Mothman, czyli niezwykła amerykańska kryptyda

Źródło: InneMedium

Legenda Mothmana rozpoczęła się w latach 60. XX wieku w małym miasteczku Point Pleasant, położonym wzdłuż rzeki Ohio. Historia tajemniczego latającego stwora zyskała sobie ogólnokrajową uwagę w 1966 i 1967 roku, kiedy to wielu naocznych świadków twierdziło, że spotkało to dziwne i złowieszcze stworzenie.

 

Mothman jest opisywany jako wysoka, humanoidalna postać z ogromnymi skrzydłami przypominającymi skrzydła ćmy lub nietoperza. Świadkowie często wspominają jego świecące, czerwone oczy, które zdają się przebijać przez ciemność. Pierwsza zgłoszona obserwacja Mothmana miała miejsce w listopadzie 1966 roku, kiedy czwórka młodych osób jechała samochodem w pobliżu opuszczonej fabryki amunicji poza Point Pleasant.

Świadkowie twierdzili, że widzieli dużą istotę ze świecącymi czerwonymi oczami, która spadła z nieba i przeleciała obok ich samochodu. Byli oni mocno poruszeni spotkaniem i czym prędzej podjęli próbę ucieczki przed potworem. Po pierwszej obserwacji inni mieszkańcy Point Pleasant zaczęli zgłaszać własne spotkania z Mothmanem. Ludzie donosili, że widzieli stworzenie w całym mieście, często w pobliżu "Obszaru TNT", serii opuszczonych bunkrów, w których kiedyś działała fabryka amunicji.

Legenda o Mothmanie przybrała mroczniejszy obrót, gdy 15 grudnia 1967 r. Point Pleasant nawiedziła tragedia. Silver Bridge, kluczowy most autostradowy łączący miasto z Ohio, zawalił się w godzinach szczytu, powodując śmierć 46 osób. Incydent ten stał się decydującym momentem w historii Point Pleasant. Niektórzy mieszkańcy wierzyli, że obecność Mothmana w mieście była ostrzeżeniem przed zbliżającą się katastrofą. Zgodnie z tym przekonaniem istota ta była zwiastunem zagłady, pojawiającym się przed znaczącymi nieszczęściami lub katastrofami.

Legenda Mothmana pozostawiła trwały wpływ na Point Pleasant, przekształcając miasto w centrum entuzjastów zjawisk paranormalnych i ciekawskich turystów. W 2002 roku Point Pleasant ustanowiło nawet coroczny "Festiwal Mothmana", celebrujący stworzenie i jego mityczny status. Na przestrzeni lat zaproponowano wiele teorii wyjaśniających fenomen Mothmana. Niektórzy sugerują, że mogła to być błędna identyfikacja dużego ptaka, takiego jak sowa lub żuraw piaskowy, podczas gdy inni spekulują, że mogła to być nieznana kryptyda lub nawet istota pozaziemska.

 

Niezależnie od wyjaśnień, legenda o Mothmanie nadal pobudza wyobraźnię osób zaintrygowanych tym, co nieznane i paranormalne. Jako jedna z najtrwalszych i najbardziej przerażających miejskich legend w amerykańskim folklorze, Mothman pozostaje urzekającą tajemnicą, która zagnieździła się w zbiorowej świadomości, pozostawiając nas w konsternacji nad tym co jeszcze może czaić się w cieniu nieznanego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj