Mózg i czaszka wyrosły w kobiecych jajnikach

Kategorie: 

Źródło: http://www.ettoday.net/dalemon/post/22570

Miniaturową czaszkę i mózg znaleziono w jajnikach szesnastoletniej dziewczynki. Dziesięciocentymetrowy nowotwór odkryto przy okazji operacji usunięcia wyrostka robaczkowego. Gdy lekarze wycieli guza, oczom ich ukazały się tłuste wiązki, a w środku zmierzwione włosy i trzycentymetrowa struktura, podobna do mózgu pokryta cienką płytką z kości czaszki. Analiza wykazała, że chirurdzy wycieli miniaturowy mózg i boczną masę, przypominającą pień, łączący narząd z rdzeniem.

 

 

Około jedna piąta nowotworów jajników zawiera obce tkanki, w tym tkanki włosów, zębów, tłuszczu, chrząstki i mięśni. Są to zazwyczaj łagodne guzy zwane potworniakami od greckiego słowa „teras", co oznacza „potwora". Powody ich formowania są nadal nieznane. Jedna z teorii głosi, że pojawiają się one, gdy niedojrzałe komórki jajowe nagle zaczynają wytwarzać różne części ciała.

 

Potworniaki często zawierają komórki mózgowe, ale struktura, przypominająca uformowany mózg, nie została nigdy wcześniej znaleziona. Tak twierdzi przynajmniej Masayuki Sintaku z Centrum Medycznego Shiga, który badał guza. Ukształtowany miniaturowy mózg rozwinął się tak dobrze, że byłby w stanie przesyłać impulsy elektryczne między neuronami, jak zwykły narząd.

 

U dziewczyny nie występowały wcześniej żadne objawy neurologiczne lub inne. Niemniej jednak, istnieją dowody na to, że kobiety z potworniakami jajnika ulegają zmianom w zachowaniu, przejawiającym się paranoidalnym myślami, pobudzeniem, napadami paniki lub utratą pamięci.

 

Niektóre z tych objawów neurologicznych mogą wystąpić, gdy układ odpornościowy rozpoznaje obce komórki mózgowe w jajnikach i atakuje je, co może prowadzić do stanu zapalnego. Zwykle objawy ustają po usunięciu guza, jeśli nie ma powikłań.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Tallin,nieboraku... Widać,

Tallin,nieboraku... Widać, żeś bez kobity... A o ciąży pozamacicznej słyszał? W każdej takiej własnie mózgoczaszka się znajduje, bo od tego zaczyna się rozwój płodu...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika zibi1973

Może ta strzałeczka to

Może ta strzałeczka to zaznaczona dusza,przy śmierci mózgu się ulatnia,podejrzewam skupisko ciśnienia,może ważyć te 25 gram,możliwe że dusza jest z nami od samego nasienia,jakby nie patrzał człowiek to produkt,a pod człowiek porównywalny do tarczy strzelniczej przez tych mających się za innych,i tak sobie razem żyjemy z niby szczęściem do 60 paru,oczywiście jak wcześniej dusza nie będzie potrzebna,a odpoczniesz w następnym życiu przy pracy

Portret użytkownika baca

grunt to zapał do nauki...

grunt to zapał do nauki... szukając na oślep w bebechach tego wyrostka, ci chirurdzy amatorzy dotarli do jajników masakra, hm... jako ginekolog amator stwierdzić muszę że gdyby chlopcy się nie znięchęcili zawczasu i jeszcze trochę głębiej pokopali w tej nastolatce to niechybnie dotarliby do waginy porośniętej zębami...

Skomentuj