niedawno, nakładem wielkich środków zbudowano tunel pod kanałem La Manche. Okazuje się, że w starożytności ktoś zdołał zbudować most w morzu, który jest długi na 50 kilometrów.

[ibimage==20666==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Źródło: Internet

Na dodatek jego szerokość sięgała od 1,5 km do 4 km. Głębokość dna morskiego wokół budowli to średnio kilkanaście metrów więc nawet dzisiaj idąc po budowli jakkolwiek nie suchą stopą, ale na upartego da się przejść brodząc w wodzie i płynąc - o ile będziemy się trzymali właściwego szlaku. W niektórych miejscach woda przykrywa most tylko o metr.

 

Z tego powodu i tak akwen ten jest nieżeglowny nawet po zalaniu mostu. Indie myślą o dokonaniu przekopu, który ma pomóc w żegludze. Plany były już w 1850 roku za czasów angielskiej kolonizacji. Przez most Ramy statki ze Sri Lanki nadrabiają 800 km i około 30 godzin dodatkowej podróży.

 

Próba zrobienia kanału w moście podjęta w 1955 roku skończyła się w Sądzie Najwyższym, który stwierdził, że budowla nie jest świętym miejscem jak twierdzili wnioskodawcy. Aby przyspieszyć budowę kanału uznano wtedy, że nie ma historycznych dowodów na to, że most Ramy jest budowlą sztuczną. Według Hindusów dostatecznym dowodem jest to, co na jego temat napisano w świętej księdze Ramajana.

[ibimage==20667==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Źródło: Internet

Nawet w czasach dzisiejszych jest bardzo wiele osób przeciwnych przekopywaniu się przez most Ramy. Ich zdaniem oddziela on Indie od burz i cyklonów zapewniając czystą i szmaragdową wodę. Miejscowi uważają, że to dzięki mostowi Ramy udało się złagodzić skutki tsunami z 2004 roku, które rozlało się w basenie Oceanu Indyjskiego. Ludzie traktują to jako starożytną zaporę, która na dodatek chroni lokalny ekosystem.

 

Badaniami mostu Ramy zajęli się też hinduscy geolodzy. Dokonali oni 100 odwiertów, aby zrozumieć jak powstała ta struktura. Przeprowadzono skanowanie magnetyczne i batymetryczne. W rezultacie stwierdzono, że jest to faktycznie anomalia. Most jest skupiskiem głazów, miedzy innymi wapieni, piaskowców i koralowców Leżą one na dnie morskim. Głazy są przykryte warstwą piasku morskiego, struktura skrywa solidne podłoże.

 

Ustalono wtedy również, ze te obszary lądowe nie są podnoszone w wyniku procesów geologicznych. W odwiertach odkryto wapienie. Proste i uporządkowane ułożenie głazów może wskazywać na intencjonalne ich rozmieszczenie.

 

Nie wiadomo jak stary jest most Ramy. Niektórzy wierzą w to, że ma kilka milionów lat. Inni sugerują, że most powstał 20 tysięcy lat temu. Bez względu jednak na to jaka jest prawda bezsprzecznie most Ramy jest jedną z najbardziej niezwykłych struktur na naszej planecie i być może nawet namacalnym reliktem po potężnej cywilizacji operującej w tym regionie w zamierzchłych czasach.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Juszka

A teraz na temat skoro to

A teraz na temat skoro to most Ramy to może hel nazwiemy mostem tuska, a może Wielka Rafa Koralowa to nieznany ukryty ląd?
Badania wykazały że składa się z wapienia i koralowców ciekawe Biggrin przeież to skłąd rafy koralowej, a dobrze wiemy że w epoce zlodowaceń (15-11tyś lat temu) poziom wód obniżył się o kilkadziesiąt metrów a następnie powoli podnosił co stworzyło idealne warunki do powstawania rafy na grzbiecie łaczącym dwie Ziemie. I tak powstała rafa która do dziś się rozwija. 
Wierzenia wierzeniami, ale doszukiwanie się zapomnianych ras, nieznaych technologi w naturalnej strukturze jest bez sensu.
Tak nawiasem mówiąc to zobaczcie sobie jeszcze bardziej okazałe "mosty" nieznanych ras:
-Nowa Kaledonia,  -Luizjady,   -no i przede wszystkim wyżej wymieniona Wielka Rafa Koralowa
 
 

Portret użytkownika tatva

No niemoge , ....."dobrze

No niemoge , ....."dobrze wiemy"......,  jak byś napisał: "prawdopodobnie" , albo "badania pozwalają przypószczać" to jeszcze można ztolerować. Nadęcie współczesnych naukowców już sięgło zenitu, kompletnie odrzucają przekaz jaki niasą stare cywilacje w swoich opisach czy"mitologi". Prawda jest taka, ze dzięki starym opisom odkrycia pozwala się jakoś racjonalnie wyjaśnić, jest wiele takich przykładów . Mam nadzieje że że za pare set lat (albo wcześniej) wszyscy bedą mówić o wsólczesnyc "osiągnięciac" jak o bajdac babci Kloci. :)))))))

Portret użytkownika Slav Omeer

 Jusiek twardzielu

 Jusiek twardzielu zeswirowany Ty moj:x. Nie pamietasz Mordo poprzedniego Wcielenia swego? W tamtych czasach, u zarania dziejow byles taka sama menda spoleczna tylko w Indiach. No Hindusi nasi Zloci, wtedy to byli platynowi, to mieli cierpliwosc do Ciebie diamentowa... Ale po 1000cu latach juszkowego pod...wiania wzieli sie na przehumanitarny sposob i zafundowali Ci wyspe i kilku odpornych ochotnikow, co bys sie nie nudzil. Ale, wcale sie nie dziwie, nawet Ci odporni glusi tez w koncu nie wytrzymali i spi....li budujac ww groble bo do mostu to ma daleko ta ''konstrukcja''. No i tak juszkowe nasienie pod...wia Świat od tamtej pory tysiacoma twarzami swojej Wielofrenii... Takie tam dywagacje na bazie obserwacji....:x
 

Portret użytkownika b@ron

nooo...to widzę że jednak

nooo...to widzę że jednak masz wyobraźnię juszku...
"idealne warunki do powstawania rafy na grzbiecie łaczącym dwie Ziemie"
[ibimage==20671==Oryginalny==Oryginalny==self==null]
...opowiedz nam o dwóch ziemiach połączonych mostem ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Paweł

cenzurujecie komentarze,co

cenzurujecie komentarze,co to, komuna?haha a jak jakis frajer obraza innych to jest w porzadku?ten portalik upadl juz dawnoo ponizej dna
 
Innym nie wolno obrażać, ale Tobie wolno ? Nie używaj wulgarnych i obraźliwych słów to nikt nie będzie usuwał Twoich komentarzy.
/Mod./

Strony

Skomentuj