„Mroczni strażnicy” straszą ludzi w górach Kalifornii już od trzystu lat

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Od ponad wieku ludzie patrzą na zamglone szczyty gór Santa Lucia w Kalifornii i widzą dziwne postacie w płaszczach przeciwdeszczowych. Sylwetki znikają dość szybko. Nikt nie zadaje sobie trudu, aby zbadać, dowiedzieć się, co to jest?

 

 

Trzymetrowe sylwetki nazywano „mrocznymi strażnikami”. Z reguły pojawiają się w ciągu dnia od co najmniej trzystu lat. Przybywający Hiszpanie po raz pierwszy napotkali duchy w XVIII wieku. Wtedy myśleli, że ktoś ich obserwuje.

 

Cathy Dowd pisze, że zjawisko to może być pareidolią. To wtedy mózg znajduje znajome kształty na przypadkowych obrazach. Jest wiele przypadków, gdy ludzie widzieli wizerunek Jezusa na spalonych grzankach lub twarz lalek na powierzchni Księżyca. Wzmacnia to zawsze efekt mgły. Cienie rzucane na mgliste górskie szczyty tworzą kolejną iluzję zwaną duchem lub widmem Brockena.

 

Powstałe kształty często mają opalizujące aureole, które powstają przez załamanie światła z kropelek mgły lub chmur. Możliwe, że turyści w górach Santa Lucia obserwują własne cienie, wielokrotnie powiększane.

 

Przypomnijmy, wcześniej informowano, że biolodzy ujawnili sekret tajemniczej mumii „pozaziemskiej”. W 2003 roku kolekcjoner - amator podczas eksploracji kopalni w mieście La Noria (pustynia Atacama) znalazł dziwną mumię zawiniętą w białą tkaninę w skórzanej torbie. Mężczyzna natychmiast pomyślał o obcym pochodzeniu stworzenia.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Nezłastrona

Normalne odbicia ludzi we

Normalne odbicia ludzi we mgle przez słońce a kropelki mgły działają jak powiększacz cienia czlowieka ech szkoda gadać ..........  zwłaszcza że tam jest dużo turystów a gory są ciągle spowite mgłą .

Skomentuj